Marcin Maculski: „Dziewczynki na pewno dadzą z siebie wszystko! Trzymajcie za nas kciuki!”

Już jutro na Stadionie Narodowym drużyna dziewczynek z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno powalczy o zwycięstwo w Wielkim Finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Nasze zawodniczki  pomału przygotowują się do snu, a trenerzy Beniaminka są już po odprawie z organizatorami. Trener Marcin Maculski ocenił dotychczasową postawę naszych drużyn w tegorocznej edycji turnieju. Przypomnijmy, że w Warszawie grał również zespół z kategorii U-12, która była bardzo bliska zdobycia brązowych medali!

marcin_maculski

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczynek w tegorocznej edycji Tymbarka! Świetnie spisała się drużyna w kategorii U-12, w półfinale nie mieliśmy jednak zbytnio szans z bardzo mocnymi rywalkami z Wielkopolski. Uważam, że brąz był bardzo blisko, byliśmy lepszą drużyną w meczu o III miejsce, ale z kilku świetnych okazji nie wykorzystaliśmy żadnej. Wynik ten jednak traktujemy w kategorii sukcesu, bo trenujemy razem od niedawna. Natomiast dziewczynki z kategorii U-10 w każdym meczu potwierdzały swoje wysokie umiejętności i pewnie awansowały do finału. Zespół poczynił bardzo duże postępy w ostatnim roku, grając w Warszawie rok temu mieliśmy sporo szczęścia w ćwierćfinale i półfinale, teraz ten awans, za to co zaprezentowaliśmy na boisku we wszystkich rozegranych spotkaniach nam się po prostu należał. Przed nami finał z bardzo mocną drużyną z Katowic. Szanse oceniam 50 na 50, mecz ma swoją otoczkę, znamy ją już, Stadion Narodowy robi niesamowite wrażenie, a zagrać na nim to wielka sprawa. W finale chcemy pokazać to nad czym pracowaliśmy przez ostatni rok na treningach, chcemy grać ofensywnie i mile dla oka. Trzymajcie za nas kciuki, dziewczynki na pewno zagrają na 100% i powalczą o zwycięstwo!”


Zapraszamy do wspólnego kibicowania młodym krośniankom podczas finałowego spotkania! Jutro od godziny 10:00 w Strefie Sportu i Relaksu EUROGYM (ul. Bursaki) będziemy emocjonować się transmitowanymi w Polsat Sport i Super Polsat finałami komentowanymi przez Mateusza Borka. Wspólnie z naszym partnerem przygotujemy poczęstunek, zabierzcie szaliki, pozytywną energię i wspólnie dopingujmy „biało-niebieskie”!