Niesamowita niedziela dziewczyn z Beniaminek Girls!

W niedzielę (4 luty) dziewczyny z Beniaminek Girls uczestniczyły w „Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia” oraz „Resovia Women Cup” zorganizowanych dla zawodniczek z rocznika 2005 i młodszych . W turniejach grały również drużyny: Resovia Rzeszów, Akademia Piłkarska Jasło, Akademia Piłkarska Sanok, Aquila Stalowa Wola, Sokół Kolbuszowa, ROW Rybnik, Halo Hyżne, Sparta Biłgoraj, Stal Łańcut oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

resovia_women_cup_2018_2

Oba turnieje odbywały się jednocześnie w Kielnarowej w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ. Dzięki bardzo dobrej organizacji dziewczyny rozegrały 12 meczy, spędziły w sumie 144 minuty na boisku i zdobyły 32 gole! Beniaminek Girls spisały się rewelacyjnie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nasze zawodniczki w większości były młodsze od rywalek. W obydwu turniejach Beniaminek Girls zajęły II miejsce, ulegają tylko drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która nie przegrała żadnego meczu w obu turniejach. Indywidualną nagrodę dla „Najlepszej Zawodniczki Turnieju o Puchar Resovii” otrzymała Kinga Klimczak (rocznik 2008).

resovia_women_cup_2018_3

Beniaminek Girls: Wiktoria Frydrych, Amelia Fiuk, Julia Gałuszka, Kinga Głód, Martyna Jasłowska, Karolina Józefczyk, Kinga Klimczak, Justyna Pawlik, Karolina Rak, Weronika Riedel.

Wyniki – „Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia”
Beniaminek Girls – Aquila Stalowa Wola 3:0 (Głód, Gałuszka,Rak)
Beniaminek Girls – ROW Rybnik 1:0 (samobój)
Beniaminek Girls – Halo Hyżne 3:0 (Głód 2, samobój)
Beniaminek Girls – Stal Łańcut 5:0 (Klimczak 3, Riedel, Jasłowska)
Beniaminek Girls – Sparta Biłgoraj 2:0 (Klimczak 2)
Beniaminek Girls – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3

Wyniki – „Turniej Resovia Women Cup”
Beniaminek Girls – Aqua Stalowa Wola 1:0(Gałuszka)
Beniaminek Girls – ROW Rybnik 1:0 (Głód)
Beniaminek Girls – Halo Hyżne 8:0 (Klimczak 2, Gałuszka 2, Riedel, Głód, Józefczyk, Pawlik)
Beniaminek Girls – Stal Łańcut 5:0 (Klimczak, Gałuszka 2, Frydrych , Głód)
Beniaminek Girls – Sparta Biłgoraj 5:0 (Gałuszka, Klimczak 2, Głód 2)
Beniaminek Girls – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:5

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Przed turniejem miałem lekkie obawy, jak to będzie wyglądało z naszej strony, bo większość dziewczynek w naszej drużynie jest z rocznika 2007/2008, a rywalki to drużyny młodziczek startujące w ligach. Jak się okazało dziewczyny świetnie sobie poradziły, założenia były takie żeby grać jak najwięcej piłką, wtedy nie będzie takiego kontaktu z przeciwniczkami. Dziewczyny wywiązały się z tego znakomicie, w pierwszych dziesięciu meczach nie straciły żadnej bramki na obu boiskach. A mecz z dziewczętami z Rybnika – bardzo dobrą drużyną, myślę że był najlepszy w naszym wykonaniu. Wszystkie dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania, nie mieliśmy żadnego słabego punktu. Jeśli chodzi o mecze finałowe z drużyną z Ostrowca to dziewczynki były bardzo zmęczone i szybko stracone bramki ustawiały spotkania. Nie osiadamy na laurach tylko pracujemy dalej, przed nami najważniejszy turniej.”

Materiał video z kanału „Resovia Kobiety” na Youtube