Emocjonujący „Beniaminek Krosno Cup U-13”! Siedem goli w Wielkim Finale!

Pierwszy w 2018 roku turniej „Beniaminek Krosno Cup” przyniósł wiele piłkarskich emocji, a świetne widowisko w wielkim finale pomiędzy Rozwojem Katowice i Śląskiem Wrocław było pięknym zwieńczeniem trzydniowych zmagań w „Hali Krosno”. W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn z rocznika 2005, które rozegrały 42 spotkania!

bkc_2018_u13_8

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w piątek, gdy do gry przystąpiły zespoły z „Grupy A”. Już pierwsze mecze pokazały, że poziom w tej grupie będzie wyrównany i tak faktycznie było. Wystarczy powiedzieć, że zwycięski MFK Zemplin Michalovce zremisował bezbramkowo z Dunajcem Nowy Sącz, który zajął szóste miejsce w grupie, dwukrotnie wychodząc z opresji w postaci rzutów karnych! Do ostatnich minut decydowały się losy awansu do grup „Złotej” i „Srebrnej”. Długo rozkręcali się w Krośnie zawodnicy P.S.V. Łódź, ale jak już wskoczyli na swój poziom to „załatwili” sobie półfinał kosztem gospodarzy, których pokonali w ostatnim grupowym meczu. Beniaminek Krosno świetnie otwierał piątek i sobotę pewnie wygrywając swoje mecze, ale zabrakło skuteczności w spotkaniach z MFK Zemplin Michalovce i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którą to drużyną „biało-niebiescy” znaleźli się w „Grupie Srebrnej”, a w bezpośrednim pojedynku rodzice pokazali jak można wspólnie wspierać dopingiem obie drużyny! Brawo! W „Brązowej Grupie” przyszło natomiast zagrać zespołom Akademii Piłkarskiej 21 Kraków i Dunajca Nowy Sącz, które też miały swoje chwile na murawie, a do gry w mocniejszej grupie zabrakło im niewiele.

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 MFK Zemplin Michalovce 5 3 1 1 4:13 10
2 P.S.V. Łódź 5 2 2 1 9:63 8
3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5 2 2 1 5:23 8
4 Beniaminek Krosno 5 2 1 2 7:34 7
5 Akademia Piłkarska 21 Kraków 5 1 1 3 4:9-5 4
6 Dunajec Nowy Sącz 5 1 1 3 2:10-8 4

bkc_2018_u13_1

W sobotę do gry przystąpiły drużyny z „Grupy B” i od razu było widać, że możemy mieć w tym gronie przyszłych zwycięzców turnieju. Od początku świetną formę prezentowały drużyny Rozwoju Katowice i Śląska Wrocław, ciekawie prezentowali się nasi goście z Niemiec, czyli 1.FC Frankfurt oraz drużyna Sandecji Nowy Sącz, a ambitnie walczyły drużyny Goal Nowy Sącz i BTS Rekordu Bielsko-Biała. Oglądaliśmy kilką świetnych pojedynków, zacięte mecze stoczyły ze sobą zespoły, które zajmowały miejsca obok siebie w końcowej klasyfikacji. Wysoki poziom spotkania Rozwoju ze Śląskiem, niesamowita pogoń za wynikiem niemieckiej drużyny z Frankfurtu w meczu z Sandecją i jej końcowe zwycięstwo, czy też wyrównany i zakończony remisem 3:3 pojedynek Goala Nowy Sącz z BTS Rekord Bielsko-Biała. Te pary w niedzielę zagrały odpowiednio w grupach „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej”.

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 Rozwój Katowice 5 5 0 0 17:017 15
2 Śląsk Wrocław 5 4 0 1 13:211 12
3 1.FC Frankfurt 5 2 1 2 6:11-5 7
4 Sandecja Nowy Sącz 5 2 0 3 9:81 6
5 Goal Nowy Sącz 5 0 2 3 3:10-7 2
6 BTS Rekord Bielsko-Biała 5 0 1 4 4:21-17 1

bkc_2018_u13_7Niedzielna faza finałowa dostarczyła sporo piłkarskich emocji. „Grupę Brązową” wygrał Dunajec Nowy Sącz zajmując tym samym IX miejsce w turnieju. W meczu finałowym tej grupy zagrała także drużyna BTS Rekord Bielsko-Biała, a o miejsce XI rywalizowały Akademia Piłkarska 21 Kraków i Goal Nowy Sącz – tu triumfowali krakowianie.

Grupa Brązowa
AP21 Kraków – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:1 karne 1:2
Dunajec Nowy Sącz – Goal Nowy Sącz 2:0
AP21 Kraków – Goal Nowy Sącz 5:0
Dunajec Nowy Sącz – BTS Rekord Bielsko-Biała 2:1

bkc_2018_u13_3

W „Grupie Srebrnej” dobrze dzień rozpoczęli gospodarze z Beniaminka Krosno, którzy pokonali 1.FC Frankfurt, bardziej zacięty był mecz Sandecji Nowy Sącz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którym Akademia reprezentująca klub z Ekstraklasy okazała się lepsza o jedną bramkę, a wynik był sprawą otwartą do końcowych minut. W finale tej grupy oglądaliśmy świetny pojedynek Beniaminka z Sandecją. Goście z Nowego Sącza prowadzili 2:1, ale krośnianie pokazali charakter, zagrali do końca, zdobyli dwa gole i wywalczyli V miejsce w turnieju. Równie emocjonująco było w meczu o VII miejsce. Prowadzenie KSZO i kolejna w tym turnieju pogoń za wynikiem 1.FC Frankfurt dała tej drużynie remis 2:2 i zwycięstwo w rzutach karnych.

Grupa Srebrna
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz 1:2
Beniaminek Krosno – 1.FC Frankfurt 3:0
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – 1.FC Frankfurt 2:2 k. 2:3
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 3:2

bkc_2018_u13_4

Ozdobą turnieju były także mecze półfinałowe. W pierwszym z nich MFK Zemplin Michalovce zmierzył się ze Śląskiem Wrocław i znów okazało się, że dwubramkowa zaliczka jest do odrobienia! Słowacy szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu, chwilę potem podwyższyli wynik, ale wrocławianie gdy już weszli w odpowiedni rytm zdołali odrobić straty doprowadzając do serii rzutów karnych, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść. Tylko jedna bramka padła w meczu Rozwoju Katowice z P.S.V. Łódź. Następcy Arkadiusza Milika, który jest wychowankiem Rozwoju, imponowali grą w defensywie nie tracąc do tego meczu gola i także w tym pojedynku zachowali czyste konto, choć po stracie gola zespół z Łodzi rzucił się do ataku, włożył wielkie serce w ten pojedynek, ale nie zdołał pokonać bramkarza katowiczan. Jak wiele sił kosztował ekipę P.S.V. ten mecz pokazało spotkanie o III miejsce, w którym łodzianie musieli uznać wyższość MFK Zemplin Michalovce, szybkie kontry i piękne, precyzyjne strzały dały zwycięstwo słowackiej ekipie, która wywalczyła w Krośnie brązowe medale!

Półfinały
MFK Zemplin Michalovce – Śląsk Wrocław 2:2 karne 2:3
Rozwój Katowice – P.S.V. Łódź 1:0

Mecz o III miejsce
MFK Zemplin Michalovce – P.S.V. Łódź 3:0

Finał
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 4:3

bkc_2018_u13_5

Wielki Finał! Ostatni mecz turnieju przyniósł nam mnóstwo emocji! Rozwój Katowice i Śląsk Wrocław spotkały się w fazie grupowej – wynik 2:0 dla katowiczan, którzy do meczu finałowego nie stracili gola! Wydawało się, że o triumfie w finale może zadecydować jedna bramka, ale nic bardziej mylnego, obie ekipy postawiły na ofensywę i oglądaliśmy aż siedem goli! Strzelanie rozpoczął Rozwój, który dwukrotnie trafił do bramki Śląska, a wrocławianie znów odpowiedzieli niesamowitą konsekwencją w grze i wiarą we własne umiejętności. Dwie strzelone bramki i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 2:2. Kolejne minuty należały do podopiecznych trenera Kamila Pągowskiego, którzy ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Niewiele minut do końca, ale to nie przeszkadza Śląskowi w dążeniu do odrabiania strat, pada gol kontaktowy i na bramkę Rozwoju suną kolejne ataki, ale już bez rezultatu. Świetny, trzymający w napięciu i stojący na wysokim poziomie finał dla Rozwoju Katowice, który wygrywa „Beniaminek Krosno Cup U-13”! Brawa i srebrne medale dla Śląska za świetną postawę!

Klasyfikacja końcowa „Beniaminek Krosno Cup U-13”
1. Rozwój Katowice
2. Śląsk Wrocław
3. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja)
4. P.S.V. Łódź
5. Beniaminek Krosno
6. Sandecja Nowy Sącz
7. 1.FC Frankfurt (Niemcy)
8. KSZO Ostrowiec Świętokrzystki
9. Dunajec Nowy Sącz
10. BTS Rekord Bielsko-Biała
11. AP21 Kraków
12. Goal Nowy Sącz

bkc_2018_u13_8

Organizatorzy wręczyli także nagrody indywidualne wybierając „dziewiątkę turnieju”. Znaleźli się w niej najlepszy bramkarz Patrick Bodnar (MFK Zemplin Michalovce), najskuteczniejszy strzelec Dawid Gruszecki (Śląsk Wrocław) oraz wyróżniający się podczas całego turnieju zawodnicy: Fabian Cieślar (Rozwój Katowice), Miłosz Machalski (Rozwój Katowice), Szymon Maszkowski (Śląsk Wrocław), Jan Łabędzki (P.S.V. Łódź), Antoni Patla (Beniaminek Krosno), Leon Schmeisser (1.FC Frankfurt) i Leon Wieczorek (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

Podczas dekoracji uczestników turnieju gościliśmy w „Hali Krosno” Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, nagrody wręczali także trenerzy Jan Skrzypczyk, Wojciech Hejnar, Jan Eustachiewicz i Julian Piechota, Michał Bęben z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna oraz Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus i organizator turnieju Paweł Tomkiewicz.

bkc_2018_u13_11

W 42 rozegranych spotkaniach padło 125 bramek co daje średnią 2,98 gola na mecz. Pięćdziesiątego gola w turnieju zdobył Nikodem Siewiera (Śląsk Wrocław), a setną bramkę Wiktor Jaślar (Beniaminek Krosno). Każda z dwunastu drużyn rozegrała w Krośnie siedem spotkań spędzając na murawie 175 minut. W „Beniaminek Krosno Cup U-13” zagrało 175 zawodników!

Dziękujemy sponsorom i partnerom za pomoc w organizacji turnieju: Auto Spektrum – Dealer Renault i Dacia, Decor, AP Sport, Jurajska, Krosno Miasto Szkła, Dwór Ostoia, PodkarpacieLive.tv, „Piekarnia Krukierek” oraz Pani Dyrektor ZSP nr 4 Joannie Kubit.

bkc_2018_u13_10

Uczestnicy „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-13 zagrali w składach:

Rozwój Katowice: Jan Adamiec, Jan Rodziewicz, Karol Adamiec (1), Paweł Adamiec, Jan Adamski (1), Fabian Cieślar (4), Kacper Ciuchta, Kacper Filipiak, Krzysztof Mazur (4), Mateusz Bałos (4), Miłosz Machalski (1), Max Zieliński (2), Szymon Jarek (4), Mateusz Słupek (2). Trener Kamil Pągowski. Kierownik: Tomasz Cieślar.

WKS Śląsk Wrocław: Jakub Bachar (1), Karol Bujoczek (2), Bartosz Głogowski Dawid Gruszecki (6) , Marcel Kitołowski, Maciej Kmiecik (1), Szymon Maszkowski, Jakub Murat (1), Jakub Pajączek (2), Wiktor Semla (1), Nikodem Siewiera (2), Mateusz Lipiński (1), Sebastian Sobolewski. Trener: Maciej Bielski.

MFK Zemplin Michalovce: Patrick Bodnar, Miroslav Pasztor, Daniel Mitterpak, David, Jurco, Artur Musak (3), Zoran Zahradnik (2), Jaroslav Gombos (1), David Libl (1), Alex Pestuch, Ladislav Kowal, Roland Toma (1), Jakub Marjov, Bence Czmor, Jakub Bober (1), Samuel Filip. Trenerzy: Marcel Nemcik, Miroslav Libl.

P.S.V Łódź: Cemal Demirok, Oliwier Czernielewski, Wiktor Czerwiński (2), Jan Łabędzki (4), Dominik Gil (1), Piotr Mazur, Hubert Kowalczyk, Stanisław Łoś, Dawid Podmajstrzy (1), Martin Rachubiński, Fabian Ochocki (1), Patryk, Pałyga, Remigiusz Waszak, Kamil Wyrwas. Trener: Mariusz Rachubiński, Daniel Wyrwas.

Beniaminek Krosno: Franciszek Cecuła, Kacper Zych, Kamil Czekański, Alan Wacht, Norbert Barczak, Patryk Szczurek (4), Błażej Korzeniowski (1), Wojciech Kotulak (2), Miłosz Kluczek, Jakub Michalski (2), Wiktor Jaślar (3), Antoni Patla, Kamil Beben (1), Igor Libuszowski, Mateusz Lenart, Paweł Jaworski oraz testowani zawodnicy. Trener: Marek Adamiak i Kamil Chmielowski.

Sandecja Nowy Sącz: Oskar Rams, Piotr Zięba, Krystian Cichoń(2), Dawid Filipowicz, Jakub Frączek (1), Filip Kamiński (2), Kamil Łatka, Karol Łatka (1), Ogor Maślanka, Arkadiusz Orzeł (2), Patryk Pietrzak, Brajan Pogwizd (4), Mikołaj Sediwy, Michał Tokarczyk, Sebastian Ciapała. Trener: Jerzy Czarnecki i Mariusz Tokarczyk.

1.FC Frankfurt (Oder): Sebastian Jung, Marc-Aurel Piotrowski, Lennard Paech, Max Muller, Yan-Erk Rathel (2), Rupert Lemke, Jascha Schubert (1), Lasse Behlendorf, Jarne Schneider, Attila Burger, Felix Muller, Leon Schmeisser, Eric Schwarz (1), Dominik Raddatz (3), Kieran Czech (1). Trener Stefan Raethel, Silvio Paulke.

KSZO Ostrowiec Swiętrokrzyski: Leon Wieczorek (2), Bartek Zimnicki (1), Krystian Adamczyk, Kewin Wańdoch, Jan Wieczorek, Maciek Kuziemka, Adam Dymanowski, Filip Sejdzińki, Jakub Kowalski (2), Jakub Kiełbasa (1), Filip Piersa, Miłosz Nowak, Kornel Wąsik, Paweł Zbyd (2). Trener: Rafał Barański.

Dunajec Nowy Sącz: Stanisław Kowalczyk, Kacper Zając, Szymon Bieryt, Bartłomiej Błaszczyk, Jakub Bałuszyński, Oliwier Galara, Michał Kęska (2), Michał Michalik, Bartłomiej Olchawa, Adam Orlecki, Kacper Ormiański, Radosław Pawłowski (3), Patryk Peciak, Krzysztof Szczepanik, Hubert Tomczyk, Filip Żelasko, Mateusz Pomietło. Trener: Dominik Różański, Dariusz Peciak.

BTS Rekord Bielsko-Biała: Konrad Adamecki, Oskar Dudys (1), Filip Mertens, Mikołaj Mojeszczyk, Hubert Matykiewicz, Fabian Riva (1), Patryk Koperniak (1), Hubert Żyrek, Eryk Piekar (1), Patryk Pawlus (1), Maciej Boruń, Igor Gibas, Jacek Wierzbicki, Michał Śliwka (1), Trener: Maciej Tokarczyk.

AP 21 Kraków: Eryk Topór, Kacper Chalcarz (1), Miłosz Pikiel (1), Paweł Czajka, Patryk Irzyk, Bartosz Andrzejak, Hubert Musiał, Kacper Połeć (1), Patryk Wojtaszek (6), Mateusz Konieczny, Dawid Kruczek, Konrad Gorszkow (1), Marcel Godyń, Filip Łagan. Trenerzy: Jarosław Dierżak, Sławomir Daciuk.

Akademia Goal Nowy Sącz: Bartłomiej Gasparski, Bartosz Michalik, Mieszko Janicki, Mateusz Jarzębiak, Karol Mędlarski, Kacper Pamolski (2), Jakub Banach, Jan Polański (1), Oskar, Sadowski, Kacper Drabik, Dawid Dudra, Mikołaj Koszyk. Trener: Tomasz Sikorski. Kierownik Radosław Mędlarski.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz sympatykom młodzieżowej piłki nożnej za udział w turnieju „Beniaminek Krosno Cup” i gratulujemy drużynom świetnej postawy!