Świetna gra i brąz drużyny U-12 w turnieju „Beniaminek Krosno Cup”!

Przez trzy dni emocjonowaliśmy się występami reprezentantów Akademii Piłkarskiej Beniaminek z rocznika 2006 w turnieju „Beniaminek Krosno Cup”. „Biało-niebiescy” byli jednym z czternastu uczestników piłkarskich zmagań w „Hali Krosno”. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Pelczara zaprezentowali się bardzo dobrze i sięgnęli po brązowe medale.

bkc_beniaminek_2018_6

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w piątek, w meczu otwarcia Beniaminek pewnie pokonał RAP Radomsko 5:0, dwa gole w tym spotkaniu strzelił Dawid Krzywda, a po jednym Mikołaj Mola, Szymon Gierlach i Mirosław Irzyk. W drugim pojedynku Beniaminek odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem 2:1 nad Grunwaldem Budziwój, po bramkach Krzysztofa Kolanko i Szymona Gierlacha. Po tych meczach „poprzeczka poszła w górę”, rywalami Beniaminka były mocne drużyny Cracovii Kraków i Drukarza Warszawa, a oba mecze zakończyły się podziałem punktów, w spotkaniu z warszawską drużyną na listę strzelców wpisał się Emanuel Gibala. O ile w pierwszym dniu „biało-niebiescy” mieli chwilami słabsze momenty w grze, to w sobotę i niedzielę prezentowali się znakomicie.

bkc_beniaminek_2018_2

Kto wie czy przełomowe nie było sobotnie spotkanie z DJUSZ Żydaczów. W meczu ze świetnie spisującym się w pierwszym dniu rozgrywek zespołem z Ukrainy nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze, nie pozwolili rywalom na za wiele pod własną bramką, a sami dwukrotnie trafili do siatki dzięki strzałom Antka Aszklara i Dawida Krzywdy. Ten mecz dał dużo energii chłopakom i pozwolił uwierzyć, że w tym turnieju mogą wygrać z każdą drużyną. Mimo, iż Beniaminek nie przegrał żadnego z pięciu pierwszych spotkań w grupie, to wyrównana stawka drużyn sprawiła, że o awansie decydował ostatni mecz z Akademią Piłkarską Limanovia. Rozkręcający się z meczu na mecz rywale także mieli szansę na awans do półfinału więc oglądaliśmy w „Hali Krosno” ciekawe widowisko, które zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem krośnian, a „złotą bramkę” strzelił Mikołaj Moriak.

bkc_beniaminek_2018_5

W niedzielnym półfinale Beniaminkowi przyszło zmierzyć się z Fablokiem Chrzanów. Głośny doping sympatyków, dobra gra i stwarzane okazje bramkowe nie dały jednak zwycięstwa. Piłka po strzałach krośnian albo mijała światło bramki, albo na jej drodze stawał świetnie dysponowany bramkarz Fabloku. Naszym gościom udało się skierować piłkę do bramki i to oni cieszyli się z awansu do finału, a jak się później okazało także i ze zwycięstwa w całym turnieju. Wydawało się, że ta porażka podłamie nieco „biało-niebieskich”, a dodatkowo gra mecz po meczu, będzie miała wpływ na dyspozycję w pojedynku o brąz z MFK Zemplin Michalovce, ale nic bardziej mylnego. Od pierwszego gwizdka Beniaminek prezentował się tak jak w półfinale i stwarzał sobie okazje bramkowe. Tym razem piłka wpadała już do bramki! Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Krzywda, a po chwili pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Antoni Aszklar i Beniaminek wygrał 2:0!

bkc_beniaminek_2018_4

Gratulacje dla drużyny oraz sztabu szkoleniowego za cały turniej i osiem emocjonujących spotkań! Indywidualne wyróżnienie otrzymał Krzysztof Kolanko, który został wybrany do „Najlepszej Dziewiątki Turnieju”! Brawo!

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Przed turniejem III miejsce brałbym w ciemno, ale po półfinale czuję niedosyt. Uważam, że byliśmy drużyną lepszą, mającą więcej sportowych argumentów. Nawet trener Fabloka w rozmowie stwierdził, że Beniaminek był najlepszą drużyną. Niestety w piłce nożnej za wrażenia artystyczne punktów się nie daje, a klarowne sytuacje trzeba zamienić na bramki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, cały turniej konsekwentna gra do przodu i bardzo dobre, dojrzałe ustawienie zespołu w defensywie. Nie było słabych punktów w zespole! Każdy zagrał na miarę swoich obecnych możliwości. Dziękuje bardzo rodzicom za pomoc w organizacji imprezy i świetny doping! Krzysiek Kolanko został wybrany do „TOP 9″ czyli najlepszych zawodników turnieju.”

bkc_beniaminek_2018_1

Wyniki spotkań grupowych
Beniaminek Krosno – RAP Radomsko 5:0 (Krzywda 2, Mola, Gierlach, Irzyk)
Beniaminek Krosno – Grunwald Budziwój 2:1 (Kolanko, Gierlach)
Beniaminek Krosno – Cracovia Kraków 0:0
Beniaminek Krosno – Drukarz Warszawa 1:1 (Emanuel Gibała)
Beniaminek Krosno – DJUSZ Żydaczów 2:0 (Aszklar, Krzywda)
Beniaminek Krosno – AP Limanovia 1:0 (Moriak)

Półfinał
Beniaminek Krosno – Fablok Chrzanów 0:1

Mecz o III miejsce 
Beniaminek Krosno – MFK Zemplin Michalovce 2:0 (Krzywda, Aszklar)

Beniaminek U-12: Karol Borowski, Tymon Kubacki, Franek Urbanik, Mirek Irzyk, Kamil Zając, Antek Aszklar, Szymek Gierlach, Krzysiek Kolanko, Mikołaj Mola, Emanuel Gibała, Mikołaj Moriak, Antek Krawiec, Dawid Krzywda, Kuba Kościelniak. Trener Marek Adamiak.

bkc_beniaminek_2018_3

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Serdeczne podziękowania kieruję do „Beniaminek Team”, rodziców, partnerów, sympatyków, gości turnieju „Beniaminek Krosno Cup”. Dziękuję za wielką energię, którą dostarczyła nam drużyna Beniaminka jak również wszystkie zespoły tu grające. Razem tworzymy niezapomniane emocje! Świetnie promujemy Miasto Krosno i nasze piękne okolice. Turniej „Beniaminek Krosno Cup” buduje krok po kroku swoją markę. Mamy zapytania już od drużyn z Anglii, Niemiec, Węgier i Austrii więc idzie to wszystko w bardzo fajnym kierunku. W lutym i marcu kolejne pełne wrażeń turnieje dla roczników 2007, 2008, 2009, 2010 gdzie koordynator turnieju Paweł Tomkiewicz potwierdził udział bardzo ciekawych zespołów z Polski i zagranicy. Zachęcam do kibicowania na naszym obiekcie – „Hala Krosno” wszystkie dzieciaki z naszej Akademii okrzykiem „Od małego, na całego – Beniaminek!” Beniaminek Krosno to więcej niż klub, wspierajmy się bo warto! Twórzmy fajną atmosferę i budujmy piękne emocje sportowe. Cieszmy się z małych rzeczy. Zapraszamy do współpracy partnerów, firmy, które chcą się promować podczas takich wspaniałych wydarzeń sportowych, w których rywalizują dzieci. Gdzie widać entuzjazm, radość i prawdziwego ducha sportu! ​Doceniajmy to co zrobił dla nas Pan Paweł Malinowski i jego drużyna „Profbud Team”. Dał nam szansę realizowania się na tym pięknym obiekcie. Gol Antka Aszklara z wolnego niczym Andrea Pirlo ​w meczu z MFK Zemplin Mihalovce o brązowy medal, spontaniczna radość drużyny, kibiców i głośny doping – to jest Beniaminek Krosno. Moim wielkim marzeniem jest by w Krośnie zagrała drużyna FC Liverpool , a marzenia są po to by je spełniać. You’ll never walk alone!”