Zwycięstwo i porażka Beniaminka ze Stalą Rzeszów w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy

Kolejne mecze w „grupie mistrzowskiej” Podkarpackiej Ligi Trampkarza Starszego i Młodszego mają za sobą drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. W minioną sobotę podopieczni trenera Tomasza Wacka podejmowali mocne zespoły Stali Rzeszów. W kategorii wiekowej U-15 „biało-niebiescy” pokonali rzeszowian 4:3 dzięki bramkom Wiktor Potera, Michał Telega, Krystian Jarosz i Aleksander Gazda. W kategorii U-14 zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Stali, którzy pokonali Beniaminka 7:1, a honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył „Alu” Gazda.

beniaminek_2004_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Beniaminek Krosno – Stal Rzeszów 4:3

Bramki: Wiktor Potera, Michał Telega, Krystian Jarosz, Aleksander Gazda.

Beniaminek U-15: Szymon Skrzęta – Kacper Borkowski, Patryk Słowik, Aleksander Gazda, Patryk Winiarski, Tomasz Bober, Kacper Zygmunt, Przemysław Filipak, Bruno Jakubowski, Wiktor Potera, Filip Mucha oraz Szymon Górka, Kacper Bolanowski, Krystian Jarosz, Michał Telega.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka): „Przez większość meczu Stal miała inicjatywę, lecz bardzo mądrze się broniliśmy i rywale nie stwarzali sobie dogodnych okazji strzeleckich. Pod koniec pierwszej połowy po przechwycie na połowie przeciwnika przed bramkarzem stanął Wiktor Potera i skutecznie wykończył akcję. Po przerwie Stal prowadziła grę, a my kontratakowaliśmy i po ładnych akcjach najpierw Michał Telega ograł bramkarza i umieścił piłkę w bramce, później crossowe podanie od Aleksandra Gazdy wykorzystał Krystian Jarosz, a następnie sam Aleks w znakomity sposób ograł obrońcę i pięknym wolejem podwyższył wynik na 4:0. Do końca meczu pozostawało 5 min. i zmieniając Aleksa obrona zaczęła popełniać błędy i w końcówce Stal strzeliła trzy bramki. Jestem dumny z chłopaków, że z tak mocnym rywalem potrafiliśmy zagrać bardzo mądrze i pokazaliśmy klasę! Na pewno takie zwycięstwo doda im skrzydeł w kolejnych meczach!”

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek Krosno – Stal Rzeszów 1:7

Bramka: Aleksander Gazda.

Beniaminek U-14: Szymon Jastrzębski – Kacper Bolanowski, Szymon Górka, Oskar Cierpiak, Franciszek Jasiewicz, Szymon Serwiński, Tomasz Bober, Filip Mucha, Błażej Korzeniowski, Krystian Jarosz, Mateusz Cygan oraz Wiktor Wanat, Alan Wacht, Aleksander Gazda, Michał Telega, Przemysław Filipak, Kacper Borkowski.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka): „Stal zaczęła grę wysokim pressingiem, a my grając pod wiatr mieliśmy problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska. Mnożyły się niedokładne podania i złe decyzje. Po 20 minutach przegrywaliśmy 0:3 po błędach indywidualnych. Pod koniec pierwszej połowy zdobyliśmy bramkę kontaktową z rzutu karnego wykonywanego przez Aleksandra Gazdę. W drugiej połowie Stal dalej przeważała i wykorzystywała naszą nonszalancję i błędy w obronie strzelając kolejne cztery bramki”.