Zadecydowały karne! Beniaminek U-10 ze srebrem!

Świetnie w turnieju DAP Festiwal Can Pack Cup spisali się chłopcy z rocznika 2008. W niedzielę „biało-niebiescy” udali się do Dębicy, z której przywieźli srebrne medale! W sześciu rozegranych meczach krośnianie zdobyli aż 23 gole prezentując bardzo dobrą dyspozycję i „styl Beniaminka”, czyli wyprowadzanie piłki od bramkarza, utrzymywanie się przy niej, akcje z pomysłem i dużą liczbę podejmowanych pojedynków 1 na 1. Podopieczni trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego byli bardzo blisko wygrania całego turnieju, prowadzili w finale, ale zakończył się on wynikiem 3:3, a w serii rzutów karnych więcej szczęścia mieli koledzy z Nowego Sącza. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Aleks Michalik! Brawo drużyna! Brawo trenerzy!

beniaminek2008_dap_turniej_5

Mecze grupowe 
Beniaminek Krosno – LUKS Skrzyszów 3:4 (Kobosz 3)
Beniaminek Krosno – UKS 6 Jasło 6:0 (Zych 2, Kuźmik, Pelczar, Szczepek, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 3:0 (Krzywda 2, Michalik)
Beniaminek Krosno – Tarnovia Tarnów 4:1 (Zych, Michalik, Kuźmik, Kobosz)
Beniaminek Krosno – Hutnik Kraków 4:2 (Kobosz 2, Zych, Michalik)

Finał
Beniaminek Krosno – Goal Nowy Sącz 3:3 karne 2:3 (Śnieżek, Zych, Kobosz)

beniaminek2008_dap_turniej_4

Beniaminek U-10: Michał Janik – Antoni Kobosz, Konrad Krzywda, Kamil Kuźmik, Aleks Michalik, Wiktor Pelczar, Bartosz Szczepek, Eryk Szelc, Mateusz Śnieżek, Jan Zych. Trener Paweł Tomkiewicz.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu, cieszy fakt, że drużyna która została powołana na ten turniej zagrała z pomysłem. Oprócz bramek ze stałych fragmentów gry, chyba każda bramka jaką strzeliliśmy była po akcji wyprowadzanej od bramkarza, chłopaki sami kreowali grę, nie było wybijania piłki tylko mądre utrzymanie się przy niej, zmiana strony i próba gry 1 na 1. To też bardzo cieszy, bo sporo wygranych pojedynków zaliczyliśmy. Szkoda jedyne finału, gdzie trzykrotnie prowadziliśmy, ale karne musiały rozstrzygnąć o zwycięzcy turnieju i tym razem musieliśmy uznać wyższość kolegów z Nowego Sącza. Gratulacje chłopaki! Już niedługo kolejny turniej przed nami!”

beniaminek2008_dap_turniej_3