Niemiecka przygoda Beniaminka U-11! Krośnianie zagrali w turnieju z udziałem 232 drużyn!

Niesamowitą przygodę przeżyły w miniony weekend drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2007 i 2008, które zagrały w turniejach w Niemczech. Zespół Beniaminka U-11 wystąpił w turnieju „Provinzial Pfingst Cup” w którym zagrała rekordowa liczba 232 drużyn!

beiaminek2007_niemcy3

„Biało-niebiescy” na boiskach w okolicach Düsseldorfu rozegrali dziesięć spotkań, odnosząc w nich cztery zwycięstwa, dwa mecze zremisowali i w czterech ponieśli porażki. Możliwość gry z zespołami z Niemiec, Słowacji, Francji, Holandii, zebrane w nich doświadczenie, udział w turnieju, w którym zagrało mnóstwo zespołów z różnych zakątków Europy z pewnością zapadnie chłopakom na długo w pamięci.

sponsor_wyjazdu

beniaminek_2007_niemcy

W pierwszym dniu turnieju Beniaminek U-11 zagrał z młodymi reprezentantami Mistrza Słowacji – Spartakiem Trnava, holenderskim HV&CV Quick oraz niemieckimi VfL Bochum i TG Hilgen. W fazie finałowej „biało-niebiescy” trafiali na aż cztery niemieckie drużyny SSVg Velbert II, TuS Freiberg, Borussia Fulda i SpVgg Stelle, a także na holenderski Excelsior Rotterdam i francuskie AS Poissy. Turniej w Niemczech miał bardzo mocną obsadę, na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Interu Mediolan, srebro zdobył Real Saragossa, a brąz Juventus Turyn!

beniaminek_2007_niemcy1

Faza grupowa
Beniaminek – Spartak Trnava (Słowacja) 0:1
Beniaminek – HV&CV Quick (Holandia) 1:1 (Janowski)
Beniaminek – VfL Bochum (Niemcy) 0:1
Beniaminek – TG Hilgen (Niemcy) 1:0 (Mikulski)

beniaminek_2007_niemcy4

Faza finałowa
Beniaminek – SSVg Velbert II (Niemcy) 4:0 (Szergowicz, Barczak, Bolek, samobójcza)
Beniaminek – Excelsior Rotterdam (Holandia) 1:1 (Janowski)
Beniaminek – TuS Freiberg (Niemcy) 1:3 (Szergowicz)
Beniaminek – AS Poissy (Francja) 2:1 (Pawlik, Kania)
Beniaminek – Borussia Fulda (Niemcy) 3:0 (Pawlik, Bolek, Janowski)
Beniaminek – SpVgg Stelle (Niemcy) 0:1

beniaminek_2007_niemcy3

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Miłosz Bolek, Kamil Janowski, Tobiasz Jastrząb, Franciszek Kania, Rafał Mikulski, Jakub Pawlik, Igor Szergowicz, Oskar Zając. Trenerzy: Paweł Tomkiewicz i Mateusz Knap.

beniaminek_niemcy2

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Najbardziej pożyteczny turniej dla tej grupy, który pokazał, że bardzo nie wiele nam brakuje do najlepszych drużyn, ale to właśnie te detale, szczegóły, decydują o tym, czy się zdobywa bramkę czy się ją traci. Niestety w tym turnieju to my byliśmy tą drużyną, która częściej tą bramkę traciła. Nasza świadomość musi być na najwyższym poziomie, bo każdy uczestnik będący na tym turnieju marzy, aby w przyszłości grać w piłkę, Takie turnieje pokazują ile motywacji, wiary w siebie i pracy trzeba włożyć aby dojść na sam szczyt. Mam nadzieję, że pogadanka, którą wspólnie z trenerem Mateuszem urządziliśmy w ostatnim dniu turnieju zmieni podejście chociażby jednego zawodnika. Ja będąc w wieku tych dzieci marzyłem, żeby zagrać sparing z Cracovią czy Wisłą, te dzieciaki miały możliwość zmierzyć się z zespołami z Belgi, Francji, Holandii, Niemiec czy Słowacji. Gorąco liczę, że ten wyjazd i doświadczenie jakie tu złapały zaowocuje w przyszłości.”

beniaminek2007_niemcy4

Warto wspomnieć, że drużynę Beniaminka w Niemczech dopingiem wspierała liczna grupa rodziców, którzy w wolnych chwilach mieli okazję zwiedzić m.in. stadion Borussii Dortmund. Brawo!

33361534_2007473822851509_3127223975218774016_n