Wraca poniedziałkowe … równo z trawą! (2)

Wrzesień  jest obfity w wydarzenia w Naszym Beniaminku. Strona internetowa bije rekordy popularności i wejść co świadczy, że nie ma u nas dni bez futbolu i inicjatyw. Chylę czoła przed prowadzącym stronę Panem Wojtkiem, który robi kawał dobrej roboty. Myślę, że wyjazd na „Ligę Mistrzów” dodał mu skrzydeł w przeciwieństwie do udziału w niej polskiego zespołu.

rowno_z_trawa

Liga gra aż miło! Nasze drużyny spisują się bardzo dobrze. Stawiamy na rozwijanie naszego modelu gry, umiejętności drużyny, ale również patrzymy na indywidualny rozwój zawodników w procesie treningowym. Tu tkwią cały czas rezerwy. Solidna praca i dwóch trenerów w zespole daje efekty co widać też w tabelach, gdzie „biało-niebiescy” należą do wiodących drużyn na Podkarpaciu w każdej kategorii.

Kolejne świetne wiadomości napływają z PZPN. Wychowanek Beniaminka Kacper Bieszczad (aktualnie Akademia Zagłębia Lubin) został powołany na konsultacje Kadry Polski U-15. To nasz drugi wychowanek po Kacprze Cichoniu, który otrzymał szansę zagrania z „orzełkiem na piersiach”.  W meczu oficjalnym z Litwą (Polska – Litwa  U-14) zagrał i strzelił bramkę Lucjan Frydrych (Jagiellonia Białystok), który tak naprawdę został zauważony przez trenerów Beniaminka i wprowadzony do futbolu.

W Kadrach Podkarpackiego ZPN nasi wychowankowie grają z sukcesami już od lat. Liczba zawodników w Kadrach rocznika 2001, 2002, 2003 mówi za siebie. Natomiast w tym roku już z samego Beniaminka w meczu oficjalnym U-13 z ZPN Lublin (Podkarpacie wygrało 2:0) zagrało pięciu zawodników „biało-niebieskich”, a kilku jest cały czas w szerokiej Kadrze. To duży sukces Beniaminka.

Wczoraj byłem świadkiem wspaniałej postawy zawodników na „Beniaminek Kids Lidze”. Oglądałem całość rozgrywek najstarszej grupy i tu chciałem się zatrzymać. Wiem, że sporo chłopców z Beniaminka, którzy grają w tych rozgrywkach należy do grup rekreacyjnych. Nigdy jednak nie wiesz jak potoczy się twoja przygoda z futbolem. Patronem Ligi, w której gracie jest zawodnik, który w Waszym wieku nie był wcale najlepszy, ale siłą charakteru, ambicją i pracowitością doszedł do Ekstraklasy! Już w przyszłym tygodniu najlepsi chłopcy z grup rekreacyjnych dostaną szansę pokazywania się w grupach zaawansowanych. Zdrowa rywalizacja, systematyczne monitorowanie postępów i charakteru chłopaków. W lidze OZPN U-13 szansę dostaną chłopaki z rocznika 2004, którzy będą mogli udowodnić swoją ambitną postawą, że to miejsce im się należy. Trzymam osobiście kciuki. Ambicją i podejściem można wiele. Jeśli chcesz, możesz wszystko! To dla Dawidów, Mikołajów i innych chłopaków, których wzrok skierowany po strzelanych bramkach na moją osobę i trenera Mateusza był ważny. Pokazał waszą siłę i chęci. Sam jestem takim przykładem. W Karpatach byłem kapitanem młodzieżowych zespołów. Natomiast w Kadrze Podkarpacia czy w SMS byłem jednym z wielu, rezerwowym, grałem mało. Wiem jak się czujecie, ale tylko od Was zależy jak do tego podejdziecie. Zawsze trzeba walczyć jak Błaszczykowski i w życiu i w futbolu. To też sygnał dla Nas wszystkich trenerów. Codziennie głowa otwarta. Z chłopakami trzeba rozmawiać. Tu też mamy rezerwy.

Systematycznie dążymy do zwiększenia jakości pracy w Beniaminku. Wszystko kosztuje, ale najważniejszym w Beniaminku zawsze będzie rozwój. Wierzę, że Państwo i ludzie, którzy Nas wspierają i zastanawiają się czy wspierać to widzą i tą jakością i dążeniem krok po kroku do profesjonalizmu chcemy przekonywać. Nie tak dawno odbyliśmy szkolenie z programu ProTrainUp, który już wkrótce wprowadzimy do Akademii. Celem będzie pomoc szkoleniowcom w organizowaniu i przeprowadzaniu zajęć, a także monitorowanie indywidualnego rozwoju młodych zawodników podczas treningów i meczów. To bardzo rozbudowane narzędzie, które musimy poznać. Co ważne, system jest rozwojowy. Niebawem uruchomione zostaną funkcje, które umożliwią rodzicom młodych adeptów futbolu śledzenie postępów ich pociech.

Już dzisiaj odwiedzą nas trenerzy Akademii KGHM Zagłębia Lubin, którzy będą przyglądać się zajęciom wszystkich grup, które będziemy omawiać i szukać rozwiązań, by cały czas się poprawiać.

Na koniec kilka zdań o Krosball. Zapraszam osobiście do udziału w rozgrywkach ligowych Krosball na „Hali Krosno” rodziców Beniaminka Krosno i zaprzyjaźnionych klubów z naszego regionu. Liga dla amatorów będzie doskonałą okazją dla zabawy w futbol dla wszystkich. Widzę bardzo dużo pasji i zaangażowania ze strony organizatorów, którzy gwarantują bardzo dobrą atmosferę i szereg pomysłów by Krosball był ligą inną niż wszystkie. Już wkrótce jak będziemy widzieć zainteresowanie Rodziców Beniaminka  wznowimy też „Gierki Rodziców”. Ale te z początków w których sam uczestniczyłem. Myślę, że tego nam brakuje…

PS. Wszyscy dorośli mamy sporo obowiązków, ale dostałem kilka fajnych maili od Państwa z motywacją do pisania tego cotygodniowego felietoniku to się mobilizuję.

… równo z trawą
Grzegorz Raus