Świetny występ Beniaminek Girls U-12 w Warszawie! Nasze dziewczynki IV drużyną w Polsce!

Opadły już emocje po Finale Ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Informowaliśmy o sukcesach naszych drużyn, o grze na Stadionie Narodowym zespołu U-10, który zdobył srebrne medale. Dziś chcielibyśmy przedstawić relację „okiem” jednego z rodziców z niesamowitej przygody dziewczynek z kategorii wiekowej U-12, które były bardzo blisko tego, by zagrać w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym.

beniaminek_girls_u12_2

„IV miejsce w Polsce, sukces, czy porażka?”

Po raz drugi miałam okazję aby towarzyszyć naszym młodym zawodniczkom z Beniaminka podczas zmagań w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zacznę od tego, że we wrześniu 2016 roku trener Beniaminek Girls Marcin Maculski powiedział, że w następnej edycji turnieju wystawimy dwie drużyny, tzn. w kategorii U-10, czyli większość  trenujących dziewczynek z Beniaminka i U-12, gdzie były dwie zawodniczki. Z dużą dozą powątpiewania pomyślałam o występie starszych dziewczynek w turnieju. Rozpoczęliśmy treningi i bardzo powoli do drużyny U-12 dochodziły kolejne dziewczyny wyszukane i wypatrzone przez naszych trenerów – Marcina  Maculskiego i Bartłomieja Szelę.

I tak nadeszło pierwsze starcie, rozgrywki powiatowe w VII Edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbyły się na hali w Rogach. Dwie wygrane i jedna porażka stały się dla nas przepustką do Finałów Wojewódzkich w Stalowej Woli, które odbyły się 4 kwietnia 2017 roku. I dalej z ogromnymi wątpliwościami myślałam o naszych dziewczynach, bo patrząc na nie widziałam, że każda z nich osobno jest całkiem niezłą zawodniczką, ale piłka nożna, to przede wszystkim gra zespołowa. Mimo wszystko, nic nie planowaliśmy na weekend majowy, aby „w razie czego” towarzyszyć naszym dziewczynom w Warszawie.

I oto sen stał się rzeczywistością. Finał Wojewódzki wygrany! Jedziemy do Warszawy!!!

beniaminek_girls_u12_4

I po raz kolejny realne spojrzenie. Może uda się wyjść z grupy, bo przecież dziewczynki w pełnym składzie, pierwszy raz spotkały się na rozgrywkach w Stalowej Woli…

Pierwszy mecz i ogromny sukces. Mecz wygrany 12:0 z drużyną z Podlasia SP Rosochate. Kolejny 4:2 z drużyną z Łódzkiego ULKS Sieradz i jedna porażka 1:2 z Pomorskim UKS Lider Rychnowy. Cel osiągnięty, wychodzimy z grupy!!!

Ćwierćfinał z Zachodniopomorskim UKS Olimpia Szczecin był okazją do zaprezentowania umiejętności naszych zawodniczek na wysokim poziomie. Na uznanie zasługuje strzelczyni wielu bramek w tym turnieju – Klaudia Maciejko oraz Kinga Głód, Oliwia Dyka, Wiki Frydrych – najmniejsza, strzelająca bramki z główki i nasza obrona: Weronika Riedel i Karolina Józefczyk. Z resztą każda z dziewczynek, które pojechały do Warszawy, dawała z siebie wszystko! Wygrana 7:1 dała upragniony półfinał. Niestety dziewczyny z Wielkopolski KA 4 Respect okazały się górą, przede wszystkim jeśli chodzi o predyspozycje fizyczne…  Pierwsze łzy i smutek, że wielki finał już poza nami.

beniaminek_girls_u12_3

Kontuzjowane i z bolącym sercem stanęły do walki o brązowy medal. Piłka jak zaczarowana, za nic nie chciała trafić do bramki przeciwniczek ze Śląska – Akademii Sportu KSB Lędziny, choć okazji było wiele. To tak jak w finałowym meczu o Puchar Polski, choć Lech Poznań wiele razy strzelał na bramkę, ostatecznie wygrała Arka Gdynia. Bo to jest właśnie sport.

IV miejsce w Polsce! To ogromny sukces, naszych trenerów: Marcina  Maculskiego i Bartłomieja Szeli i całej drużyny dziewczyn U-12. Jesteście wielcy! Gratulujemy!

Skład drużyny U-12:  Justyna Pawlik, Karolina Józefczyk, Kinga Głód, Klaudia Maciejko, Klaudia Makoś, Michelle Nassisi, Oktawia Schneider, Oliwia Dyka, Weronika Riedel, Wiktoria Frydrych.

Magdalena Józefczyk