Beniaminek U-10 wygrywa „DAP Football Festiwal!”

Świetnie radziła sobie wczoraj drużyna Beniaminka U-10 podczas turnieju „DAP Football Festiwal”. Młodzi krośnianie zajęli 1 miejsce w swojej grupie, w której pokonali LUKS Skrzyszów, Stal Mielec i Igloopol Dębica, ulegając jedynie, po bardzo ciekawym meczu Koronie Kielce. Walka o medale rozstrzygnęła się pomiędzy Beniaminkiem Krosno, DAP Dębica i Tarnovią Tarnów. Każda z drużyn wygrała po jednym spotkaniu, ale koncertowa gra „biało-niebieskich” w ostatnim spotkaniu Turnieju i zwycięstwo 5:2 z Tarnovią dało naszym zawodnikom I miejsce! „Najlepszym bramkarzem” turnieju wybrany został Kuba Kasperkowicz. Brawo drużyna!  

beniaminek_u10_dap_1

Mecze grupowe
Beniaminek Krosno – LUKS Skrzyszów 6:2 (Bolek 3, Niemiec, Jastrząb, Kania)
Beniaminek Krosno – Stal Mielec 5:0 (Pawlik, Bolek, Niemiec, Szeregowicz, Kania)
Beniaminek Krosno – Igloopol Dębica 2:1 (Szeregowicz, Bolek)
Beniaminek Krosno – Korona Kielce 2:4 (Kania, Dębiczak)

Mecze o miejsca 1-3
Beniaminek Krosno – DAP Dębica 0:2
Tarnovia Tarnów – DAP Dębica 3:2
Beniaminek Krosno – Tarnovia Tarnów 5:2 (Bolek 3, Pawlik, Zając)

beniaminek_u10_dap_4

Beniaminek Krosno: Kuba Kasperkowicz, Franciszek Kania, Szymon Wójcik, Miłosz Bolek, Igor Szergowicz, Jakub Pawlik, Jakub Niemiec, Oskar Zając, Tobiasz Jastrząb, Szymon Dębiczak. Trener Kamil Pelczar.

beniaminek_u10_dap_5

Kamil Pelczar (trener Beniaminka Krosno): „Bardzo fajny turniej, ze świetną organizacją oraz ciekawymi drużynami. Jeśli chodzi o rozgrywki to nasza ekipa prezentowała się naprawdę bardzo solidnie w każdych aspektach gry. Staraliśmy się długo utrzymywać przy piłce, wymieniając jak największą ilość podań, a także atakować rywali jak najdalej od swojej bramki, co długimi fragmentami pozwalało nam kontrolować przebieg meczów. Pomimo porażki z Koroną Kielce po wydaje mi się ciekawym spotkaniu zajmujemy pierwsze miejsce i walczymy o zwycięstwo w całym turnieju. W pierwszym meczu w grupie finałowej po wyrównanym spotkaniu ulegamy DAP Dębica. Myślę, że rywal był konkretniejszy w poczynaniach ofensywnych i dlatego zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatni mecz z Tarnovią to już popis gry naszych Beniaminków. Kapitalne zawody! Chciałbym, aby wygrana w tym turnieju była dla naszych podopiecznych jeszcze większą motywacją do ciężkiej i systematycznej pracy na treningach. Cały czas chcemy być coraz lepsi, cały czas chcemy iść do przodu, rozwijać się! Na koniec chciałbym pochwalić całą drużynę, bo pokazali, że mają duże możliwości i także niesamowity charakter, co wpisuje się w DNA Beniaminka!”

Foto: Małgorzata Kania. 

beniaminek_u10_dap_3