Piłkarski weekend! Pięć ligowych spotkań Beniaminka!

W miniony weekend drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno rozegrały aż pięć ligowych spotkań. W piątek rundę wiosenną zainaugurował zespół U-11 występujący w Lidze Młodzika OZPN Krosno. „Biało-niebiescy” świetni rozpoczęli rewanże i w meczu na szczycie tabeli pokonali UKS Tempo Nienaszów 8:1 zostając samodzielnym liderem rozgrywek. Hat-trickiem popisała się Ania Skrzypczyk, dwa gole strzelił Rafał Mikulski, a po jednym Kamil Janowski, Jakub Pawlik i Franciszek Kania.

beniaminek_2007_nienaszow_2018

W sobotę na „Arenie Korczyna” Beniaminek podejmował drużyny Resovii Rzeszów w Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego i Młodszego. Zespół U-13 wygrał swoje spotkanie 5:1, drugi hat-trick podczas tego weekendu należał do Patryka Szczurka, a do siatki trafiali także Miłosz Kluczek i Kamil Bęben. W drugim spotkaniu w kategorii U-12 punkty także zostały w rękach gospodarzy, Beniaminek pokonał Resovię 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Mikołaj Mola.

beniaminek_2006_2018_resovia_2

W niedzielę do Mielca udali się chłopcy z rocznika 2004. Na mecze ze Stalą główne siły zostały tym razem rzucone na mecz w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Młodszego, który był 200 ligowym spotkaniem w historii Beniaminka. Rozpoczął się on obiecująco, bo prowadzeniem 2:0 po golach Patryka Winiarskiego i Aleksandra Gazdy. Kolejne  gole strzelali jednak gospodarze, którzy wygrali 4:2. Wcześniej rozegrano spotkanie w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Starszego, bardzo mocna drużyna Stali nie dała szans młodszemu zespołowi Beniaminka, w którym zagrali nawet zawodnicy z rocznika 2005 i pewnie pokonała krośnian 13:0.

Liga Młodzika OZPN Krosno
Beniaminek Krosno – Tempo Nienaszów 8:1

Bramki: Anna Skrzypczyk 3, Rafał Mikulski 2, Kamil Janowski, Jakub Pawlik, Franciszek Kania.

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Igor Szergowicz, Jakub Barczak, Rafał Mikulski, Miłosz Bolek, Jakub Pawlik, Franciszek Kania, Tobiasz Jastrząb, Anna Skrzypczyk oraz Kamil Janowski, Wiktor Węgrzyn, Szymon Wójcik, Karol Michna.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Dobrze rozpoczynamy sezon, widać że praca którą wykonaliśmy w okresie zimowym przynosi oczekiwane efekty. Bardzo liczę na to, że drużyna dalej będzie chciała się rozwijać piłkarsko, bo to dla niej dopiero początek zmagań ligowych. Najważniejsze aby dzieci chciały grać w piłkę, a nie tylko wygrywać, bo na to drugie jeszcze przyjdzie pora.”

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Beniaminek Krosno – Resovia Rzeszów 5:1

Bramki: Patryk Szczurek 3, Miłosz Kluczek, Kamil Bęben.

Beniaminek U-13: Kacper Zych – Igor Zarzyka, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Wojciech Kotulak, Jakub Michalski, Kamil Czekański, Patryk Szczurek oraz Franciszek Cecuła, Błażej Korzeniowski, Kamil Bęben, Fabian Gacek, Norbert Barczak.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „Cieszy kolejne zwycięstwo, kształtuje się fajna drużyna i jestem bardo ciekawy jak poszczególni zawodnicy będą się dalej rozwijać. Ogólnie mecz nie był wielkim widowiskiem, bardzo szarpany, ale właśnie w takich realiach trzeba się czasami odnaleźć i pokazać klasę.”

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek Krosno – Resovia Rzeszów 2:0

Bramki: Mikołaj Mola 2

Beniaminek U-12: Karol Borowski – Mirosław Irzyk, Franciszek Urbanik, Mikołaj Moriak, Jakub Kościelniak, Antoni Aszklar, Krzysztof Kolanko, Szymon Gierlach, Emanuel Gibała oraz Tymon Kubacki, Dawid Cyrkiel, Mikołaj Mola, Antoni Krawiec, Dawid Krzywda.

Marek Adamiak (trener Beniaminka): „Wrażenia artystyczne podobne jak w meczu starszej grupy, dużo walki i biegania, ale mniej czysto piłkarskiego rzemiosła. Cieszy fakt, że cała drużyna „dojechała na mecz” i nie było widać spadku poziomu sportowego po kilku zmianach.”

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Stal Mielec – Beniaminek Krosno 13:0

Beniaminek U-15: Wiktor Wanat – Kacper Bolanowski, Oskar Cierpiak, Antoni Patla, Kamil Czekański, Szymon Serwiński, Kacper Ziajka, Paweł Berkowicz, Bruno Jakubowski, Paweł Jaworski, Mateusz Cygan oraz Szymon Jastrzębski, Tomasz Bober, Filip Mucha, Przemysław Filipak, Miłosz Kluczek.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „W pierwszej połowie zagraliśmy solidnie i stworzyliśmy sobie dwie dobre sytuacje. Pierwszą bramkę straciliśmy w 25 minucie po prostopadłym podaniu, do przerwy przegrywaliśmy 0:2, gdyż nie zablokowaliśmy strzału z 25 m i piłka ugrzęzła w siatce. Po przerwie chłopaki opadli z sił i z powodu braku zmian ciężko nam było rywalizować. Przeciwnik wypunktował nas doszczętnie strzelając kolejne 11 bramek”.

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Stal Mielec – Beniaminek Krosno 4:2

Bramki: Aleksander Gazda, Patryk Winiarski.

Beniaminek U-14: Szymon Skrzęta – Kacper Borkowski, Szymon Górka, Aleksander Gazda, Patryk Winiarski, Tomasz Bober, Kacper Zygmunt, Przemysław Filipak, Krystian Jarosz, Wiktor Potera, Filip Mucha oraz Kacper Ziajka, Kacper Bolanowski, Paweł Berkowicz.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-14): „Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, bo po strzałach Patryka Winiarskiego i Aleksa Gazdy prowadziliśmy 2:0. Stali udało się do przerwy zdobyć bramkę kontaktową po strzale z 25 metrów. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze dwie dobre sytuacje, lecz minimalnie piłka mijała bramkę po strzałach Krystiana Jarosza. Po przewie najpierw po złym ustawieniu w obronie Stal strzeliła na 2:2, a później wykorzystała indywidualny błąd w obronie i sytuację „sam na sam”. W końcówce spotkania staraliśmy się wyrównać i po jednym z kontrataków Stal zdobyła czwartą bramkę. Mecz ogólnie wyrównany i powinniśmy przywieźć przynajmniej jeden punkt, lecz błędy indywidualne i brak ławki rezerwowych spowodowały, że punkty zostały w Mielcu.”