Beniaminek U-10: Dobra gra w Rytrze i zwycięstwo w Tarnowie

W ostatnim czasie drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2008 miała możliwość sportowej rywalizacji w dwóch ciekawych turniejach. 28 kwietnia nasi chłopcy rozpoczęli piłkarskie zmagania w „I Ogólnopolskim Turniej o Tarczę Rycerzy Rytra”. Dobra postawa w pierwszym dniu turnieju i spory niedosyt, bo szansa na rywalizację o końcowy triumf była bardzo blisko. Turniej, który był jednocześnie eliminacjami do „Turnieju Sokolika” był niezwykle wymagający. Każde potknięcie eliminowało z szans o podium i mimo, że Beniaminek nie potknął się ani razu to drugiego dnia rywalizował tylko o miejsca 4-6. I miejsce w fazie grupowej wywalczył Drukarz Warszawa, który również zgromadził 13 punktów, ale miał lepszy bilans bramkowy. W drugim dniu turnieju Beniaminek wygrał z Akademią Piłkarską Brychczy i uległ Varsovii Warszwa zajmując ostatecznie 6 miejsce.

beniaminek_2008_rytro

 

I Ogólnopolski Turniej o Tarczę Rycerzy Rytra 

Faza grupowa 
Beniaminek Krosno – FASE Szczecin 2:1
Beniaminek Krosno – Drukarz Warszawa 1:1
Beniaminek Krosno – Hutnik Kraków 4:3
Beniaminek Krosno – Sokoliki Stary Sącz 4:0
Beniaminek Krosno – Bronowianka Kraków 6:1

Faza finałowa
Beniaminek Krosno – AP Brychczy 3:1
Beniaminek Krosno – Varsovia Warszawa 0:3

Beniaminek U-10: Jakub Borowski, Julian Cecuła (3), Patryk Delimat (1), Filip Haniebnik (2), Piotr Knap (2), Antoni Kobosz (3), Miłosz Krowicki (2), Nikodem Majewski, Aleksander Michalik (1), Paweł Pelczarski (5), Patryk Prajsnar, Przemysław Toropolski (1).

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Jechaliśmy z nadzieją na awans, po dwóch spotkaniach myśleliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze, jednak piłka nożna to nieobliczalny sport i uczy pokory. Cieszy fakt, że po raz kolejny możemy rywalizować z bardzo mocnymi akademiami w Polsce, szkoda że nie uda nam się zagrać w turnieju Sokolika, ale myślę, że przed tymi chłopcami jeszcze sporo sportowych zmagań i pokażemy, że grać potrafimy. Trenujemy i pracujemy dalej, a to zaowocuje. Gratulacje dla chłopaków z Reissa, oraz pozostałych Akademii z którymi mieliśmy przyjemność rywalizować.”


beniaminek_2008_tarnovia

W środę i czwartek Beniaminek U-10 odwiedzał Tarnów, gdzie rywalizował w „II Memoriale im. Antoniego Włodka” organizowanym przez Tarnovię. W pierwszym dniu turnieju „biało-niebiescy” wygrali wszystkie osiem spotkań pewnie awansując do Ligi Mistrzów! W drugim, finałowym dniu podopieczni trenera Pawła Tomkiewicza odnieśli trzy zwycięstwa oraz dwukrotnie remisowali co pozwolił zająć I miejsce i sięgnąć po okazały Puchar! Paweł Pelczarski został wybrany „Najlepszym Zawodnikiem”, Miłosz Krowicki „Najlepszym Bramkarzem”, a Jakub Borowski z otrzymał nagrodą dla wyróżniającego się zawodnika swojej drużyny!

II Memoriał im. Antoniego Włodka

Faza grupowa
Beniaminek Krosno – FA Wojnicz 4:1
Beniaminek Krosno – Kolejarz Stróże 13:1
Beniaminek Krosno – Tarnovia Tarnów 2009 4:1
Beniaminek Krosno – Tarnovia Tarnów 3:0
Beniaminek Krosno – Elita Brzesko 4:0
Beniaminek Krosno – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2
Beniaminek Krosno – Respekt Szalowa 5:0
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 3:0

Liga Mistrzów
Beniaminek Krosno – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
Beniaminek Krosno – AP English Football Zakliczyn 4:0
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 1:0
Beniaminek Krosno – FA Dąbrowa Tarnowska 4:0
Beniaminek Krosno – Tarnovia Tarnów 0:0

Beniaminek U-10: Miłosz Krowicki – Jakub Borowski (1), Filip Haniebnik (11), Dawid Kamyk (3), Konrad Krzywda (7), Wiktor Pelczar (1), Paweł Pelczarski (11), Patryk Prajsnar (6), Kacper Rozenbajgier (3), Przemysław Toropolski (5).

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Sporo minut gry, z drużynami, z którymi na co dzień nie mamy przyjemności się spotykać, to też dla nas coś nowego, rozegrać w 2 dni 13 spotkań po 15 minut to sporo jeszcze w taką pogodę, ale jak widać warto. Cieszą indywidualne wyróżnienia dla chłopaków, oraz wynik jaki uzyskała cała drużyna. Aczkolwiek patrząc na chłodno i analizując bardzo bardzo dużo pracy jeszcze przed nami. Widać że dla tych chłopaków potrzeba dalszego impulsu w treningu i w grze.”