Trenerzy Beniaminka odbyli staż w Bayerze Leverkusen!

Sporo wydarzeń w ostatnim czasie w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Nasze drużyny uczestniczą w bardzo mocno obsadzonych turniejach w całej Polsce, ligowcy świetnie radzą sobie na podkarpackich boiskach, dużo gry daje naszym zawodnikom również rywalizacja w rozpoczętych niedawno  „Deichmann Minimistrzostwach”. Nie zapominamy także o rozwoju naszych trenerów, w Beniaminku stawiamy na jakość treningów i cały czas się rozwijamy!

bayer_02

W kwietniu trenerzy Marek Adamiak i Paweł Tomkiewicz przez kilka dni przebywali w Leverkusen, gdzie przyglądali się treningom młodzieżowych drużyn Bayeru oraz poznawali tajniki funkcjonowania Akademii. Był to niezwykle cenny czas o czym świadczą prezentowane poniżej słowa jednego z naszych trenerów.

bayer_03„Bay Arena” – obiekt na którym Bayer Leverkusen rozgrywa mecze w Bundeslidze 

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka): „W pierwszym dniu przyglądaliśmy się treningom Akademii Bayeru, pierwsze na co warto zwrócić uwagę to infrastruktura, której nam wciąż brakuje, trzy boiska pełnowymiarowe w tym dwa naturalne oraz trzy małe boiska, również dwa naturalne do gry dla młodszych grup szkoleniowych. Ciekawe rozwiązaniem jest również małpi gaj – różnego rodzaju drążki, ścianki wspinaczkowe, przeszkody usytuowane na piasku, gdzie można kształtować siłę fizyczną. Wszystko to znajduje się przy budynku, gdzie szatnie mają swoje drużyny od U-8 do U-15. Na tych obiektach również trenują kobiety, I jak i II drużyna, nawet udało nam się obejrzeć spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami. W pierwszym dniu przyglądaliśmy się treningom grup Bambini, grupom U-8, U-9, U-12 i grupy dobrze nam znanej z turnieju w Krośnie U-13 której trenerem jest Pan Andrzej Buncol. W piątek spotkaliśmy się z przedstawicielem, który opisał nam funkcjonowanie Akademii, ich podział na grupy starsze i młodsze, na co zwracają uwagę, co jest ich głównym celem w szkoleniu, ciekawe wskazówki, które na pewno nam pomogą w rozwoju naszej Akademii. Oglądaliśmy również trening najstarszej grupy U-19 – zespołu, który jest zapleczem pierwszej drużyny. Udało nam się również obejrzeć mecz ligowy drużyny U-17, w której wystąpił polski zawodnik. Ostatni dzień stażu to obserwacja spotkań ligowych i kontrolnych, w tym najciekawszy mecz w wykonaniu drużyn U-13 Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund – dla samego tego spotkania nawet warto było tam być!”

bayer_04Mecz ligowy drużyn U-13: Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund