Ligowcy na start! Po świętach pierwsze mecze Beniaminka w rundzie wiosennej!

Dobiega końca przerwa zimowa w rozgrywkach ligowych, nasze zespoły kończą przygotowania do rundy wiosennej podczas których rozegrały sporą ilość meczy kontrolnych. Na początku kwietnia planowana jest inauguracyjna kolejka w czterech ligach organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, w których zagrają drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek): „Wszystkie drużyny Akademii awansowały do I ligi i zmierzą się z najlepszymi zespołami na Podkarpaciu. Nie ukrywam , że to było głównym zadaniem wszystkich, którzy na to pracowali. Ponieważ na wiosnę mecze będą emocjonujące i na dobrym poziomie szkoleniowym dającym rozwój zawodnikom i fajne wnioski trenerom. To są główne cele.”

beniaminek_2004_liga_sokol_4

Drużyny Beniaminka występujące w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Starszego i Młodszego rundę wiosenną w „grupie mistrzowskiej” rozpoczną 3 kwietnia. Zespół grający w kategorii U-15 zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola, a drużyna U-14 również na wyjeździe zagra z Siarką Tarnobrzeg. Pierwsze mecze na „własnym terenie” już 7 kwietnia, rywalami Beniaminka U-15 i U-14 będą zespoły Stali Rzeszów. Zakończenie sezonu w obu kategoriach nastąpi 9 czerwca, krośnianie udadzą się do Rzeszowa na mecz z Ziomkami (U-15) i Mielca na spotkanie z Akademią Piłkarskie Nadzieje (U-14).

Grzegorz Raus: „Rocznik 2004 w ostatnich sezonach zrobił kapitalne rzeczy awansując do nieoficjalnych Mistrzostw Polski i dochodząc tam do ćwierćfinału. Pamiętajmy,  jednak że kilku z tych chłopców gra teraz w czołowych Akademiach w Polsce jak Zagłębie Lubin czy Lech Poznań.  To była wybitna drużyna, która wykreowała też indywidualności. Patrząc realnie, wszystkie drużyny na Podkarpaciu mocno pracują. Beniaminek Krosno to nowa jakość szkolenia, nie mamy długoletnich tradycji jak choćby Stal Mielec, Stal Rzeszów, Resovia, Siarka Tarnobrzeg, Karpaty Krosno czy Stal Stalowa Wola. To powinni być faworyci. My robimy swoje. Mamy ambicje, ścieżkę rozwoju zawodników, ale i pokorę potrzebną w sporcie. Szanujemy każdego rywala.  Naszym głównym celem zawsze będzie rozwój Akademii, zawodników, trenerów. Mamy na wiosnę wszystkie drużyny, które grają w lidze w Beniaminku w najwyższej klasie. To kapitalna sprawa i bardzo duże osiągnięcie,a zarazem obowiązki i motywacja do pracy. Ta runda będzie bardzo wymagająca dla kategorii U-15 i U-14. Trener Tomasz Wacek ma doświadczenie, ale też spore wyzwanie. Będziemy grać głównie ze starszymi przeciwnikami i tym naprawdę uzdolnionym i ambitnym chłopakom potrzebne będzie wsparcie. To są chłopcy, którzy też przyszli z małych miejscowości np.: z Brzozowa, Rymanowa, Hłudna , z okolic Jasła. Oni potrzebują czasu. Celem głównym będzie ogranie się na dużych boiskach z mocnymi rywalami i przygotowanie do sezonu 2018/2019.”

beniaminek_2005_sanok_2017_4

Także w „grupach mistrzowskich” zagrają zespoły Beniaminka z rocznika 2005 i 2006. „Biało-niebiescy” rundę zainaugurują 7 kwietnia meczami ze Stalą w Rzeszowie. Pierwsze mecze w roli gospodarzy drużyny Beniaminka U-13 i U-12 zagrają tydzień później, a naszymi rywalami będzie Resovia Rzeszów. Krośnianie w zbliżającej się rundzie rozegrają po czternaście spotkań, a koniec sezonu 2017/2018 planowany jest na 23 czerwca, wówczas w Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego podejmować będziemy DAP Dębica, a nasi Trampkarze Młodsi udadzą się do Stalowej Woli na mecz z tamtejszą Akademią Piłkarską.

beniaminek_2006_karpaty_2017

W połowie kwietnia (13.04) rundę wiosenna rozpoczną zawodnicy z rocznika 2007. Beniaminek wspólnie z zespołem UKS Tempo Nienaszów lideruje ligowej tabeli w „Klasie Młodzika U-13” OZPN Krosno, a obie drużyny zmierzą się na murawie już w pierwszym meczu. Liga OZPN potrwa do 8 czerwca, Beniaminek zakończy ją spotkaniem wyjazdowym ze Standartem Święcany.

beniaminek2007_liga_wojak_2

Grzegorz Raus: „Kategorię wiekową U-13 i U-12 trenerów Marka Adamiaka, Kamila Chmielowskiego i Kamila Pelczara czeka spora dawka pasjonujących meczów. Trener Marek ma już doświadczenie, natomiast dla trenerów młodszych będzie to cenna lekcja doświadczeń na które pewnie czekają. Będziemy w tej rundzie poszukiwać, obserwować i cieszyć się każdym meczem. Kategoria U-11 jak już jest tradycją w Beniaminku gra zawsze w lidze OZPN po „9” w starszej kategorii U-13, ten proces będzie kontynuowany. Tu nie ma spadków, awansów na tą chwilę. Z mojej strony liczę na to że drużyny utrzymają się w I lidze i tym samym umożliwią swoim młodszym kolegom w sezonie 2018/2019 grać również w tej klasie. To realny cel i mobilizujący nas wszystkich do działania. Pamiętajmy jednak że wizja Beniaminka się nie zmienia. Wybitne jednostki czy to wychowankowie naszej Akademii (Antek Kozubal, Mateusz Szafran) czy zawodnicy, którzy nam zaufali (Kacper Sumara) mają szansę pójść do topowych Akademii w Polsce. Spora liczba zawodników może już wkrótce decydować o losach seniorskiej piłki w Krośnie. Czyli tylko pracować. W PZPN cały czas poszukują rozwiązań , więc trzeba być czujnym i robić swoje. Myślę, że każdy zawodnik, trener, kibic już się nie może doczekać rudny wiosennej. Trzymam za wszystkich kciuki.”