„Beniaminek Krosno Cup U-10”: Srebro o smaku złota!

Spore emocje towarzyszyły piłkarskim zmaganiom naszej drużyny z rocznika 2008 w turnieju „Beniaminek Krosno Cup”. Organizatorom udało się zapewnić bardzo mocną obsadę, a gra z czołowymi zespołami z Polski, a także mocnymi z zagranicy to cel, który przyświeca Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno od dłuższego czasu. W takich meczach widać nad czym nasi zawodnicy muszą pracować, wyzwalają one także dodatkową motywację, a to oczywiście sprzyja rozwojowi piłkarskiemu naszych podopiecznych.

bkc_2008_2018_30

Chłopcy z drużyny Beniaminka U-10 zdali egzamin, pokazali, że szkolenie w naszej Akademii idzie w dobrym kierunku. Bardzo dobra i ambitna postawa owocowała awansem do grupy złotej, a następnie zdobyciem srebrnego medalu. Indywidualne wyróżnienie w postaci wyboru do „Najlepszej Siódemki Turnieju” otrzymał Piotr Knap, który jak to określili obserwatorzy w ostatnim meczu turnieju z Akademią Piłkarską Reissa zagrał swój dotychczasowy „mecz życia”. Gratulujemy całej drużynie i trenerom!

bkc_2008_2018_28

Turniej rozpoczął się dla Beniaminka niezbyt dobrze. W pierwszym meczu grupowym „biało-niebiescy” zmierzyli się z FCB Escola Varsovia, szybko stracona bramka, sporo niewykorzystanych okazji w których świetnie na bramce spisywał się goalkeeper „Barcelony” i w konsekwencji porażka 2:4.

bkc_2008_2018_1

W kolejnych dwóch spotkaniach nasza drużyna także pierwsza traciła gole, ale nie załamywało jej to. Chłopcy potrafili odrobić straty i wyjść na prowadzenie, konsekwentna gra dała zwycięstwa z Jaguarem Gdańsk i remis 3:3 po bardzo emocjonującym spotkaniu z FASE Szczecin, w którym to jedna, to druga drużyna przechylała szalę zwycięstwa na swoją stronę.

bkc_2008_2018_31

W czwartym spotkaniu krośnianie pewnie pokonali Jagiellonię Białystok i byli bliscy awansu do „złotej grupy”. „Kropkę nad i” trzeba było postawić w meczu z FC Lwów. Drużyna z Ukrainy do tego spotkania pokazywała ambitną postawę, ale przegrywała swoje pojedynki, tymczasem z Beniaminkiem dwukrotnie wychodziła na dwubramkowe prowadzenie. Krośnianom grającym trzeci mecz z rzędu gra nie układała się, ale pokazali za to niezwykła ambicję, strzelili dwie bramki doprowadzając do remisu, a decydujący gol padł po pięknej wrzutce Miłosza Krowickiego i główce Nikodema Majewskiego. Zwycięstwo to dało Beniaminkowi I miejsce w bardzo mocnej i wyrównanej grupie. Razem z naszą drużyną do „Grupy Złotej” awansowało FASE Szczecin, a wynik 3:3 dał na starcie jeden punkt obu drużynom w fazie finałowej.

bkc_2008_2018_26 (1)

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka – faza grupowa
Beniaminek Krosno – FCB Escola Varsovia 2:4 (Pelczarski, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Jaguar Gdańsk 2:1 (Pelczarski, Majewski)
Beniaminek Krosno – FASE Szczecin 3:3 (Prajsnar, Kobosz, Majewski)
Beniaminek Krosno – Jagiellonia Białystok 3:0 (Krowicki 2, Kobosz)
Beniaminek Krosno – FC Lwów 4:3 (Majewski 2, Pelczarski, Cecuła)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 Beniaminek Krosno 5 3 1 1 14:113 10
2 FASE Szczecin 5 2 3 0 15:69 9
3 FCB Escola Varsovia 5 3 0 2 12:14-2 9
4 Jaguar Gdańsk 5 2 1 2 6:42 7
5 Jagiellonia Białystok 5 2 1 2 7:70 7
6 FC Lwów 5 0 0 5 7:19-12 0

bkc_2008_2018_22

Niedzielna faza finałowa rozpoczęła się dla Beniaminka od meczu z Akademia Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin. Mecz się jeszcze dobrze nie rozpoczął, a nasi partnerzy z Lubina już prowadzili 1:0. Bramki Pawła Pelczarskiego i Miłosza Krowickiego dały prowadzenie gospodarzom, ale kolejne okazje mieli „Miedziowi”, którzy doprowadzili do wyrównania i mieli dwie świetne okazje na wyjście na prowadzenie, piłka jednak mijała światło bramki „biało-niebieskich” i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

bkc_2008_2018_21

W kolejnych dwóch meczach Beniaminek po dobrej grze wygrywał z Hutnikiem Kraków oraz Arkonią Szczecin i na kolejkę przed końcem wskoczył na II miejsce w tabeli. Szans na końcowy triumf w turnieju już nie było, bo znakomicie w Krośnie radziła sobie Akademia Piłkarska Reissa, która biorąc pod uwagę mecze grupowe i fazę finałową wygrała osiem spotkań z rzędu i zapewniała sobie zwycięstwo w całym turnieju przed ostatnim meczem. Beniaminek miał jednak szanse na srebro i w 100% tą szansę wykorzystał. W spotkaniu z triumfatorem turnieju nasza drużyna zagrała bardzo dobrze. Ambitna postawa w obronie, która owocowała powstrzymywaniem ataków ekipy z Wielkopolski, spora ilość ofensywnych akcji skrzydłami, duża ilość strzałów i gdyby tylko skuteczność była na wyższym poziomie … Na szczęście jedną z akcji udało się zakończyć celnym trafieniem Nikodemowi Majewskiemu i po końcowym gwizdku mogliśmy oglądać wielką radość naszej drużyny, dla której srebrne medale po tym co pokazali chłopcy w ostatnim meczu, smakowały jak złoto!

bkc_2008_2018_24

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka – faza finałowa
Beniaminek Krosno – Zagłębie Lubin 2:2 (Pelczarski, Krowicki)
Beniaminek Krosno – Hutnik Kraków 3:0 (Cecuła, Michalik, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Arkonia Szczecin 3:1 (Majewski, Michalik, Pelczarski)
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska Reissa 1:0 (Majewski)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 Akademia Piłkarska Reissa 5 4 0 1 19:712 12
2 Beniaminek Krosno 5 3 2 0 12:66 11
3 FASE Szczecin 5 3 1 1 15:96 10
4 Zagłębie Lubin 5 2 1 2 14:131 7
5 Arkonia Szczecin 5 1 0 4 10:14-4 3
6 Hutnik Kraków 5 0 0 5 3:24-21 0

bkc_2008_2018_25

Beniaminek U-10: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Chmielowski.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Turniej, w którym zajmujemy bardzo wysokie miejsce. Przy takiej obsadzie drużyn z całej Polski i nie tylko, zająć II miejsce to na prawdę super sprawa! Ale czy o to chodzi? Dla mnie osobiście kilka elementów do poprawy, bo bardzo dużo bramek strzelamy po stałych fragmentach gry, były momenty przestoju i niepotrzebne pozbywanie się piłki. Będziemy pracować nad poprawą tych elementów. Zdecydowanie cieszy kilka faktów, jednym z nich jest to, że mieliśmy ogrom sytuacji bramkowych, czyli te zwycięstwa też brały się z dobrej gry ofensywnej, może nie strzelaliśmy, aż tak wielu bramek ile mogliśmy, ale sytuacji było mnóstwo. Drugi aspekt, który cieszy to to, że w grupie mistrzowskiej straciliśmy najmniej bramek ze wszystkich drużyn, w drugim dniu straciliśmy tylko trzy gole w czterech spotkaniach. Cieszy postawa kilku chłopaków, którzy dawali wszystko co mogli, aczkolwiek rezerwa ciągle jest. Pracujemy dalej, bo jak widać warto i trzeba jeśli się chce coś osiągnąć. Za dwa tygodnie kolejny mocny sprawdzian dla tej grupy. „

bkc_2008_2018_23