Beniaminek U-9 wygrywa „Młoda GieKSa Cup 2018”!

Podczas minionego weekendu drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2009 była uczestnikiem bardzo ciekawego turnieju „Młoda GieKSa Cup 2018” rozgrywanego w Katowicach. Chłopcy na Śląsku zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a możliwość rozegrania aż ośmiu spotkań z wymagającymi przeciwnikami na sztucznej murawie pozwoliła z pewnością wyciągnąć sporo wniosków naszemu duetowi trenerskiemu Waldemar Szafran – Kamil Pelczar.

beniaminek2009_mlodagieksa3

Beniaminek U-9 zagrał z dwoma zespołami Młodej GieKSy Katowice, AP21 Kraków, Wisłą Kraków, czeskimi drużynami MFK Vitkovice i MFK Karvina, a także naszymi partnerami z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, z którymi „biało-niebiescy” zagrali w fazie grupowej, a także w finale i oba te mecze były bardzo emocjonujące, a preferujący ofensywny styl drużyny Beniaminka i Zagłębia stworzyły świetne piłkarskie widowisko.

Beniaminek w Katowicach dobrą grę poparł zwycięstwami, aż siedem z ośmiu rozegranych spotkań krośnianie rozstrzygali na swoją korzyść i w końcowej klasyfikacji zajęli I miejsce. Brawo chłopcy! Brawo trenerzy! Dziękujemy organizatorom z „Młodej GieKSy” za zaproszenie i możliwość zagrania w tak świetnym turnieju.

beniaminek2009_mlodagieksa2

Wyniki spotkań 
Beniaminek Krosno – Młoda GieKSa Czarni 5:3
Beniaminek Krosno – MFK Vitkovice 5:3
Beniaminek Krosno – Młoda GieKSa Żółci 7:1
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 2:3
Beniaminek Krosno – AP21 Kraków 7:1
Beniaminek Krosno – Zagłębie Lubin 5:4
Beniaminek Krosno – MFK Karvina 4:1

Finał: Beniaminek Krosno – Zagłębie Lubin 5:4

Beniaminek U-9: Hubert Klara, Szymon Kotulak, Błażej Chilik, Miłosz Kubal, Kacper Zając, Adrian Fejkiel, Bartosz Wais, Bartosz Tarnawski, Kamil Sieczkowski. Trenerzy: Waldemar Szafran i Kamil Pelczar.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-9): „Świetne zawody w wykonaniu naszych chłopców, mega zaangażowanie i sporo znakomitych akcji. Szczerze powiem, że to był najlepszy występ chłopców z rocznika 2009 jaki dotychczas widziałem. Widać ogromny potencjał oraz stały progres. Liczę jednak, że chłopcy ten sukces potraktują jako impuls do jeszcze cięższej pracy na treningach, gdyż jeszcze sporo przed nami. Nie zatrzymujemy się, jedziemy dalej!”