Derby w Lidze Młodzika OZPN dla Beniaminka!

W piątkowym spotkaniu w Lidze Młodzika OZPN Krosno rozegrano derby Krosna! Zespół Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2007 podejmował swoich rówieśników z Karpat MOSiR Krosno. Nasi chłopcy od początku meczu przejęli inicjatywę, jednak nie przekładało się to na dobre okazje do zdobycia gola w początkowej fazie meczu. W końcówce pierwszej połowy coraz groźniej robiło się pod bramką Karpat i Beniaminek dopiął swego, po pięknym strzele z dystansu Igora Szeregowicza piłka zatrzepotała w siatce.

beniaminek_2007_karpaty_2017_2

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale to Karpaty zdobyły dwa gole. Najpierw nabita ręka i rzut karny, a następnie bramka z rzutu wolnego wyprowadziła przeciwników na prowadzenie. Na szczęście „Beniaminkowcy” pokazali charakter, rzucili się do ataku i odwrócili losy meczu, pomógł im w tym gol samobójczy jednego z zawodników Karpat, a przy bramce ustalającej wynik meczu nie było już przypadku. Szybka kontra wyprowadzona skrzydłem i skuteczne wykończenie Jakuba Pawlika dało naszej drużynie zwycięstwo!

Liga Młodzika OZPN Krosno
Beniaminek Krosno – Karpaty MOSiR Krosno 3:2 (1:0)

Bramki: Igor Szeregowicz, Jakub Pawlik, samobójcza. 

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Oskar Zając, Igor Szeregowicz, Miłosz Bolek, Tobiasz Jastrząb, Jakub Niemiec, Franciszek Kania oraz Paweł Penar, Kamil Janowski, Karol Michna, Rafał Mikulski, Jakub Pawlik.

beniaminek_2007_karpaty_2017_3

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Dobre spotkanie w naszym wykonaniu, od początku kontrolowaliśmy mecz, graliśmy konsekwentnie i świadomi swoich umiejętności. Karpaty nastawiły się na grę z kontry, a de facto tracimy bramki po stałych fragmentach gry, także rywal nie zaskoczył akcjami. Z naszej strony do poprawy kilka elementów, trochę mało okazji bramkowych, trzeba przełożyć dobre utrzymanie przy piłce na sytuacje pod bramką rywala.”

beniaminek_2007_karpaty_2017_1