Wystartowała „Beniaminek Kids Liga”!

To była piłkarska niedziela w „Hali Krosno”! Przez praktycznie cały dzień toczyły się rozgrywki „Beniaminek Kids Ligi” w trzech kategoriach wiekowych! Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy z kategorii 2004 i młodsi. Sześć drużyn stoczyło ciekawą rywalizację. Padło dużo goli, a po 1 kolejce na prowadzeniu znajduje się ekipa „Równo z Trawą FC”.

beniaminekkidsliga6

Przed południem na murawie zameldowały się dziewczynki i chłopcy z rocznika 2007 i młodsi. Osiem zespołów rozegrało 28 spotkań. Dużo goli, emocji, uśmiechu … wprawdzie zapisujemy wyniki i prowadzimy klasyfikację, ale w tej lidze, jak i w kategorii 2009 i młodsi w której gra siedem drużyn, w wielu przypadkach liczyła się tylko gra, dziecięca fantazja, a wynik schodził na drugi plan. Oczywiście każdy ambitnie walczył i dążył do zwycięstwa za co wszystkim należą się brawa.

beniaminekkidsliga3

W kategorii 2007 i młodsi po 1 kolejce prowadzą FC Pociągi, a w u najmłodszych na prowadzeniu drużyna złożona z zawodników naszego partnera – Tempo Nienaszów.

beniaminekkidsliga7

W takcie spotkań prowadzono konkurs na najciekawszą cieszynkę po strzelonym golu, zwycięzcami zostali: Maciej Gorzynik (2004 i młodsi), Eryk Szelc (2007 i młodsi) oraz Jan Szyndlar (2009 i młodsi). Mecze „Beniaminek Kids Ligi” oglądali dziś między innymi trenerzy Reprezentacji Polski w Futsalu Andrzej Bianga i Błażej Korczyński.

beniaminekkidsliga4

Podczas piłkarskich zmagań w „Hali Krosno” pojawił się również patron rozgrywek Patryk Fryc – zawodnik Bruk-Bet Termalici Nieciecza – zespołu występującego w Lotto Ekstraklasie.

beniaminekkidsliga2

Partnerem rozgrywek „Beniaminek Kids Liga” jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń.

UWAGA! Dla niezdecydowanych drużyn przedłużamy zapisy do 21 września 2016. Zespoły zgłoszone w terminie rezerwowym muszą wypełnić wszystkie formalności zawarte w regulaminie. Drużyny rozpoczną zmagania od drugiej serii spotkań z zerowym kontem punktowym jako pełnoprawni uczestnicy BKL.

Tabela oraz terminarz i wyniki:

Dziękujemy wszystkim drużynom za wizytę w „Hali Krosno” i już dziś zapraszamy na 2 kolejkę spotkań, która zostanie rozegrana 25 września. Kolejne gry 9, 16 i 23 października.

Foto: Łukasz Piękoś.

beniaminekkidsliga5