Chłopcy z Beniaminka U-8 i U-10 zagrali w Master Cup!

W sobotę w Nienaszowie rozegrane zostały piłkarskie zmagania dla drużyn z roczników 2008 i 2010. Najmłodsi nasi zawodnicy wzięli udział w Festiwalu Piłkarskim, a ich starsi koledzy w Turnieju „Master Cup” organizowanym przez naszego partnera – UKS Tempo Nienaszów. 

beniaminek2010_nienaszow1

Chłopcy z Beniaminka U-8 drugi tydzień z rzędu rywalizowali ze swoimi rówieśnikami, w Nienaszowie rozegrali sześć spotkań zbierając kolejne boiskowe doświadczenie. Piłkarskie zmagania miały charakter Festiwalu, nie było klasyfikacji i wyników spotkań, a liczyła się dobra zabawa i szlifowanie umiejętność. Przed naszą drużyną z rocznika 2010 wkrótce kolejne futbolowe wyzwania.

beniaminek2008_nienaszow1

Miniony weekend był bardzo interesujący dla rocznika 2008, jedna z drużyn, o czym informowaliśmy, wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju „Młode Piłkarskie Talenty 2017” w Będzinie, a druga grupa chłopców zagrała w Nienaszowie zajmując II miejsce.

Wyniki spotkań 
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska Sanok 1:1 (Krzywda)
Beniaminek Krosno – Wojak Wojaszówka 4:4 (Krzywda 3, Szelc)
Beniaminek Krosno – Podhalanin Biecz 6:0 (Zych 2, Kuźmik, Janik, Krzywda, Szelc)
Beniaminek Krosno – KAP Bardomed 0:2
Beniaminek Krosno – Podhalanin Biecz 2:2 (Zych 2)
Beniaminek Krosno – Tempo Nienaszów 8:0 (Krzywda 3, Szelc 2, Śnieżek, Zych, Kuczała)

Beniaminek U-10: Michał Janik, Konrad Krzywda, Kamil Kuźmik, Wiktor Pelczar, Kacper Rozenbajgier, Karol Kuczała, Eryk Szelc, Mateusz Śnieżek, Jan Zych. Trener: Kamil Chmielowski.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-10): „Turniej grany w kratkę. Przeplataliśmy bardzo fajne mecze z takimi, w których nie pokazaliśmy nawet 50% swoich możliwości. Nie mniej jednak najważniejsze, że w każdym meczu chcieliśmy grać w piłkę, dryblować, strzelać nie zależnie czy była pierwsza czy ostatnia minuta, czy wynik był korzystny czy nie i za to chwała chłopakom. Każda akcja była budowana po ziemi od bramkarza. Uczymy się grać w piłkę i będziemy to robić konsekwentnie, kosztem błędów, które były są i będą na każdym poziomie. Nie dojdziemy do wysokiego poziomu kopiąc po autach, dlatego jestem dumny z tych dzieciaków, że nawet w najtrudniejszej sytuacji na boisku chcą wyjść z niej po piłkarsku, dryblingiem czy podaniem.”