Relacje ze spotkań „Ligowego Beniaminka”

W miniony weekend, a także w trakcie tygodnia drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno rozegrały aż pięć ligowych spotkań! Zespoły U-15 i U-14 rywalizowały z Siarką w Tarnobrzegu, chłopcy z U-13 i U-12 grali na wyjeździe z Ekoballem Sanok, a historyczne inauguracyjne spotkanie ligowe ma za sobą już także drużyna Beniaminka U-11, która zagrała w Lidze Młodzika OZPN Krosno z Tempem Nienaszów.


Trudny rywal, ale nasza o rok młodsza drużyna miała swoje okazje do tego by objąć prowadzenie w Tarnobrzegu. Beniaminek U-15 w swoim drugim ligowym spotkaniu w tym sezonie musiał jednak uznać wyższość gospodarzy, w drugiej odsłonie meczu to „Siarkowcy” okazali się bardziej skuteczni i dwie zdobyte bramki dały im zwycięstwo.

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Siarka Tarnobrzeg – Beniaminek Krosno 2:0 (0:0)

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Pierwsza połowa była wyrównana i byliśmy bliscy prowadzenia, niestety w ostatniej chwili bramkarz udaną interwencją obronił strzał Kacpra Ziajki. Po zmianie stron zarysowała się przewaga drużyny Siarki, która wykorzystała dwie sytuacje.”


Inauguracja sezonu w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Młodszego wypadła bardzo okazale, Beniaminek U-14 pewnie pokonał swoich rówieśników z Siarki Tarnobrzeg zdobywając dodatkowo pięć goli na wyjeździe. Już po 20 minutach krośnianie prowadzili 3:0, w dalszej fazie meczu obie drużyny zdobyły po dwie bramki i pierwszy komplet punktów powędrował na konto „biało-niebieskich”!

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Siarka Tarnobrzeg – Beniaminek Krosno 2:5

Bramki: Michał Telega 2, Wiktor Potera, Aleksander Gazda, Krystian Jarosz. 

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-13): „Od początku spotkania inicjatywa była po naszej stronie. Prowadzenie dał nam Potera wykorzystując sprytne podanie Filipaka. Na 2:0 podwyższył Gazda pięknym strzałem z 30 metrów. Kolejne trafienie było dziełem Telegi, który po kombinacyjnej akcji z bliska umieścił piłkę w bramce. Później nonszalancje w obronie wykorzystała Siarka zdobywając bramkę z rzutu karnego. Następnie ładne podanie Berkowicza skutecznie wykończył Jarosz. Do przerwy wynik ustalili „Siarkowcy” szybko rozgrywając rzut wolny. W drugiej części, gra toczyła się w środku pola, a skutecznością wykazał się Telega, który strzałem z 16 metrów pokonał po raz drugi w tym meczu bramkarza Siarki.”


Pewne zwycięstwo odniosła drużyna Beniaminka Krosno w 4 kolejce Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Chmielowskiego pokonali na wyjeździe Ekoball Sanok. Początek meczu mimo szybko zdobytego gola nie „ustawił spotkania”, Ekoball odpowiedział bramką po kwadransie gry, na szczęście kolejne trafienia były już tylko w wykonaniu „biało-niebieskich”. Jeszcze przed przerwą nasi chłopcy zdobyli trzy gole, a tuż po zmianie stron do bramki trafił Norbert Barczak ustalając wynik meczu. Mimo wysokiego zwycięstwa trener Marek Adamiak znalazł kilka mankamentów w grze do poprawy: – „Od początku sezonu mamy te same problemy z grą w środku pola, dodatkowo w tym meczu wkradła się duża niedokładność w grze całego zespołu”.

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego 
Ekoball Sanok – Beniaminek Krosno 1:5 

Bramki: Norbert Barczak 2, Wojciech Kotulak, Alan Wacht, Kamil Bęben. 

Beniaminek U-13: Karol Borowski – Mateusz Lenart, Norbert Barczak, Kamil Czekański, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Jakub Michalski, Błażej Korzeniowski, Wojciech Kotulak oraz Alan Wacht, Igor Libuszowski, Kamil Bęben.


Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli Młodzicy Młodsi Beniaminka Krosno. Nasz zespół w wyjazdowym spotkaniu pokonał Ekoball Sanok. „Biało-niebiescy” szybko objęli prowadzenie, a po kilkunastu minutach prowadzili 2:0. Wprawdzie gospodarze zdołali w drugiej połowie strzelić kontaktowego gola, ale decydujące słowo należało do krośnian, którzy strzelając trzeciego gola przypieczętowali zdobycie kompletu punktów.

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Ekoball Sanok – Beniaminek Krosno 1:3 

Bramki: Szymon Gierlach 2, Mikołaj Moriak. 

Beniaminek U-12: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Kamil Zając, Franciszek Urbanik, Antoni Aszklar, Antoni Krawiec, Szymon Gierlach, Dawid Cyrkiel, Mikołaj Moriak oraz Kamil Świątek, Kacper Duplaga, Jakub Kościelniak, Dawid Krzywda.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Mecz pod kontrolą od początku spotkania, aczkolwiek mamy nad czym pracować. Zdecydowanie więcej wymagam od gry skrzydłowych oraz napastnika. Ciężko nam było utrzymać wysoką jakość w grze, dobre momenty przeplataliśmy słabymi.”


Ligową przygodę we wtorek rozpoczęła drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2007. Nasz zespół w tym sezonie występuje w Lidze Młodzika OZPN Krosno, czyli rozgrywkach dla zawodników z rocznika 2005 i młodszych. „Biało-niebiescy” będą zdobywać doświadczenie, bo w przyszłym sezonie czekają ich rozgrywki w Podkarpackiej Lidze Młodzika Młodszego. W inauguracyjnym spotkaniu Beniaminek uległ na wyjeździe zespołowi Tempa Nienaszów, a historyczną bramkę dla krośnian zdobył Jakub Barczak. Warto również wspomnieć, ze Ania Skrzypczyk została pierwszą dziewczyną, która zagrał w ligowym spotkaniu w barwach naszej Akademii. Trzymamy kciuki za naszą drużynę w kolejnych spotkaniach! 

Liga Młodzika OZPN Krosno
Tempo Nienaszów – Beniaminek Krosno U-11 4:1

Bramka: Jakub Barczak. 

Beniaminek U-11: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Oskar Zając, Igor Szeregowicz, Miłosz Bolek, Tobiasz Jastrząb, Jakub Niemiec, Franciszek Kania oraz Anna Skrzypczyk, Kamil Janowski, Karol Michna, Rafał Mikulski, Jakub Pawlik.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Mecz toczony w trudnych warunkach, widać było że drużyna z Nienaszowa była bardziej doświadczona w grze po 9 zawodników, dla nas była to dopiero druga taka gra w tym ustawieniu. Patrząc obiektywnie próbowaliśmy grać w piłkę, aczkolwiek nie była to gra z pomysłem, brakło zrealizowania postawionych celów przed zawodnikami na boisku. Przeciwnik wykorzystał przewagę fizyczną na boisku w zasadzie dwie bramki ze stałych fragmentów gry, oraz dwa gole po dograniu piłki z bocznego sektora i zamieszaniu pod bramką. Z pokorą podchodzimy do tego spotkania, kolejny mecz już w piątek, stąd szansa na rewanż.”