II miejsce Beniaminka U-11 w „Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice”!

Intensywny weekend za drużyną Beniaminka Krosno z rocznika 2007! W piątek nasza ekipa rozgrywała mecz ligowy, a w sobotę i niedzielę rywalizowała w „Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice” rozgrywanym w Szalowej. Zespół naszej Akademii pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrał wszystkie trzy spotkania w swojej grupie, triumfował także w półfinale i dopiero w finałowym spotkaniu po wyrównanym meczu „biało-niebiescy” musieli uznać wyższość Sandecji Nowy Sącz zajmując II miejsce.

beniaminek_2007_szalowa_turniej_1Faza grupowa
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 1:0 (Kania)
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 1:0 (Kania)
Beniaminek Krosno – Glinik Gorlice 4:0 (Bolek 2, Barczak, Jastrząb)

Półfinał
Beniaminek Krosno – Unia Tarnów 3:1 (Barczak, Janowski, Skrzypczyk)

Finał
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 0:1

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Miłosz Bolek, Franciszek Kania, Kamil Janowski, Tobiasz Jastrząb, Szymon Dębiczak, Karol Michna, Rafał Mikulski, Jakub Pawlik, Anna Skrzypczyk, Igor Szergowicz, Szymon Wójcik, Oskar Zając.

beniaminek_2007_szalowa_turniej_3

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Dobry turniej dla nas, gra po „9” w dobrym towarzystwie drużyn, które znamy ale tylko z grania po „7”. Dobrze było się zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy, już za nieco ponad trzy miesiące będziemy grać tylko w taki sposób. Jak widać dobrze ta drużyna prosperuje, aczkolwiek przy dwóch straconych bramkach robimy te same błędy, o ile w półfinale stać nas było na odrobienie strat, tak w finale rywal za dobrze wyglądał w defensywie, co nie znaczy że nie mieliśmy sytuacji do wyrównania. Świadomość nasza musi być na jeszcze wyższym poziomie, bo o ile w lidze OZPN sytuacji bramkowych jest mnóstwo tak w takim turnieju można mieć jedną sytuację i trzeba ją wykorzystać, co zrobiła Sandecja, za co gratuluję. My pracujemy dalej bo mamy też pewne swoje cele w tym sezonie.”