Beniaminek Krosno jedzie na Mistrzostwa Polski!

W czwartkowe popołudnie drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2004 wyruszy do Łodzi, gdzie od piątku rozpocznie się piłkarska rywalizacja w „Klubowych Mistrzostwach Polski Premier Cup 2017”. Zwycięzca turnieju otrzyma zaszczytny tytuł Mistrza Polski w kategorii U-13 za sezon 2016/2017. To właśnie w poprzednim sezonie „biało-niebiescy” sięgnęli po Mistrzostwo Podkarpacia w roczniku 2004 i dzięki temu znaleźli się wśród 16 drużyn, które w najbliższy weekend spotkają się w Łodzi. Beniaminek będzie więc reprezentował nie tylko naszą Akademię i miasto Krosno, ale także województwo Podkarpackie.

premiercup

Oprócz Beniaminka prawo gry w turnieju, zdobywając tytuły mistrzowskie w swoich województwach, wywalczyły drużyny: SMS Łódź, Korona Kielce, Warta Poznań, Motor Lublin, Olimpia Grudziądz, Orlik Prudnik, Zagłębie Lubin, Dunajec Nowy Sącz, Ruch Radzionków, Kotwica Kołobrzeg, Jaguar Gdańsk, Rona Ełk, MOSP Białystok, Dolcan Ząbki i Falubaz Zielona Góra. Losowanie grup (cztery grupy po cztery zespoły) odbędzie się w czwartek wieczorem.

DSC_0074

Trener Tomasz Wacek ze swoim sztabem szkoleniowym – Mateusz Knap i Maciej Bożek – nie mieli łatwego zadania, bo do Łodzi mogli zabrać tylko szesnastu zawodników, a niektórych z gry w tym turnieju wykluczyły kontuzje. W kadrze Beniaminka znaleźli się: Szymon Skrzęta, Szymon Jastrzębski, Dawid Węgrzyn, Patryk Słowik, Aleksander Gazda, Szymon Górka, Patryk Winiarski, Kacper Zygmunt, Tomasz Bober, Przemysław Filipak, Krystian Jarosz, Paweł Berkowicz, Wiktor Potera, Michał Telega, Oskar Cierpiak i Kacper Ziajka.

Dariusz Jęczkowski (koordynator ds. szkolenia): „Premier Cup 2017 to znaczące wydarzenie w historii Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Po udanym sezonie 2016/2017 w rozgrywkach Lig Podkarpackich wyjazd rocznika 2004 na Mistrzostwa Polski do Łodzi jest nagrodą za prace zawodników, trenerów i całego zaplecza organizacyjnego Akademii. Z występem naszej najstarszej drużyny w Mistrzostwach wiążemy nadzieję na dobry wynik, jednak z pokorą i szacunkiem podchodzimy do przeciwników z którymi przyjdzie nam rywalizować, bo nie jesteśmy faworytem tego turnieju. Mocno wierzymy, że wieści jakie będą napływać z Łodzi będą pozytywne, a doświadczenie zdobyte przez zawodników w tak prestiżowym turnieju będzie owocować w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Trampkarzy, co przybliży nas do upragnionej Centralnej Ligi w sezonie 2018/2019.”