Dwa ligowe mecze i cztery punkty Beniaminka U-12

Drużyna Akademii Piłkarskie Beniaminek Krosno z rocznika 2006 rozegrała w ostatnim czasie dwa spotkania ligowe. W 4 kolejce Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego „biało-niebiescy” zremisowali z Akademią Piłkarską Jasło 3:3, a we wtorek na własnym terenie Beniaminek pokonał Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0. Już w sobotę (5 maja) kolejne ligowe spotkanie, nasza drużyna na wyjeździe zmierzy się Akademią Piłkarską Sanok.

beniaminek_2006_pnmielec_2

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Akademia Piłkarska Jasło – Beniaminek Krosno 3:3 

Bramki: Franciszek Urbanik, Emanuel Gibała, Mikołaj Mola.

Beniaminek U-12: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Kamil Zając, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Mikołaj Moriak, Franciszek Urbanik, Emanuel Gibała oraz Jakub Kościelniak, Mikołaj Mola, Antoni Krawiec, Dawid Krzywda.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Nie można się nudzić na meczach rocznika 2006 … Te słowa najlepiej oddają przebieg spotkania. Nie strzelamy z metra do pustej bramki, a tracimy gola uderzeniem z połowy boiska.”


Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego 
Beniaminek Krosno – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0 

Bramki: Mikołaj Moriak

Beniaminek U-12: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Kamil Zając, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Mikołaj Moriak, Mikołaj Mola, Emanuel Gibała oraz Franciszek Urbanik, Kami Świątek, Antoni Krawiec, Dawid Krzywda.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Sprawdza się, że grupa mistrzowska to już inna piłka niż w rundzie jesiennej. Ciężko jest pięknie rozgrywać akcje czy zdominować przeciwnika. Każdy mecz jest na styku i w każdym meczu wynik jest sprawą otwartą do ostatniej minuty. Tym razem szybko zdobywamy bramkę i dowozimy skromne prowadzenie do końca. Dużo zdrowia zostawili na boisku nasi zawodnicy. W końcu nie straciliśmy bramek w głupi sposób i musimy to podtrzymać, natomiast zdecydowanie do poprawy otwarcie i budowa gry. Jednak widząc, poziom zespołów, z którymi się mierzymy będzie to bardzo trudne.”