W weekend Krosno będzie stolicą dziecięcego futbolu!

Przed nami wielkie piłkarskie emocje, w sobotę i niedzielę (3-4 marca) w Krośnie rozegrany zostanie turniej „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-10. Śmiało możemy powiedzieć, że przez dwa dni nasze miasto będzie stolicą dziecięcego futbolu, na murawie w „Hali Krosno” będzie można zobaczyć reprezentacje ekstraklasowych Akademii, świetnie pracujące z dziećmi i młodzieżą kluby oraz drużyny z zagranicy!

bkc_u10_2018

Patrząc na drużyny, które skorzystały z zaproszenia organizatora Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno można stwierdzić, że będzie to jeden z najmocniejszych i najciekawszych turniejów piłkarskich w sezonie zimowym w naszym kraju! W Krośnie zagrają drużyny z każdego zakątka Polski. Z nad morza przyjedzie Jaguar Gdańsk, z Podlasia Jagiellonia Białystok, z Dolnego Śląska Zagłębie Lubin i Olympic Wrocław, a z Wielkopolski Akademia Piłkarska Reissa. Aż trzy drużyny ze Szczecina przemierzą całą Polskę by zagrać w Krośnie – Arkonia, FASE i Pogoń! Warszawę reprezentować będzie szkółka FC Barcelony – FCB Escola Varsovia, z Małopolski dotrą do nas zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, Hutnika Kraków i Wisły Kraków, a z województwa lubelskiego BKS Lublin. Podkarpacie reprezentować będą gospodarze z Beniaminka Krosno i zespół DAF Rzeszów.

bkc1

Zagrają także zespoły z zagranicy, po raz pierwszy w turnieju miała uczestniczyć drużyna z Wysp Brytyjskich – Falcon Golden Goal Academy, niestety złe warunki atmosferyczne w Anglii i sparaliżowana praca lotnisk sprawiły, że lot, którym nasi goście mieli przylecieć do Polski został odwołany. Będziemy w takim razie gościć trzy zagraniczne ekipy. Ze Słowacji przyjedzie MFK Zemplin Michalovce – seniorzy tego klubu występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju, także w najwyższej lidze na Ukrainie grają Karpaty Lwów i młodych zawodników tego klubu również zobaczymy w Krośnie, a stawkę drużyn uzupełni druga ukraińska drużyna FC Lwów.

bkc2

Piłkarskie zmagania rozpoczną się w sobotę rano – start o 10:00, osiemnaście zespołów zostało podzielonych na trzy grupy i to grupa A zapoczątkuje rywalizację w „Beniaminek Krosno Cup U-10”. O godzinie 13:30 do gry wkroczą zespoły z grupy B, a o 17:00 zagra grupa C. W pierwszym dniu turnieju w ponad dziesięciogodzinnym maratonie piłkarskim rozegranych zostanie 45 spotkań!

Finałowe zmagania zaplanowano na niedzielę, start o 8:30. Mecze w „Grupie Brązowej” z udziałem drużyn, które w fazie grupowej zajęły 5 i 6 miejsce, w „Grupie Srebrnej” zagrają zespoły z miejsc 3 i 4 w grupach A, B i C, a o końcowy triumf w „Grupie Złotej” powalczą najlepsze drużyny turnieju, czyli zespoły, które zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach po pierwszym dniu turnieju!

Zapraszamy wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu do odwiedzenia „Hali Krosno” i oglądania na żywo spotkań z udziałem wszystkich uczestników turnieju. Piłkarskich emocji z pewnością nie zabraknie!

Bieżące informacje o turnieju można znaleźć na www.facebook.com/BeniaminekKrosnoCup

Terminarz spotkań – „Beniaminek Krosno Cup”

(kliknij w grafikę aby powiększyć)

bkc_harmonogram_2008_final