Beniaminek U-11 zdobywa punkt w Przeworsku

Drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2006 zainaugurowała dziś rundę wiosenną w Podkarpackiej Lidze Młodzika Młodszego. Pierwszy oficjalny mecz w 2017 roku „biało-niebieskim” przyszło rozegrać w Przeworsku. Beniaminek przywiózł do Krosna jeden punkt, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Emanuel Gibała.

 

beniaminek_2006_liga

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Orzełek Przeworsk – Beniaminek Krosno U-11 1:1

Bramka: Emanuel Gibała

Beniaminek U-11: Karol Borowski, Mirosław Irzyk, Franek Urbanik, Emanuel Gibała, Antek Aszklar, Szymon Gierlach, Dawid Cyrkiel, Krzysztof Kolanko, Dawid Krzywda, Maksymilian Chilik, Antek Krawiec, Mikołaj Moriak, Tymon Kubacki, Nikodem Węgrzyniak.

beniaminek_2006_liga1

Mateusz Knap (trener Beniaminka U-11): „Solidny, ale bardzo trudny mecz na otwarcie rundy wiosennej. Chłopcy pokazali dużo jakości w grze indywidualnej, konstruując również parę składnych i miłych dla oka akcji zespołowych. Nie mniej, przy dość ekspansywnym stylu gry drużyny i przewadze motorycznej rok starszych przeciwników, mieliśmy pewne trudności z kontrolowaniem przestrzeni za plecami obrońców w pierwszej części spotkania. Po minimalnych korektach w drugiej odsłonie, pomimo straty bramki, drużyna była nieco bardziej stabilna w defensywie, z biegiem czasu lepiej radząc sobie też w wyższych strefach i kreując w ostatnim kwadransie parę niezłych sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki. Należy jednak szczerze przyznać, że mieliśmy, nie umniejszając ogromu pracy wykonanej przez drużynę, trochę szczęścia. Cieszy wiara w przyjętą filozofię – cierpliwe budowanie akcji, odważne otwarcia gry oraz wysoki pressing. Drużyna ma swoją tożsamość i uważam, że zmierza w dobrym kierunku.”

beniaminek_2006_liga2