„Beniaminkowe Derby” w Lidze Młodzika Młodszego!

Ciekawe i zacięte spotkanie rozegrały wczoraj drużyny Beniaminka U-11 i U-12. „Biało-niebiescy” zmierzyli się w bezpośrednim starciu w ramach Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego. Mecz dobrze ułożył się „starszym”, Kamil Bęben otworzył wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego, a w pierwszej połowie do siatki trafił także Błażej Korzeniowski. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Miłosz Kluczek, ambitnie grająca drużyna z rocznika 2006 zdołała strzelić jedną bramkę – po ładnej zespołowej akcji na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kolanko. Historyczne derby za nami. Brawa dla obu drużyn! Gramy dalej!

beniaminek_derby_2

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek Krosno U-11 – Beniaminek Krosno U-12 1:3 (0:2)

0-1 Bęben Kamil (7)
0-2 Korzeniowski Błażej (22)
0-3 Kluczek Miłosz (37)
1-3 Kolanko Krzysztof (57)

Beniaminek Krosno U-11: Kubacki Tymon, Borowski Karol, Aszklar Antek, Urbanik Franek, Irzyk Mirek, Węgrzyniak Nikodem, Gierlach Szymek, Gibała Emek, Mola Mikołaj, Krzywda Dawid, Moriak Mikołaj, Chilik Maksymilian, Krawiec Antek, Kolanko Krzysiek. Trener Marek Adamiak.

Beniaminek Krosno U-12: Kacper Zych – Alan Wacht, Mateusz Lenart, Kamil Czekański, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Kuba Kozłowski, Igor Libuszowski, Kamil Bęben oraz Kuba Michalski, Antek Patla, Błażej Korzeniowski, Igor Kowalik, Franek Cecuła. Trenerzy: Paweł Tomkiewicz i Kamil Chmielowski.

beniaminek_derby_3

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka Krosno U-12): „Przede wszystkim wielkie słowa uznania dla młodszych chłopaków za ambicje i charakter na boisku, którym zniwelowali różnice w wieku obu drużyn. To pokazuje jak wielką wartość w piłce, oprócz umiejętności czysto piłkarskich, mają właśnie te cechy wolicjonalne, których u chłopców z U-11 zdecydowanie nie brakuje. My podeszliśmy do meczu trochę nonszalancko i sennie. W pewnych momentach mięliśmy sporo problemów z wyjściem z własnej połowy i często pod naciskiem przeciwnika mięliśmy spore problemy z utrzymaniem się przy piłce. W drugiej połowie zrobiło się więcej miejsca na boisku, chłopcy już złapali trochę luzu i nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Natomiast to było do przewidzenia, że bardzo dużo sił kosztowała młodszych zawodników pierwsza połowa i w drugiej już ciężej było się przeciwstawić starszym chłopakom. Nie mniej jednak podziękowania dla zawodników obu drużyn za fajne widowisko, w którym było widać styl obu ekip, styl w kierunku którego podąża cała Akademia. A dla trenerów myślę, że też dobry materiał do analizy i kolejnych przemyśleń”