Dobra postawa Beniaminka U-10 w Będzinie! Krośnianie grali z najlepszymi drużynami w Polsce!

Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2008 w turnieju „Młode Piłkarskie Talenty 2017” rozgrywanym w Będzinie. Beniaminek w bardzo mocnym towarzystwie prezentował to z czego drużyna ta już dała się poznać w poprzednich turniejowych zmaganiach – dużo gry piłką, wyprowadzanie akcji od bramkarza, podejmowanie pojedynków 1 na 1. Dobra praca na treningach prowadzonych przez trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego przynosi efekty w postaci bardzo pochlebnych opinii dotyczących gry „biało-niebieskich”, którzy na Śląsku rozegrali jedenaście spotkań. Siedem z nich wygrali, jedno zremisowali i ponieśli trzy porażki, w których nie odstawali od rywali tocząc wyrównane pojedynki i mając szanse na strzelenie bramek.

beniaminek2008_bedzin_2017_2

W końcowej klasyfikacji „Ligi Mistrzów”, czyli najlepszej ósemki turnieju Beniaminek U-10 zajął V miejsce, turniej wygrała Korona Kielce, na podium stanęli także zawodnicy Karpat Lwów i Zagłębia Lubin. Przed krośnianami znalazł się także Górnik Zabrze, z którym Beniaminek wygrał w pierwszym dniu turnieju, a za „biało-niebieskimi” Wisła Kraków, Banik Ostrawa i FC Budapeszt.

Mecze grupowe 
Beniaminek – Młoda GieKSa Katowice 6:0 (Kobosz 3, Pelczarski, Cecuła, Delimat)
Beniaminek – SP Winners Gołkowice 7:0 (Prajsnar 2, Szczepek 2, Kobosz, Knap, Haniebnik)
Beniaminek – Górnik Zabrze 1:0 (Cecuła)
Beniaminek – Karpaty Lwów 0:2
Beniaminek – Słowik Olkusz 3:0 (Kobosz, Pelczarski, Borowski)
Beniaminek – Bronowianka Kraków 2:0 (Prajsnar, Haniebnik)
Beniaminek – Zagłębie Lubin 1:2 (Pelczarski)

Mecze w „Lidze Mistrzów”
Beniaminek – Korona Kielce 2:4 (Pelczarski, Kobosz)
Beniaminek – Wisła Kraków 2:2 (Pelczarski, Krowicki)
Beniaminek – Banik Ostrawa 5:3 (Haniebnik, Krowicki, Kobosz, Pelczarski, Prasnar)
Beniaminek – FC Budapeszt 9:0 (Cecuła 2, Haniebnik, Toropolski, Michalik, Szczepek, Krowicki, Delimat, Prajsnar)

Klasyfikacja końcowa
1. Korona Kielce
2. Karpaty Lwów (Ukraina)
3. Zagłębie Lubin
4. Górnik Zabrze
5. Beniaminek Krosno
6. Wisła Kraków
7. Banik Ostrawa (Czechy)
8. FC Budapeszt (Węgry)
9. GKS Katowice
10. Słowik Olkusz
11. Bronowianka Kraków
12. Winners Gołkowice
13. Reprezentacja Będzina
14. Ruch Chorzów
15. Chemik Kędzierzyn-Koźle
16. Zagłębie Sosnowiec

beniaminek2008_bedzin_2017_1

Beniaminek U-10: Jakub Borowski – Julian Cecuła, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Bartosz Szczepek, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Przemysław Toropolski. Trener: Paweł Tomkiewicz.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Bardzo cenny i wartościowy turniej, mieliśmy okazję zagrać z jednymi z najlepszych Akademii w Polsce. Na dobrą sprawę doznaliśmy trzech porażek gdzie w meczu z Karpatami (0:2) mieliśmy trzy poprzeczki oraz jedną dogodną sytuację sam na sam, Koroną Kielce (2:4) prowadziliśmy mecz 1:0 i przez 10 minut stworzyliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, oraz Zagłębiem (1:2) gdzie tutaj tak na prawdę chyba był najlepszy mecz, zarówno jedna jak i druga drużyna grała w piłkę i chciała wygrać to spotkanie. Osobiście jestem zadowolony z turnieju, chociaż dalej musimy pracować nad dyscypliną w grze. Na pewno cieszy fakt, że osoby postronne, trenerzy, nie grający w turnieju podchodzili i gratulowali, że jesteśmy jedną z nielicznych drużyn na turnieju która chce GRAĆ w piłkę, a nie ją kopać i strzelać bramki. Te same słowa usłyszałem od dwóch drużyn, które ten turniej skończyły na podium. Dla nas to cenna lekcja, nie wiele nam brakuje do tych drużyn, ale pracy jeszcze sporo przed nami jeśli chcemy grać w czubie z takimi zespołami.”