Wielkie europejskie marki i wysokie miejsce Beniaminka U-9 w turnieju w Zakopanem!

Fantastyczna przygoda i świetna postawa Beniaminka U-9 w „III Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup”. „Biało-niebiescy” przez trzy dni rywalizowali w Zakopanem ze świetnymi drużynami ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji 6 miejsce na 28 drużyn!

beniaminek_zakopane4

Beniaminek był trzecią polską drużyną w turnieju, przed krośnianami znaleźli się tylko triumfator Śląsk Wrocław i Lech Poznań, który zajął IV miejsce. Srebro wywalczyli młodzi zawodnicy portugalskiego Sportingu Lizbona, a brąz ukraińska drużyna Lokomotiv Kijów, z którą Beniaminek zremisował w fazie grupowej, w której miał możliwość rywalizowania m.in. z angielskim Leicester City FC, Legią Warszawa i Koroną Kielce

beniaminek_2009_zakopane_1

W fazie finałowej „biało-niebiescy” zagrali znakomity mecz z czeskim Banikiem Ostrawa, który wygrali 5:1, a także z Pogonią i Arkonią Szczecin. Mecze te zakończyły się remisami. Ogromne doświadczenie dla naszych młodych zawodników, wiele świetnych chwil i spotkań, w których „Beniaminki” z rocznika 2009 potwierdziły, że są kolejnym mocnym rocznikiem w naszej Akademii, który jest w stanie reprezentować Krosno na arenie ogólnopolskiej, a także i międzynarodowej. Systematyczna praca na treningach prowadzonych na co dzień przez duet trenerski Waldemar Szafran – Kamil Pelczar przynosi efekty!

sponsor_wyjazdu

beniaminek_2009_zakopane_3

Faza grupowa – grupa C
Beniaminek – Podhale Nowy Targ 5:1 (Zając 2, Kobosz, Kubal, Chilik)
Beniaminek – Korona Kielce 3:1 (Prajsnar, Zając, Fejkiel)
Beniaminek – Legia Warszawa 1:1 (Zając)
Beniaminek – FK Liepaja 3:0 (Zając, Kobosz, Chilik)
Beniaminek – Lokomotiv Kijów 1:1 (Kubal)
Beniaminek – Leicester City FC 0:2

beniaminek_zakopane2

Faza finałowa – miejsca 5-8
Beniaminek – Banik Ostrawa 5:1 (Kobosz 2, Kubal 2, Chilik)
Beniaminek – Arkonia Szczecin 0:0
Beniaminek – Pogoń Szczecin 3:3 (Kubal 2, Zając)

Beniaminek U-9: Błażej Chilik, Adrian Fejkiel, Hubert Klara, Antoni Kobosz, Szymon Kotulak, Miłosz Kubal, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz Tarnawski, Bartosz Wajs, Igor Wanik, Kacper Zając. Trener Waldemar Szafran i Mateusz Knap.

beniaminek_zakopane3

Mateusz Knap (trener Beniaminka): „Jestem szczęściarzem, że mogłem być z drużyną podczas tego turnieju i widzieć jeden z większych sukcesów Beniaminka. Od wrażeń może zakręcić się w głowie. Skromna drużyna z Krosna wyprzedza Stoke, Leicester, Olympique Marsylię, Legię czy Zagłębie Lubin… Za każdym sukcesem stoją jednak wysokie umiejętności, pozytywne emocje i odrobina szczęścia. Wysokie umiejętności to zasługa pracy Trenerów Szafrana i Pelczara, w parze ze zrozumieniem i wsparciem rodziców. Pozytywne emocje rodziły się przez cały wyjazd – wizyta w Termach, przejazd dorożką z radosnymi śpiewami i wspaniały doping kibiców. A szczęście? Było z nami na każdym kroku! Jesteśmy dumni. Każdy z chłopców dał z siebie 100% na boisku, a niektórzy sprawili nam wielką niespodziankę będąc ogromnym  wsparciem dla kolegów także poza nim. Podczas czterech wspólnych dni stanowiliśmy prawdziwą drużynę i to jest najważniejsze. Dla takich chwil warto pracować!”

Brawo chłopcy! Brawo trenerzy! Brawo Beniaminek!
Podziękowania dla naszych sympatyków za głośny doping w Zakopanem!

beniaminek_zakopane

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Śląsk Wrocław 
2. Sporting Lizbona 
3. Lokomotiv Kijów 
4. Lech Poznań 
5. Banik Ostrawa 
6. Beniaminek Krosno 
7. Pogoń Szczecin 
8. Arkonia Szczecin 
9. Olympique Marsylia 
10. Korona Kielce 
11. Stoke City FC 
12. Wisła Kraków 
13. Tampa Brasov 
14. Leicester City 
15. Karpaty Lwów 
16. Zagłębie Lubin 
17. Legia Warszawa 
18. AS Trencin 
19. Tauras Kowno 
20. AP Czarni Kraków 
21. Escola Varsovia 
22. UKS Sokoliki Stary Sącz 
23. Olympic Wrocław 
24. FK Liepaja 
25. UKS MDK Płock 
26. Glinik Gorlice 
27. Podhale Nowy Targ 
28. Żargilis Wilno 

Foto: www.facebook.com/turniejeapicupzakopane