„Biało-niebiescy” na „Beniaminek Krosno Cup U-13”!

Przez trzy dni emocjonowaliśmy się piłkarskim wydarzeniem jakim niewątpliwie był turniej „Beniaminek Krosno Cup”. Mocno ściskaliśmy kciuki za naszych chłopców z rocznika 2005, którzy już w Gdańsku podczas turnieju „PROFBUD Cup” pokazali, że potrafią grać na wysokim poziomie i na swoim terenie potwierdzili to prezentując dobrą, solidną formę.

beniaminek_2005_bkc_2018_2

Turniejową rywalizację „biało-niebiescy” rozpoczęli już w piątek. W inauguracyjnym spotkaniu zmierzyli się z Dunajcem Nowy Sącz i od pierwszych minut prezentowali się bardzo dobrze czego efektem było pewne zwycięstwo i cztery strzelone bramki. Po chwili odpoczynku rozpoczęło się drugie spotkanie z MFK Zemplin Michalovce, które mogło się ułożyć dla Beniaminka znakomicie, ale zabrakło skuteczności i trochę szczęścia. Trzy dobre okazje nie zostały zamienione na gole, a nasi przyjaciele ze Słowacji skutecznie wykonali stały fragment gry wychodząc na prowadzenie i nie oddając go już do końca.

beniaminek_2005_bkc_2018_3

W sobotę krośnianie znów rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już po kilkunastu sekundach prowadzili z Akademią Piłkarską 21 Kraków, a w kolejnych minutach dołożyli jeszcze dwie bramki i zwyciężyli 3:0. Skuteczności, choć i okazji już tyle nie było co w poprzednim meczu, zabrakło w spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Niesione głośnym dopingiem rodziców i swoich sympatyków obie drużyny walczyły o choćby jedną bramkę przybliżającą do gry w półfinale, ale żadnemu z zawodników nie udało się skierować piłki do siatki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

beniaminek_2005_bkc_2018_5

Przed meczem z P.S.V. Łódź wiadomo było, że do awansu do półfinałów wystarczy Beniaminkowi remis, łodzianie musieli wygrać dwoma bramkami i niestety dla naszej drużyny gościom udała się ta sztuka. Dobrze dysponowani „Vikingowie” narzucili swój styl gry i zasłużenie wygrali to spotkanie. Beniaminkowi przyszło więc zagrać w „Srebrnej Grupie”.

Mecze w Grupie A
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 4:0 (Kotulak 2, Michalski, Szczurek)
Beniaminek Krosno – MFK Zemplin Michalovce 0:1
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska 21 Kraków 3:0 (Jaślar 2, Szczurek)
Beniaminek Krosno – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
Beniaminek Krosno – P.S.V Łódź 0:2

beniaminek_2005_bkc_2018_6

Niedziela, kolejny dzień, pierwszy mecz krośnian z 1.FC Frankfurt i znów mocne otwarcie do czego nas już zawodnicy Beniaminka podczas tego turnieju przyzwyczaili. Nasi goście z Niemiec próbowali się odgryzać, ale chłopcy byli w tym meczu bardzo dobrze dysponowani i nie dali się zaskoczyć, a sami trzykrotnie pokonali bramkarza z Frankfurtu nad Odrą. W meczu o V miejsce przyszło nam się zmierzyć z Sandecją Nowy Sącz. Trener naszych gości stwierdził po meczu, że nie przypomina sobie, by w historii pojedynków obu drużyn padł inny wynik niż remis, co świadczy o zaciętych meczach Beniaminka z Sandecją. Tym razem także było emocjonująco. Zespół z Nowego Sącza prowadził 2:1, nasz sztab szkoleniowy tak jak i w poprzednich spotkaniach wprowadził na murawę drugą „ósemkę” i chłopcy najpierw doprowadzili do remisu, a po chwili przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę zapewniając Beniaminkowi V miejsce w turnieju!

Mecze w Grupie Srebrnej
Beniaminek Krosno – 1.FC Frankfurt 3:0 (Michalski, Jaślar, Szczurek)
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 3:2 (Szczurek, Korzeniowski, Bęben)

beniaminek_2005_bkc_2018_4

Brawa dla wszystkich zawodników za ambitną postawę podczas rozgrywanych w turnieju „Beniaminek Krosno Cup” spotkań, kadra krośnian była najliczniejsza spośród wszystkich dwunastu drużyn uczestniczących w turnieju, nasz sztab szkoleniowy wystawił do gry aż osiemnastu zawodników i każdy z nich miał możliwość spędzenia na boisku sporej liczby minut. Doświadczenie to z pewnością zaprocentuje, w końcu czeka nas bardzo ciekawa runda wiosenna w Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego, w której Beniaminek U-13 będzie rywalizował z najlepszymi drużynami na Podkarpaciu w swojej kategorii wiekowej. Podczas ceremonii wręczania nagród dla zwycięzców ogłoszono „Najlepszą 9 Turnieju”, czyli wyróżniających się zawodników, w której znalazł się reprezentant Beniaminka Antoni Patla! Piłkarskie zmagania w kategorii U-13 wygrał Rozwój Katowice, który w finale pokonał Śląsk Wrocław. W meczu o 3 miejsce MFK Zemplin Michalovce wygrał z P.S.V. Łódź.

beniaminek_2005_bkc_2018_8

Beniaminek U-13: Kacper Zych, Franek Cecuła, Norbert Barczak, Antek Patla, Kamil Czekański, Wiktor Jaślar, Miłosz Kluczek, Kuba Michalski, Wojtek Kotulak, Patryk Szczurek, Mateusz Lenart, Igor Libuszowski, Kamil Bęben, Błażej Korzeniowski, Alan Wacht, Paweł Jaworski oraz zawodnicy testowani. Trenerzy Marek Adamiak i Kamil Chmielowski.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „W okresie zimowym dla zawodników z rocznika 2005 to kolejny bardzo mocny turniej i możliwość gry z zespołami o wysokim potencjale sportowym. W grudniu graliśmy w „Profbud Cup” w Gdańsku, teraz w roli gospodarzy zagraliśmy w „Hali Krosno”. Świetna sprawa pod kątem szkoleniowym i jestem pewny, że przyniesie to wymierne korzyści na przyszłość. Jako zespól zaprezentowaliśmy się na … czwórkę z plusem, zabrakło tylko awansu do strefy medalowej, który był w naszym zasięgu. Słabszy mecz z P.S.V. Łódź pozbawił nas tej przyjemności, chociaż osobiście uważam, że spotkanie z Zemplinem Mihalovce było kluczowe w kwestii awansu. Ogólnie nasza grupa była bardzo wyrównana i do ostatniej kolejki kilka drużyn mogło awansować do gier półfinałowych. Finalnie V miejsce w turnieju, ale najważniejsze, że po solidnej grze! Antek Patla znalazł się w gronie TOP-9, czyli najlepszych zawodników turnieju. Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc w organizacji turnieju, za przygotowanie poczęstunku i kibicowanie chłopakom! Tak trzymać!”

beniaminek_2005_bkc_2018_7