Ponad 400 spotkań i 1400 strzelonych goli w III edycji „Beniaminek Kids Ligi”!

Powoli opadają emocje po finałowych zmaganiach w „Beniaminek Kids Lidze”! A tych emocji podczas pięciu dni rozgrywkowych było naprawdę sporo. Dwadzieścia sześć drużyn rozegrało ponad 400 piłkarskich pojedynków, w których padło ponad 1400 goli! Gratulujemy wszystkim drużynom znakomitej postawy, a wszystkim zawodnikom i zawodniczkom ogromnego serca włożonego w każdy mecz. W minioną niedzielę zakończyliśmy III edycję, a na uczestników czekały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy.

kidsliga5

W kategorii U-12 zagrało z nami dziewięć drużyn, sezon zasadniczy wygrała drużyna UKS Tempo Nienaszów, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy GKS Wisłok Krościenko Wyżne, a na trzecim FC Drewniaki. W rozgrywkach pucharowych najlepsi okazali się FC Drewniaki, przed FC Nawsie i UKS Tempo Nienaszów. W „Beniaminek Kids Lidze” zagrały również drużyny: Wataha, Korona Beskidu, Koniczynka Krosno, FC Targowiska i Nurt Potok.

kidsliga6

W kategorii U-10 na murawie zaprezentowało się aż jedenaście drużyn! Sezon zasadniczy należał do FC Pazdanów, którzy wyprzedzili w tabeli drużynę FC Janusze. Taki sam układ na był na podium rozgrywek pucharowych, miejscami zamieniły się tylko zespoły Beniaminek Girls i Orkan Krosno, dziewczyny zdobyły brąz w lidze, a chłopaki w Pucharze. Ambitnie w „Hali Krosno” poczynały sobie również zespoły Tajfun Krosno, MOSiR Dukla, Korona Beskidu, FC Mida, Bambini Jedlicze, Dzikie Koty i FC Lions Rogi.

kidsliga1

W najmłodszej kategorii U-8 bawiło się z nami sześć zespołów. Emocji było mnóstwo i każdy miał swoje chwile radości po strzelonych golach czy pięknie przeprowadzonych akcjach i zrobionych „kiwkach”. I w lidze i w pucharze triumfował zespół MOSiR Brzozów I, brąz w lidze i srebro w Pucharze dla Korony Beskidy Young, a na podium stawały także zespoły Beniaminek Girls Young (II miejsce w lidze) oraz FC Lions Rogi (III miejsce w Pucharze). Świetnie grali również mali piłkarze z MOSiR Dukla i drugiej drużyny MOSiR Brzozów.

kidsliga4

Finałowe zmagania uświetnił fantastyczny pokaz Football Freestyle Dawida Krzyżowskiego. Mistrz Polski i ćwierćfinalista Mistrzostwa Świata zaczarował dzieciaki w Hali, które z niedowierzaniem oglądały piłkarskie sztuczki naszego gościa. Dawid rozdał również mnóstwo autografów i zrobił sobie dużą liczbę pamiątkowych zdjęć z uczestnikami rozgrywek.

Artur Urbanek (organizator Beniaminek Kids Ligi): „Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i sportową rywalizację. Dziękuję rodzicom i opiekunom za ogrom czasu jaki poświecili dla swoich pociech. Z przyjemnością patrzyłem jak wspieracie Państwo jako najwierniejsi kibice swoich zawodników w gorszych i lepszych chwilach. Wasz doping pomagał nie tylko uczestnikom zmagań, ale i nam organizatorom. Cieszymy się, że tak licznie wypełniali Państwo trybuny Hali Krosno. Mamy nadzieję, że końcowy występ Mistrza Polski Freestyle Dawida Krzyżowskiego wszystkim się podobał. W taki sposób chcieliśmy się z Wami pożegnać i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jesienny turniej Beniaminek Kids Liga skończył się, ale my chcemy pracować dla Państwa dalej. Już na wiosnę kolejna edycja naszego projektu, na który serdecznie zapraszamy.”

Oprócz nagród o których już wspomnieliśmy zwycięzcy otrzymali również bony na sprzęt sportowy w wysokości 500 zł, taki sam bon wylosowała jedna z drużyn – Korona Beskidu, a szczęśliwcami okazali się również zawodnicy Koniczynki Krosno, którzy wylosowali nagrodę specjalną, czyli wyjazd na mecz Legii Warszawa! Podziękowania dla Posła na Sejm Piotra Babinetza za ufundowanie pucharów oraz dla firmy Villa Glass Studio za piękne szklane statuetki. Dziękuję wszystkim za sportowe zachowanie i za udział w rozgrywkach. Dziękujemy i także gratulujemy postawy „Fair Play” zespołowi Wataha.

Zapraszamy na fanpage rozgrywek na Facebooku, gdzie znajdują się już galerie zdjęć z niedzielnego Finału – www.facebook.com/BeniaminekKidsLiga