Emocjonujący „Beniaminek Krosno Cup”: Srebro chłopaków! Grały też dziewczyny!

Za nami dwa dni pełne piłkarskich emocji. W sobotę i niedzielę mocno trzymaliśmy kciuki za drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, które rywalizowały w „Hali Krosno” w turnieju „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-11. W stawce osiemnastu zespołów byli chłopcy z rocznika 2007, a także nasza drużyna dziewczynek – Beniaminek Girls.

bkc_2007_2018_2

W pierwszym dniu turnieju Beniaminek U-11 rozegrał pięć spotkań w grupie A. Na otwarcie „biało-niebiescy” pokonali ukraiński DJUSZ Żydaczów 3:1, po ciekawym meczu ulegli Wiśle II Kraków 0:2 i wynik te sprawił, że w kolejnych trzech spotkaniach podopieczni trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Pelczara musieli wygrać, by myśleć o grze o najwyższe lokaty. Beniaminek pewne pokonał Legią Soccer Schools Brwinów, a następnie rozegrał emocjonujące spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Rywale objęli prowadzenie, ale decydujące bramki zdobywali krośnianie. W końcówce meczu najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie przybliżając się do gry w „Grupie Złotej”. „Kropkę nad i” chłopaki postawili w meczu z LKS Mordarka i mogli się cieszyć z awansu do czołowej szóstki turnieju.

Wyniki spotkań – Grupa A
Beniaminek Krosno – DJUSZ Żydaczów 3:1 (Janowski 2, Jastrząb)
Beniaminek Krosno – Wisła II Kraków 0:2
Beniaminek Krosno – Legia Soccer Schools Brwinów 4:0 (Kania 2, Bolek, Pawlik)
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (Barczak, Janowski)
Beniaminek Krosno – LKS Mordarka 3:0 (Niemiec 2, Jastrząb)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 AP Wisła II Kraków 5 5 0 0 27:225 15
2 Beniaminek Krosno 5 4 0 1 12:48 12
3 Sandecja Nowy Sącz 5 3 0 2 13:76 9
4 Legia Soccer Schools 5 2 0 3 14:131 6
5 DJUSZ Żydaczów 5 1 0 4 7:22-15 3
6 LKS Mordarka 5 0 0 5 3:28-25 0

bkc_girls_2018_1

Po południu do gry przystąpiła drużyna dziewczynek. Beniaminek Girls znalazły się w mocnej grupie. W pięciu rozegranych meczach z CFT MFK Vranov nad Toplou, Lech Poznań FA Rzeszów, Dunajcem Nowy Sącz, Wisłą I Kraków i AP Team Gliwice nie udało się zdobyć punktu. Przeciwnicy górowali pod względem fizycznym i rozstrzygali pojedynki na swoją korzyść, ale kilka ładnych akcji i cztery zdobyte gole znamionowały, że w niedzielę w „Grupie Brązowej” Beniaminek Girls mają szansę powalczyć i stoczyć równorzędne mecze z zespołami z miejsc 5-6 w grupach A i C.

Wyniki spotkań – Grupa B
Beniaminek Girls – CFT MFK Vranov nad Topl’ou 0:3
Beniaminek Girls – Lech Poznań FA Rzeszów 1:5 (Głód)
Beniaminek Girls – Wisła I Kraków 1:9 (Głód)
Beniaminek Girls – Dunajec Nowy Sącz 1:4 (Gałuszka)
Beniaminek Girls – AP Team Gliwice 1:5 (Głód)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 Dunajec Nowy Sącz 5 3 2 0 12:57 11
2 AP Wisła I Kraków 5 3 1 1 23:617 10
3 Lech Poznań FA Rzeszów 5 3 1 1 17:107 10
4 AP Team Gliwice 5 2 0 3 11:110 6
5 CFT MFK Vranov nad Topl'ou 5 2 0 3 7:16-9 6
6 Beniaminek Girls 5 0 0 5 4:26-22 0

bkc_2007_2018_3

W niedzielę o końcowy triumf rywalizowali chłopcy i od pierwszego spotkania widać było, że ten dzień to jest dzień Beniaminka! Pozytywne nastawienie, zaangażowanie na 100%, nie było tego dnia straconych piłek dla naszych zawodników, a każda dobra akcja, każda pozytywna interwencja nakręcała chłopaków do jeszcze lepszej gry. Na otwarcie „biało-niebiescy” pokonali BTS Rekord Bielsko-Biała po dwóch golach Kamila Janowskiego i trafieniu Igora Szergowicza, a kluczowy w walce o medale okazał się mecz z Wisłą I Kraków. Beniaminek przegrywał już 0:2, ale chłopcy nie spuścili głów i rzucili się do odrabiania strat. Udało się strzelić kontaktową bramkę, a następnie wyrównać i uwierzyć że tego dnia wszystko jest możliwe. Kolejne mecz potwierdziły świetną dyspozycję naszej drużyny, wygrane z DAP Dębica i Dunajcem Nowy Sącz dały gospodarzom turnieju srebrne medale, po złoto sięgnęła Wisła II Kraków, która pierwszego dnia pokonała Beniaminka 2:0 i wygrała także wszystkie pozostałe mecze w Krośnie. Podczas ceremonii wręczenia nagród naszym drużynom gratulował Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki i właściciel firmy Decor Witold Śliwiński,  indywidualne wyróżnienie otrzymał zawodnik Beniaminka Miłosz Bolek, który znalazł się w „Najlepszej 7 Turnieju”!

Wyniki spotkań – Grupa Złota
Beniaminek Krosno – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (Janowski 2, Szergowicz)
Beniaminek Krosno – Wisła I Kraków 2:2 (Barczak, Niemiec)
Beniaminek Krosno – DAP Dębica 4:1 (Niemiec, Kania, Pawlik, Janowski)
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 2:0 (Michna, Niemiec)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 AP Wisła II Kraków 5 5 0 0 15:114 15
2 Beniaminek Krosno 5 3 1 1 11:65 10
3 AP Wisła I Kraków 5 1 3 1 9:10-1 6
4 DAP Dębica 5 1 1 3 6:15-9 4
5 Dunajec Nowy Sącz 5 0 3 2 6:9-3 3
6 BTS Rekord Bielsko - Biała 5 0 2 3 7:13-6 2

bkc_2007_2018_5

Beniaminek Krosno: Jakub Kasperkowicz, Igor Szergowicz, Franciszek Kania, Jakub Pawlik, Jakub Barczak, Jakub Niemiec, Kamil Janowski, Rafał Mikulski, Tobiasz Jastrząb, Szymon Debiczak, Miłosz Bolek, Oskar Zając, Karol Michna. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Pelczar.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Turniej bardzo wymagający, drużyny które mieliśmy w grupie w pierwszym dniu okazało się, że zajmowały czołowe lokaty w swoich grupach. Tym bardziej można się cieszyć z ostatecznego wyniku. W całym turnieju remisujemy jedno spotkanie i raz przegrywamy, obydwa wyniki z Wisłą Kraków. Szacunek dla Wisły, ale też trzeba pamiętać, że mieliśmy swoje sytuacje w tych meczach i gdyby lepsza skuteczność naszych zawodników to mogłoby być jeszcze ciekawiej. Ogólnie słowa uznania dla chłopaków za zaangażowanie i chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu. Nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, ale będziemy pracować nad ich wyeliminowaniem. Turniej będzie się pozytywnie kojarzył zarówno ze strony organizacyjnej, tutaj chciałbym podziękować rodzicom za wszelką pomoc, jak i ze strony sportowej – jeszcze raz gratulację dla chłopaków! Trenujemy dalej i przygotowujemy się do ligi która, rusza już za nieco ponad miesiąc. Do dzieła!

bkc_girl_2018_2

Nim chłopcy wywalczyli srebro od rana emocjonowaliśmy meczami dziewczynek, które w niedzielę dały sobie oraz swoim sympatykom sporo radości. W pierwszym spotkaniu świetny pojedynek z Górnikiem Libiąż zakończył się wynikiem 3:3, Julia Gałuszka zapisała na swoim koncie hat-tricka, a do pełni szczęścia zabrakło sekund, bo drużyna z Libiąż zdobyła wyrównującą bramkę równo z końcową syreną. W drugim spotkaniu dziewczynki sięgnęły po zwycięstwo! Wygrana 2:1 z LKS Mordarka po golach Pawła Pelczarskiego z rocznika 2008, który w pierwszym meczu zastąpił kontuzjowaną koleżankę gdy nie było zmienniczek i pomagał dziewczynom do końca turnieju dając czasami odetchnąć zmęczonym zawodniczkom Beniaminka. W kolejnym meczu za mocna dla naszej drużyny okazała się ukraińska ekipa DJUSZ Żydaczów. Przepięknym strzałem wynik tego meczu otworzyła Kinga Głód i obserwatorzy turnieju okrzyknęli tego gola „Bramką Turnieju”, kolejne trafieniu były już jednak autorstwa chłopaków z Żydaczowa. Na zakończenie dziewczynki zagrały z Akademią Piłkarską Gigant Smile, pozytywne zakończenie, zwycięstwo 2:1 i radość drużyny, która podczas tego turnieju zebrała mnóstwo doświadczenia.

Wyniki spotkań – Grupa Brązowa
Beniaminek Girls – Górnik Libiąż 3:3 (Gałuszka 3)
Beniaminek Girls – LKS Mordarka 1:2 (Pelczarski 2)
Beniaminek Girls – DJUSZ Żydaczów 5:1 (Głód)
Beniaminek Girls – AP Gigant Smile 2:1 (Pelczarski 2)

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 DJUSZ Żydaczów 5 4 1 0 17:710 13
2 Górnik Libiąż 5 3 2 0 16:97 11
3 CFT MFK Vranov Nad Topl'ou 5 3 0 2 8:62 9
4 Beniaminek Girls 5 2 1 2 8:13-5 7
5 AP Gigant Smile 5 1 0 4 8:13-5 3
6 LKS Mordarka 5 0 0 5 6:15-9 0

bkc_girls_2018_4

Beniaminek Girls: Karolina Józefczyk, Kinga Głód, Amelia Futyra, Izabela Mielech , Wiktoria Frydrych, Kinga Klimczak, Martyna Jasłowska, Julia Gałuszka, Maja Krychta, Paweł Pelczarski. Trener Marcin Maculski.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie dziewczynek na ten turniej. Wiedziałem, że w rywalizacji z drużynami chłopców w tym wieku będzie bardzo trudno, dodatkowo obsada turnieju była mocna i zagraliśmy z kilkoma naprawdę świetnymi drużynami. Jeśli chodzi o pierwszy dzień to początek w każdym ze spotkań był wyrównany, ale czym dłużej trwał mecz tym bardziej dominowali przeciwnicy. Dziewczyny walczyły jak tylko mogły i pokazały kilka naprawdę fajnych składnych akcji, co prawda nie udało się zdobyć punktów, ale przed drugim dniem turnieju wiedziałem, że będzie dużo lepiej. Gra w „grupie brązowej” pokazała że można wygrać z każdym. Pechowo stracona bramka w ostatniej sekundzie spotkania z Libiążem dała nam pierwszy punkt w tym turnieju, a kolejne mecze to już zwycięstwa dziewczynek z drużynami z Mordarki i Warszawy oraz jedyna porażka tego dnia z zespołem z Ukrainy. Należy dodać, że tego dnia dziewczynki wspomagał Pawełek Pelczarski, który pokazał, że mimo młodszego wieku można powalczyć ze starszymi kolegami. Podsumowując to był to najpoważniejszy sprawdzian dla dziewczynek, wątpię żeby drużyna ta w kategorii dziewczyn mogła kiedyś zagrać z mocniejszymi rywalkami. Dla mnie jako trenera świetny materiał podglądowy i widać, że jest dużo do poprawy. Nie sposób nie wspomnieć też o świetnej organizacji turnieju – wszystko co do minuty dopięte na ostatni guzik, a także o grze drużyny chłopców, dla których należą się wielkie brawa – miło się to oglądało.