Awanse drużyn Beniaminka w „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”!

W poniedziałek i środę drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z roczników 2006 i 2007 rywalizowały w eliminacjach do „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”. Na parkiecie w Nowosielcach „biało-niebiescy” wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w najbliższą sobotę (20 stycznia) w Kielnarowej.

W zmaganiach drużyn z kategorii wiekowej U-12 udział wzięły tylko cztery zespoły, Beniaminek zagrał więc trzy spotkania, w dwóch pewnie pokonał Przełom Besko i Aktiv Pro Rymanów, a w jednym zremisował z AP Sanok i to te dwie drużyny wywalczyły prawo gry w następnym etapie rozgrywek.

Wyniki spotkań – kategoria U-12
Beniaminek Krosno – Przełom Besko 5:1
Beniaminek Krosno – AP Sanok 1:1
Beniaminek Krosno – Aktiv Pro Rymanów 12:0

Beniaminek U-12: Karol Borowski, Mirek Irzyk, Antek Aszklar, Kamil Zając, Antek Krawiec, Mikołaj Moriak, Mikołaj Mola, Emanuel Gibała, Szymek Gierlach, Krzysiek Kolanko.

beniaminek_2007_puchar_pzpnCiekawa rywalizacja toczyła się w kategorii wiekowej U-11, która na starcie zgromadziła siedmiu uczestników. Beniaminek na starcie zaliczył wpadkę, ale w kolejnych meczach ruszył w pogoń za rywalami i ostatecznie wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego.

Wyniki spotkań – kategoria U-11
Beniaminek Krosno – Orlik Hłudno 0:1
Beniaminek Krosno – Przełomek Besko 3:0 (Bolej Janowski, Niemiec)
Beniaminek Krosno – Karpaty Krosno 2:1 (Kania, Niemiec)
Beniaminek Krosno – Aktiv Pro Rymanów 0:0
Beniaminek Krosno – AP Sanok 2:1 (Kania, samobójcza)
Beniaminek Krosno – Ekoball Sanok 2:0 (Bolek, Kania)

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Miłosz Bolek, Szymon Dębiczak, Kamil Janowski, Tobiasz Jastrząb, Franciszek Kania, Rafał Mikulski, Jakub Niemiec, Jakub Pawlik.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Cieszymy się z awansu do dalszej fazy turnieju. Wprawdzie dużo szczęścia mieliśmy w bezpośrednim meczu z AP Sanok, nie umniejszając umiejętności innym drużynom, które również dobrze zaprezentowały się w tym turnieju. Dla mnie cenną informacją jest to, że w najważniejszym momencie chłopaki dali radę i pokazali charakter.”