PROFBUD Cup 2016: Historia turnieju

Dużymi krokami zbliża się IV edycja turnieju PROFBUD Cup! W dniach 2-4 grudnia w „Hali Krosno” piłkarskie święto jakiego w Krośnie jeszcze nie było! Już dziś możemy zdradzić, że pod względem obsady i poziomu sportowego, będzie to zdecydowanie najciekawsza i „najmnocniejsza” edycja. Nim poznacie drużyny jakie zagrają w turnieju sprawdźcie co działo się w Krośnie w poprzednich latach …

profbud_cup_2013

Historia turnieju „innego niż wszystkie” rozpoczęła się w 2013 roku, wówczas w Hali Widowisko-Sportowej przy ul. Bursaki gościliśmy osiem drużyn z rocznika 2004, które stworzyły niesamowite widowisko. Pierwszym historycznym triumfatorem PROFBUD Cup została drużyna Korony Kielce, a na podium stanęły także drużyny Wisły Kraków i Motoru Lublin. Beniaminek Krosno uplasował się na czwartej pozycji, a w turnieju zagrały także drużyny Śląska Wrocław, AP 21 Kraków, Piasta Gliwice i Ruchu Chorzów. Turniej miał niesamowitą otoczkę, a wśród zaproszonych gości był m.in. trener Franciszek Smuda.

profbudcup3

W 2014 roku do Krosna zawitały drużyny z rocznika 2005. Świetny turniej z bardzo mocnymi drużynami, wśród których najlepiej spisywała się Jagiellonia Białystok. „Żółto-czerwoni” zasłużenie wskoczyli na najwyższy stopień podium, a na niższych stanęły drużyny Widzewa Łódź i Wisła Kraków! Beniaminek ponownie znalazł się na czwartym miejscu prezentując ambitną postawę i ofensywny futbol. W Krośnie gościliśmy również drużyny Sandecji Nowy Sącz, AS Progres, Korony Kielce i Śląska Wrocław.

Szczegółową historię tego co działo się w latach 2013 i 2014 znajdziecie na naszej stronie internetowej pod linkiem: Historia turnieju PROFBUD Cup.

profbud_cup_2015_01

Rok temu po raz pierwszy turniej PROFBUD Cup zawitał do „Hali Krosno”. Sztuczna murawa dała możliwość podniesienia i tak bardzo wysokiego poziomu sportowego. Do Krosna przyjechały jedne z najlepszych drużyn w Polsce z rocznika 2006, a rywalizacja o I miejsce toczyła się do ostatnich sekund. Zwycięstwo przypadło Zagłębiu Lubin, które rzutem na taśmę wyprzedziło Spartę Zabrze, a na trzecim miejscu zameldowała się Legia Warszawa. Czwarta była Cracovia Kraków, a ambitnie grający gospodarze z Beniaminka Krosno wywalczyli piątą lokatę. W turnieju zagrały także MOSP Jagiellonia Białystok, Korona Kielce i Wisła Kraków. Relację z III edycji turnieju można przeczytać po linkiem – PROFBUD Cup – Turniej inny niż wszystkie! 

profbudcup2015