Beniaminek doceniany przez Akademie Ekstraklasy

Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno została kolejny raz doceniona przez środowisko piłki młodzieżowej w Polsce, czego efektem zaproszenia naszych zawodników – Kamil Czekański, Wiktor Jaślar, Wojciech Kotulak, Antoni Patla – do udziału w treningach i turniejach Akademii klubu Ekstraklasy jakim jest Wisła Kraków.

Jak odbierają to osoby zarządzające Beniaminkiem można przeczytać w podsumowaniu Dyrektora Akademii – Grzegorza Rausa.

24296544_1956979274319012_6172619296139116519_n

Grzegorz Raus: „W Akademii mamy swoje zasady co do testów naszych wychowanków do których nawiązuje regulamin Akademii (punkt 13). Szanujemy Akademię Wisły Kraków z którą w Polsce toczymy wyrównane spotkania, co widać. W ostatnim tygodniu drużyny Wisły przebywały u Nas na obozie piłkarskim. Rozgrywaliśmy towarzyskie spotkania, a w prestiżowym turnieju „Beniaminek Krosno Cup” zarówno Wisła Kraków i Beniaminek Krosno znalazły się na podium. Natomiast robimy wszystko, by zawodnicy Beniaminka mogli mieć jak największy rozwój w procesie szkolenia do minimum 15 roku życia w Krośnie. Z roku na rok robimy to coraz lepiej. Chcą u nas grać zawodnicy z Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Sanoka i z innych miejscowości co pokazuje, że praca jaką wykonuje nasz sztab trenerski w Beniaminku jest zauważona.”

24131358_565374950473119_4583161665733399040_n

Grzegorz Raus: „Tylko odpowiednia praca i jakość oraz większe wsparcie też ze strony Miasta i lepsza komunikacja spowoduje, że nikt nie będzie do 15 roku życia, a pewnie i dłużej  rozpatrywał przejścia do innego klubu. Oczywiście wybitne jednostki jak ostatnio Antek Kozubal czy Mateusz Szafran są przykładem, że trzeba w tym wszystkich zachować odpowiednie proporcje i patrzeć na dobro zawodnika. Naszym klubem partnerskim jest jak wiemy Akademia KGHM Zagłębie Lubin – profesjonalna Akademia, bardzo rozwojowa i coraz lepiej szkoląca. Tak samo coraz więcej jest Akademii w Polsce co mocno pracują nad rozwojem szkolenia jak nasz Beniaminek i trafienie do Zagłębia, czy innych Akademii BIG 6 wcale nie musi być łatwym procesem dla utalentowanego zawodnika. Mając tego świadomość skupiamy się na codziennej pracy, udoskonaleniem procesu szkolenia w Akademii zachowując również ważną w tym wszystkim pokorę. Celem naszej Akademii jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy od początku jej powstania w 2007 roku jest dobra praca, wychowanie zawodników by mieli przygotowanie i szansę gry w klubach ekstraklasy, reprezentacjach młodzieżowych kraju. Wierzymy, że nasza Akademia jest też jednym z przystanków do dorosłej Reprezentacji Polski i gry w dobrym klubie europejskim. Z drugiej strony jasnym sygnałem od Beniaminka jest, że chcemy by dorosła piłka w Krośnie mogła opierać się na zawodnikach z Krosna i okolic, którzy swoją piłkarską przygodę powierzyli naszej Akademii. Mamy tego świadomość tak samo jak ludzie, którzy nam ufają. Warto cieszyć się więc z fajnych sytuacji dotyczących czy to zawodników czy trenerów, którzy są czy byli związani z Beniaminkiem Krosno. Uważam, że trzeba być z tego dumnym i o tym mówić. Te rzeczy dzieją się na naszych oczach. Solidna praca, uczciwość do swojej pracy zawsze się obroni i z takim podejściem kieruje te słowa do każdego zawodnika, trenera, rodzica młodego sportowca i osób, które myślą pozytywnie i umieją się w tym procesie odnaleźć. Beniaminek nie musi nic udowadniać. Nasza ponad 10 letnia praca jak widać daje efekty. Sukcesy przychodzą tylko z radosnym sercem!”

28640665_1603219919745716_1044189624_o