Drużyny Beniaminka zagrały w Finałach Wojewódzkich „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”

W sobotę dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno wzięły udział w Finale Wojewódzkim „Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej”. Rano na hali w Kielnarowej rywalizowała drużyna z rocznika 2007, a popołudniu chłopcy z rocznika 2006. Obie nasze ekipy znalazły się w czołówce na Podkarpaciu, ale nie zdołały awansować do finału ogólnopolskiego, Beniaminek U-11 zajął IV miejsce, a drużyna U-12 V lokatę. 

turniej_pzpn_2006_2018_1

Mecze z udziałem Beniaminka U-12
Beniaminek Krosno – AP Stalowa Wola 1:1
Beniaminek Krosno – AP Sanok 1:1
Beniaminek Krosno – APPN Mielec 1:2
Beniaminek Krosno – Grunwald Budziwój 2:3
Beniaminek Krosno – Pogoń Sokół Lubaczów 3:0
Beniaminek Krosno – Orzełek Przeworsk 5:0
Beniaminek Krosno – Resovia Rzeszów 1:1

Beniaminek U-12: Karol Borowski, Mirek Irzyk, Antek Aszklar, Kamil Zając, Mikołaj Moriak, Emanuel Gibała, Szymek Gierlach, Krzysiek Kolanko. Trener: Marek Adamiak.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Graliśmy systemem każdy z każdym, więc remisując dwa pierwsze mecze już wiadomo było, że ciężko będzie uzyskać awans do Finału Ogólnopolskiego. Kolejne mecze to ospałość w obronie, traciliśmy szybko bramki i potem goniliśmy wynik. Ogólnie bardzo wyrównanych kilka zespołów, dużo przypadku w grze i specyficzne przepisy. Najważniejsze, że nie odstawaliśmy od nikogo, a jak weźmiemy pod uwagę fakt, że nie trenujemy na parkiecie to nie możemy mieć pretensji do zawodników. Traktujemy to jako urozmaicenie od trawiastej nawierzchni. Od poniedziałku znowu ciężko pracujemy.”

turniej_pzpn_2006_2018_3

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka U-11
Beniaminek Krosno – Soccer Ropczyce 0:1
Beniaminek Krosno – Orlik Przemyśl 0:0
Beniaminek Krosno – APPN Mielec 1:1
Beniaminek Krosno – Grunwald Budziwój 5:0
Beniaminek Krosno – Sparta Leżajsk 1:1
Beniaminek Krosno – Orzełek Przeworsk 2:0
Beniaminek Krosno – Stal Łańcut 2:0

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Miłosz Bolek, Szymon Debiczak, Kamil Janowski, Tobiasz Jastrząb, Franciszek Kania, Rafał Mikulski, Jakub Niemiec, Jakub Pawlik. Trener Paweł Tomkiewicz.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „32 drużyny z Podkarpacia w eliminacjach, nasz zespół zajął IV miejsce, wynik jaki uzyskaliśmy może cieszyć ale nas nie powinien. Wprawdzie graliśmy na hali z którą już trzeci rok nie mamy styczności, aczkolwiek umiejętności piłkarskie powinny się obronić w każdych warunkach. W całym turnieju tracimy tylko trzy bramki w siedmiu spotkaniach, ale bramki te były bardzo kluczowe, jak się okazało za dużo remisów aby myśleć o końcowym triumfie. Cóż trenujemy dalej, gramy sparingi i przygotowujemy się do rywalizacji w pozostałych turniejach.”