Beniaminek U-14 zagrał w mocno obsadzonym turnieju „Polonia Cup 2017”!

W miniony weekend drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2004 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju „Polonia Cup 2017”. W Warszawie zagrały czołowe Akademie Piłkarskie w Polsce oraz zaproszona drużyna z Ukrainy. Poziom turnieju był bardzo wysoki, „biało-niebiescy” rozegrali siedem spotkań, w których zanotowali trzy remisy i cztery porażki. Gra z bardzo silnymi rywalami, to kolejne doświadczenie zbierane przez naszą drużynę, w której przed tym sezonem doszło do kilku zmian kadrowych z pewnością pozwoli pozwoli na podniesienie umiejętności naszych zawodników.

beniaminek_2004_poloniacup1Wyniki spotkań
Beniaminek Krosno – Hałczyna Lwów 1:1 (Aleksander Gazda)
Beniaminek Krosno – Legia Warszawa 0:3
Beniaminek Krosno – Polonia Warszawa 2:2 (Aleksander Gazda, Tomasz Bober)
Beniaminek Krosno – Polonia II Warszawa 0:0
Beniaminek Krosno – Jagiellonia Białystok 0:1
Beniaminek Krosno – Śląsk Wrocław 0:3
Beniaminek Krosno – Pogoń Szczecin 0:5

beniaminek_2004_poloniacup2

Beniaminek U-14: Szymon Skrzęta, Dawid Węgrzyn, Patryk Słowik, Aleksander Gazda, Patryk Winiarski, Tomasz Bober, Oskar Cierpiak, Przemysław Filipak, Krystian Jarosz, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz, Szymon Jastrzębski, Michał Telega, Kacper Bolanowski, Kacper Ziajka, Filip Mucha, Jakub Czaja, Szymon Serwiński, Kacper Borkowski, Szymon Górka. Trenerzy: Tomasz Wacek i Mateusz Knap.

beniaminek_2004_poloniacup4

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-14): „Mieliśmy możliwość zagrać z bardzo mocnymi zespołami. W siedmiu meczach rozgrywanych po 30 minut straciliśmy 15 bramek, w tym większość po akcjach z kontrataku. Zawiodła słaba organizacja gry po stracie piłki i problem mentalny, gdy traciliśmy bramkę z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław czy Pogonią Szczecin. Były mecze w których to my prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sytuacje, lecz naszą bolączką była słaba skuteczność – tylko trzy bramki strzelone. Problem mieliśmy z zestawieniem linii pomocy, gdyż z powodu urazu nie pojechał do Warszawy Kacper Zygmunt, a na początku turnieju kontuzji doznał Michał Telega i Oskar Cierpiak. Turniej obnażył dużo braków, zarówno pod względem taktycznym jak i mentalnym. Mam nadzieję, że wyniki zadziałają na drużynę mobilizująco, a lekcja gry ze zwycięzcą turnieju Pogonią Szczecin (0:5) pokazała, że przed nami dużo pracy!”

beniaminek_2004_poloniacup3