Zagrali ze świetnymi drużynami! Beniaminek U-10 na „OKI Pfingst Cup U-10” w niemieckim Düsseldorfie!

Kolejna piłkarska przygoda za drużyną Beniaminka Krosno z rocznika 2008. „Biało-niebiescy” byli już w Anglii, a teraz przyszedł czas na Niemcy i turniej „OKI Pfingst Cup U-10”.

beniaminek2008_niemcy_3

Na boiskach w okolicach Düsseldorfu drużyna z Krosna rozegrała spotkań mierząc się w fazie grupowej z m.in tak znanymi zespołami jak Zenit Sankt Petersburg czy Bayer Leverksuen. Trzy zwycięstwa, remis i porażka dały Beniaminkowi awans do „Grupy Platynowej”, w której „biało-niebiescy” rozegrali kolejne pięć pojedynków grając z Hajdukiem Split, Hellas Verona, Brondby Kopenhaga i zespołami z Rosji i Belgii.

sponsor_wyjazdu

beniaminek2008_niemcy_7

Długa podróż, ale i świetna przygoda dla „Beniaminków”, którzy w wolnych chwilach zwiedzili okoliczne atrakcje i zabytki, a wybrali się na wycieczką na Signal Iduna Park, a rozegrane mecze z pewnością na długo zapadną naszym zawodnikom w pamięci.

beniaminek_niemcy2

W stawce 120 drużyn Beniaminek zajął 44 miejsce, podium zajęły drużyny z Niemiec Borussia Monchengladbach, Bayer Leverkusen i FC Koeln, a w czołówce znalazły się także tak uznane firmy jak PSV Eindhoven, Juventus Turyn, Manchester City, Everton FC, Anderlecht Bruksela.

beniaminek2008_niemcy_8

Faza grupowa 
Beniaminek Krosno – Zenit Sankt Petersburg (Rosja) 0:0
Beniaminek Krosno – Bayer Leverkusen (Niemcy) 0:7
Beniaminek Krosno – CS Luceafarul Cluj (Rumunia) 4:3 (Delikat 2, Cecuła, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Vasalunds IF (Szwecja) 3:0 (Delikat 2, Kobosz)
Beniaminek Krosno – ETB Schwarz Weiss Essen (Niemcy) 3:1 (Pelczarski, Cecuła, Kobosz)

beniaminek2008_niemcy_4

Faza Finałowa – „Grupa Platynowa”
Beniaminek Krosno – Hajduk Split (Chorwacja) 0:4
Beniaminek Krosno –  KFC Lentezon Beerse (Belgia) 1:1 (Delikat)
Beniaminek Krosno – Hellas Verona (Włochy) 2:1 (Delikat, Pelczarski)
Beniaminek Krosno – Brondby Kopenhaga (Dania) 2:0 (Pelczarski, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Devyatka (Rosja) 0:2
Beniaminek Krosno – Excelsior Rotterdam (Holandia) karne 5:6

beniaminek2008_niemcy_5

Beniaminek U-10: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Karol Delikat, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Jan Zych. Trener Kamil Chmielowski.

beniaminek_niemcy5

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-10): „Turniej z mega markami w roli głównej. Duża sprawa dla chłopaków, natomiast nie pierwszyzna, bo kilka mocnych turniejów Ci chłopcy już rozegrali, więc o jakiejś bojaźni nie było mowy. Fajnie, bo można było zobaczyć w którym miejscu jesteśmy. Wnioski? Nie mamy się czego wstydzić, pokazaliśmy w większości spotkań, że grać w piłkę potrafimy i z wielkimi klubami rywalizowaliśmy jak równy z równy, dużymi fragmentami przeważając. Natomiast piłka dziecięca ma swoją specyfikę i trzeba o tym pamiętać, więc i dużo pokory zachować. Wahania formy i poziomu gry diametralne. Od mega spotkań jak z Hellasem Werona, Brondby Kopenhaga czy Zenitem Sankt Petersburg, po te które rozgrywaliśmy kwadrans później będąc „bez sztycha” z chociażby, najmocniejszą notabene drużyną w tym roczniku jaką widziałem – Bayer Leverkusen. Ponad setka drużyn, ponad tysiąc dzieciaków -każdy chce grać w piłkę na poziomie reprezentacyjnym, nie każdy będzie miał tyle szczęścia, tyle umiejętności żeby się tam wspiąć. Mnóstwo szczegółów i lata pracy pracy żeby to osiągnąć. Pracować więcej i ciężej niż inni – tylko ta droga będzie właściwa.

beniaminek2007_niemcy4