Lider nie zawodzi! Zwycięstwo Beniaminka U-13 ze Stalą Rzeszów!

W środę drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2005 podejmowała w ramach Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego zespół Stali Rzeszów. Krośnianie w pierwszej połowie mimo przewagi przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza Stali, aż w końcu Kamil Bęben przymierzył z przed pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce zgarniając pajęczynę zawieszoną rozciągniętą między spojeniem słupka z poprzeczką.

beniaminek_2005_stalrz_04

Po przerwie oglądaliśmy więcej goli, najpierw do remisu doprowadzili goście, ale nie minęło kilkadziesiąt sekund i to Beniaminek znów był na prowadzeniu. Mocne uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Michalskiego dało krośnianom drugą bramkę. Gdy Błażej Korzeniowski wykorzystał sytuację sam na sam wydawało się, że jest po meczu, ale rzeszowianie grali do końca, strzelali drugą bramkę i złapali kontakt z „biało-niebieskimi”. Na szczęście ostatnie słowo należało do Beniaminka, a konkretnie do Fabiana Gacka, który zachował spokój przed bramką rywali, minął obrońcę, „ustawił” sobie bramkarza i posłał obok niego piłkę do bramki ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Beniaminka.

beniaminek_2005_stalrz_03

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Beniaminek Krosno – Stal Rzeszów 4:2 (1:0)

Bramki: Kamil Bęben, Jakub Michalski, Błażej Korzeniowski, Fabian Gacek.

Beniaminek U-13: Kacper Zych – Igor Zarzyka, Norbert Barczak, Miłosz Kluczek, Fabian Gacek, Wojciech Kotulak, Jakub Michalski, Wiktor Jaślar, Patryk Szczurek oraz Kamil Bęben, Kamil Czekański, Błażej Korzeniowski.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „Od pierwszej minuty posiadaliśmy optyczną przewagę, ale zbyt wiele z tego nie wynikało, budowanie akcji było zbyt wolne i w jednostajnym tempie. W obronie nie ustrzegliśmy się prostych indywidualnych błędów stąd też rotacje na pozycjach środkowych obrońców i szukanie optymalnego personalnego ustawienia. W drugiej połowie już było lepiej w ataku, ale w dalszym ciągu błędy indywidualne, jak również całej formacji w defensywie powodowały, że wynik meczu był sprawą otwartą.”