Liga wystartowała! Beniaminek grał w Stalowej Woli i Tarnobrzegu!

We wtorek drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno zainaugurowały rundę wiosenną w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy Starszych i Młodszych. W obu ligach „biało-niebiescy” awansowali do „grup mistrzowskich” i rozpoczęta runda będzie dla naszych zawodników sporym wyzwaniem i doświadczeniem, bo nasza najstarsza drużyna z rocznika 2004 będzie mierzyła się z o rok starszymi przeciwnikami w kategorii Trampkarza Starszego. Pierwsze spotkanie w Stalowej Woli pokazało, że nie będzie łatwo, krośnianie mimo kilku okazji do zdobycia gola nie zdołali skierować piłki do bramki Stali, gospodarze byli w tym aspekcie zdecydowanie konkretniejsi i czterokrotnie umieszczali piłkę w bramce Beniaminka.

W meczu Trampkarzy Młodszych Beniaminek przegrywał już 0:2 z Siarką, w drugiej połowie zagrał jednak zdecydowanie lepiej i wygrał mecz wyjazdowy w Tarnobrzegu 4:3. Warto odnotować, że sporą część składu stanowili zawodnicy z rocznika 2005, a solidne debiuty w barwach Beniaminka zaliczyli Patryk Szczurek, Mateusz Cygan, Igor Zarzyka oraz Fabian Gacek, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

beniaminek_2004_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Stal Stalowa Wola – Beniaminek Krosno 4:0 (1:0)

Beniaminek: Szymon Skrzęta – Kacper Borkowski, Patryk Słowik, Aleksander Gazda, Patryk Winiarski, Tomasz Bober, Kacper Zygmunt, Michał Telega, Krystian Jarosz, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Szymon Górka, Filip Mucha, Dawid Węgrzyn.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka): „Pierwsza połowa była wyrównana, ale schodziliśmy do szatni ze straconą bramką po indywidualnym błędzie w obronie. Mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie, ale zabrakło wykończenia. Po zmianie stron grająca z wiatrem drużyna ze Stalowej Woli osiągnęła przewagę strzelając nam kolejne trzy bramki. My w całym meczu stworzyliśmy sobie pięć dobrych sytuacji jednak brakło skuteczności.”

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Siarka Tarnobrzeg – Beniaminek Krosno 3:4 (2:0)

Bramki: Fabian Gacek 2, Wiktor Jaślar, Przemysław Filipak.

Beniaminek: Szymon Jastrzębski – Szymon Serwiński, Kamil Czekański, Antoni Patla, Igor Zarzyka, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Przemysław Filipak, Jakub Michalski, Mateusz Cygan, Patryk Szczurek oraz Wiktor Wanat, Franciszek Jasiewicz, Bruno Jakubowski, Fabian Gacek.

Marek Adamiak (trener Beniaminka): „Od pierwszej minuty mecz nam się nie układał, szybko tracimy bramkę samobójczą, za moment kolejną po uderzeniu z dystansu i po słabej grze schodzimy na przerwę. Brakowało nam dokładności, tempa w rozegraniu akcji i odwagi w działaniach ofensywnych. Druga połowa to już inny zespół, gramy pewniej w obronie, poprawiamy zdecydowanie decyzyjność w ofensywie, atakujemy większa liczbą zawodników czego efektem są cztery bramki i zwycięstwo!”