Piłkarskie święto czas zacząć! W weekend turniej „Beniaminek Krosno Cup”!

Już w piątek pierwsze mecze turnieju „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-13. Drużyny z rocznika 2005 rozpoczną piłkarskie święto w Krośnie, a zbliżający się turniej będzie pierwszym z sześciu zaplanowanych na pierwszy kwartał 2018 roku. W kolejnych terminach zobaczymy w akcji drużyny z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010.  Stawka drużyn z roku na rok jest coraz mocniejsza, a w tym będzie sporo niespodzianek i ciekawych zespołów!

bkc_u13_zapowiedz

Piłkarskie zmagania w kategorii wiekowej U-13 zapowiadają się bardzo emocjonująco. Dwanaście drużyn będzie miało okazję pograć w okresie zimowym na świetnej sztucznej murawie o wymiarach 68×45 m. W sumie w ciągu trzech dni w „Hali Krosno” rozegrane zostaną 42 piłkarskie spotkania! Turniej będzie miał rangę międzynarodową, po raz pierwszy będziemy gościć w Krośnie zespół z Niemiec – 1.FC Frankfurt, pojawią się także zawodnicy ze słowackiego MFK Zemplin Michalovce oraz oczywiście polskie drużyny z kilku województw.

beniaminek_2005_1

W piątek o 18:00 inauguracyjne spotkanie grupy A, w którym Beniaminek Krosno zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Chmielowskiego będą mieli okazję drugi raz w krótki odstępie czasu zmierzyć się z mocnymi zespołami w turniejowych zmaganiach, początkiem grudnia drużyna z tego rocznika zagrała w prestiżowym „PROFBUD Cup”. W ten sam dzień na murawie zaprezentują się również drużyny Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, P.S.V. Łódź, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wspomniani słowacy MFK Zemplin. Dokończenie grupowych zmagań w sobotę i także w ten dzień od godziny 13:30 mecze w grupie B, w której oprócz niemieckiej drużyny z Frankfurtu zagrają również zawodnicy Śląska Wrocław, Sandecji Nowy Sącz, Rekordu Bielsko-Biała, Rozwoju Katowice i Goala Nowy Sącz.

hala_krosno1

Finałowe zmagania zaplanowano na niedzielę, od godziny 9:00 mecze „Grupy Brązowej” z udziałem drużyn, które w fazie grupowej zajęły 5 i 6 miejsce. O 11:00 start „Grupy Srebrnej” – miejsca 3 i 4 w grupach A i B, a od 13:00 o końcowy triumf w „Grupie Złotej” powalczą najlepsze drużyny turnieju, czyli zespoły, które zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach po pierwszych dwóch dniach turnieju!

Zapraszamy wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu do odwiedzenia „Hali Krosno” i oglądania na żywo spotkań z udziałem Beniaminka, a także innych uczestników turnieju. Piłkarskich emocji z pewnością nie zabraknie!

Bieżące informacje o turnieju można znaleźć na www.facebook.com/BeniaminekKrosnoCup

Terminarz spotkań – „Beniaminek Krosno Cup”

(kliknij w grafikę aby powiększyć)

terminarz_bkc