Czas na wielką przygodę Beniaminka! Ruszamy do Gdańska na PROFBUD Cup!

Przed nami coroczne młodzieżowe piłkarskie święto, czyli turniej PROFBUD Cup! Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno jest współorganizatorem turnieju, który po raz pierwszy rozegrany zostanie w Gdańsku, a wśród uczestników są wielkie europejskie marki!

PC2017_losowanie1

Beniaminka Krosno w Gdańsku reprezentować będą chłopcy z rocznika 2005, a na murawie będzie można zobaczyć również młodych zawodników Juventusu Turyn, Bayeru Leverkusen, Feyenoordu Rotterdam, Everton FC, West Ham United, Sparty Praga, Sheffield United, Karpat Lwów i czołowych Akademii Piłkarskich w Polsce!

beniaminek_2005_jesien_2017

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „Dla Beniaminka to wielka radość, że zagramy na takim turnieju, wśród takich zespołów jak Juventus Turyn, Bayer Leverkusen, Feyenoord Rotterdam, Everton FC czy West Ham United, któremu osobiście kibicuję). Specjalnych przygotowań do turnieju nie robimy, rozegraliśmy trzy sparingi z zespołami o różnych profilach, a na treningach cały czas ciężko pracujemy i trzymamy się obranej wcześniej drogi. Wierzymy w siebie i w każdym meczu zawodnicy dadzą z siebie maksa, a na jakim poziomie sportowym i mentalnym jesteśmy to się okaże. Trzymajcie za nas kciuki!”

W podróż do Gdańska nasza drużyna wyrusza już w czwartek rano, a w piątek wieczorem rozpocznie piłkarskie zmagania. O godzinie 18:45 „biało-niebiescy” zmierzą się z Feyenoordem Rotterdam! Jeszcze tego samego dnia Beniaminek zagra z Jaguarem Gdańsk, a w sobotę zmierzy się z Akademią Piłkarską Reissa, Zagłębiem Lubin i Sheffield United! Rywali w kolejnej fazie turnieju poznamy po wynikach spotkań grupowych.

PC2017_pdzialnagrupy

Będzie to drugi występ drużyny Beniaminka z rocznika 2005 w PROFBUD Cup. Część drużyny ma już za sobą turniejowe zmagania w roku 2014, który rozgrywany był w Krośnie na parkiecie. Minęły trzy lata i gramy z wielkimi europejskimi klubami …

Dariusz Jęczkowski (koordynator ds. szkolenia): „Juventus Turyn, Everton FC, Feyenoord Rotterdam, Bayer Leverkusen, West Ham United … wymieniając te kilka drużyn, które wezmą udział w tegorocznej edycji PPROFBUD Cup w Gdańsku nasuwają mi się dwa pytania. Czy dla zawodników Beniaminka Krosno rywalizacja z takimi tuzami europejskiej piłki nożnej jest wyzwaniem, w którym trzeba drżeć o wynik? A może to tylko wielka przygoda i zabawa? Dla mnie jako koordynatora szkolenia odpowiedź jest jedna. To okazja aby rywalizować z najlepszymi! To okazja aby nasi zawodnicy zobaczyli jak dużo jeszcze przed nimi pracy i wyrzeczeń! To znakomita okazja aby wejść na ścieżkę wyzwania jakim niewątpliwie jest systematyczny trening pełen poświęceń i pokory. Możliwość występu w turnieju PROFBUD Cup pokazuje wszystkim zawodnikom, rodzicom i trenerom, że Beniaminek Krosno jest blisko piłkarskiej Europy, a na pewno jest w czołówce polskich Akademii Piłkarskich!”

Niewątpliwie będzie to najciekawszy i z najmocniejszą obsadą turniej w historii z udziałem drużyny Beniaminka z rocznika 2005. To kolejna wielka przygoda dla chłopaków z naszej Akademii i możliwość podniesienia oraz zaprezentowania swoich umiejętności w meczach, w których przeciwnikami mogą i wiemy, że są ulubione i wymarzone kluby naszych młodych zawodników! Spełniamy marzenia!

Zapraszamy na fanpage turnieju, na którym ukazują się wszystkie informacje związane z tym niezwykłym piłkarskim wydarzeniem www.facebook.com/ProfbudCup