Beniaminek U-10 wygrywa „Errea Sanok Cup ’17”!

Znakomicie spisała się drużyna Beniaminka U-10 w pierwszym turnieju po przerwie wakacyjnej. W sobotę chłopcy z rocznika 2008 wzięli udział w „Errea Sanok Cup ’17” organizowanym przez Akademię Piłkarską Sanok.

beniaminek_2008_turniej_sanok_2017_2

„Biało-niebiescy” w fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa, a jedno spotkanie zremisowali – dokładnie z takim samym bilansem zakończyli fazę finałową i triumfowali w kategorii wiekowej U-10! Na uwagę zasługuje także bilans bramkowy Beniaminka, czyli 28 strzelonych goli i tylko jeden stracony. Wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” turnieju powędrowało w ręce naszego zawodnika – Michała Janika. Brawo drużyna!

beniaminek_2008_turniej_sanok_2017_1

Faza grupowa
Beniaminek Krosno – Kolejarz Zagórz 5:0 (Krowicki 2, Prajsnar 2, Michalik)
Beniaminek Krosno – Goal Nowy Sącz 4:0 (Kobosz, Knap, Michalik, Pelczarski)
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska Sanok II 4:0 (Delimat, Pelczarski, Kobosz, Michalik)
Beniaminek Krosno – Orlik Przemyśl 0:0
Beniaminek Krosno – Football Academy Lubaczów 3:0 (Krowicki, Toropolski, Szczepek)

Faza Finałowa
Beniaminek Krosno – KAP Bardomed 6:0 (Krowicki 2, Prajsnar 2, Toropolski, Kobosz)
Beniaminek Krosno – AP Sanok I 0:0
Beniaminek Krosno – UKS 6 Jasło 4:1 (Szczepek 2, Śnieżek, Prajsnar)
Beniaminek Krosno – Orlik Przemyśl 3:0 (Pelczarski 2, Prajsnar)
Beniaminek Krosno – Football Academy Lubaczów 2:0 (Szelc, Krowicki)

Beniaminek U-10: Michał Janik – Patryk Delimat, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Aleksander Michalik, Wiktor Pelczar, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz Szczepek, Eryk Szelc, Mateusz Śnieżek, Przemysław Toropolski, Jan Zych. Trener Kamil Chmielowski.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-10): „Fajnie zorganizowany turniej przez naszych przyjaciół z Akademii Piłkarskiej Sanok, znakomicie przygotowane boiska więc nie pozostało nam nic innego niż zagrać dobre zawody i cieszyć się tym co robimy. Mimo upałów chłopcy pierwszy turniej po przerwie wakacyjnej zagrali na bardzo wysokich obrotach. Łącznie z zachowaniem pozaboiskowym myślę, że zostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie jako cała drużyna. Bo o ile w szkoleniu ważne są indywidualności, tak gając turnieje reprezentujemy markę Beniaminka Krosno i jesteśmy zobowiązani oprócz jakości boiskowej pokazać kulturę i zachowanie poza nim. Dlatego ważne, żeby Ci młodzi chłopcy uczyli się czegoś więcej niż umiejętności technicznych i taktycznych, ale również szacunku do kolegów, trenerów, przeciwnika i ogólnej kultury osobistej, by w późniejszym wieku te cechy przełożyli w swoim osobistym życiu. Dziękujemy raz jeszcze Akademii Piłkarskiej Sanok za zaproszenie i możliwość rywalizacji w tym turnieju.”