Zacięty mecz Beniaminka U-12 z Resovią

Drużyna Beniaminka Krosno U-12 w ramach rozgrywek Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego podejmowała dziś zespół Resovii Rzeszów. Na świetnie przygotowanej murawie na „Arenie Korczyna” obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, w którym nie brakowało emocji, a wynik do końca meczu był otwarty.

beniaminek_2006_resovia5

„Biało-niebiescy” przegrywali 0:1, ale po golach Igora Libuszowskiego i Kuby Michalskiego jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie. Tuż po przerwie kolejne dwie bramki, samobójcza po akcji Igora Libuszowskiego oraz trafienie Wiktora Jaślara dało Beniaminkowi trzybramkową przewagę. Goście ambitnie walczyli do końca i zdołali złapać kontakt na kilka minut przed końcem meczu.

beniaminek_2006_resovia1

Ambitna postawa podopiecznych trenera Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego nie pozwoliła jednak rywalom na więcej i trzy punkty zostały na koncie gospodarzy. Krośnianie wygrali 4:3. Brawo chłopaki!

beniaminek_2006_resovia4

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek Krosno U-12 – Resovia Rzeszów 4:3 (2:1)

4-3 ? (54)

Beniaminek U-12: Kacper Zych – Alan Wacht, Mateusz Lenart, Kamil Czekański – Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar – Kuba Kozłowski, Antek Patla, Kuba Michalski oraz Franek Cecuła, Kamil Bęben, Igor Libuszowski, Błażej Korzeniowski, Miłosz Miśkowiec, Szymek Wnęk. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Chmielowski.

beniaminek_2006_resovia2

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-12): „Mecz z wymagającym rywalem jakim niewątpliwie dziś była drużyna Resovii zakończony koniec końców naszym zwycięstwem, choć zasłużonym myślę, że wywalczonym bardzo dużym nakładem sił. Nie graliśmy dziś z rywalem któremu mogliśmy strzelić osiem bramek i bawić się w „dziada”, lecz z drużyną, która przyjechała do Korczyny grać otwartą piłkę, pressingiem, nie „murując” bramki, dlatego mecz przyniósł sporo emocji, o czym zresztą świadczy wynik, choć nie najważniejszy to trochę oddający obraz i ciężar dzisiejszego meczu. Wyrównany początek, obie drużyny starały się grać wysokim pressingiem naciskając na rywala. Sztuką jest wówczas zachować spokój i umiejętnym ustawieniem i ruchem bez piłki dawać możliwość zagrania do siebie piłki podczas gdy rywal jest blisko. Kilkukrotnie udało nam się ładnie 3-4 podaniami zgubić przeciwnika i od razu stworzyć ładną akcję ofensywną, lecz były również momenty gdzie musieliśmy się ratować wybijając piłkę najprostszymi środkami. Po około 10 minutach opanowaliśmy sytuację na boisku, utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie rywala i wyglądało to na naprawdę dobrze. Efektem tego był rzut karny podyktowany na za faul na Antku Patli, który odważnie ruszył z piłką wchodząc przed przeciwnika, a temu jedyne co pozostało to faulować. I tego właśnie było mało, szczególnie w początkowych fragmentach, tej odwagi, wejścia przed rywala. Bramka ostatecznie po rzucie karnym nie padła, lecz nadal przeważamy na boisku. Goście odgryzają się natomiast dłuższymi piłkami za nasza linię obrony, które skutecznie przerywa zażegnując niebezpieczeństwo Kacper Zych, tego od niego wymagamy i oczekujemy. Chociaż po jednym z takich wyjść pada bramka, jest to wliczone w nasze ryzyko. Najważniejsze to lekcja i niezbędne doświadczenie, które trzeba zbierać również, a może przede wszystkim przez błędy. Na końcowe pięć minut pierwszej połowy nieco podrażnieni wynikiem ruszamy odważniej czego konsekwencją są bramki na 1:1 i 2:1. Pierwsza Igora Libuszowskiego po ładnym zagraniu Kuby Michalskiego, zamkniecie akcji z „zimną krwią”. Druga po strzale z dystansu poprzedniego asystenta – Kuby Michalskiego – bramka z gatunku „stadiony świata”. Na drugą połowę wychodzimy z założeniem odważniejszej gry i większej pewności siebie. I to widać na boisku. Pierwsza akcja połowy, Igor Libuszowski drybluje i mocno wstrzela piłkę w pole bramkowe, a ta po odbiciu od nogi przeciwnika wpada do siatki. To fragment meczu, w którym wyglądamy najlepiej. Utrzymujemy się przy piłce, ładnie ją operujemy, kreujemy ładne akcje, każdy zna swoje miejsce na boisku i przed dostaniem piłki od partnera wie co chce z nią zrobić. Gramy agresywnie i pewnie. Efekt? Wiktor Jaślar podwyższa na 4:1 i wydaje się ze jest meczu. Niestety, brak pewności w rozegraniu piłki od bramki i zamiast spokojnej końcówki tracimy bramkę na 4:2, po której robi się nerwowo. Ostatnie dziesięć minut to już szarpana gra z obu stron. Choć groźniejsza jest Resovia to powracający po wakacjach Franek Cecuła pokazuje, że zna się na swoim fachu i kilkoma interwencjami ratuje nas przed utratą bramki. Nic tylko się cieszyć, że mamy dwóch równorzędnych bramkarzy na tak wysokim poziomie, to tylko zwiastuje rywalizacje, a co za tym idzie podnoszenie umiejętności i większą motywacje do pracy każdego z chłopaków. Na pięć minut przed końcem tracimy jednak bramkę po rzucie rożnym, mimo wygranej główki piłka niefortunnie odbija się od przeciwnika i wpada do bramki. Końcówka to już głownie walka zawodników o korzystny wynik i chwała chłopakom za tą walkę oraz ambicję w tej fazie meczu. Podsumowując, widać, że w tej drużynie jest spory potencjał i duże umiejętności, mimo wszystko uważam, że stać nas na jeszcze lepsza grę. Nic, tylko ciężka praca, charakter i zaangażowanie w każdym treningu może przynieść efekty i podnosić nasze umiejętności, nie ma dróg na skróty. Tylko w ten sposób będziemy lepszą drużyną i indywidualnie każdy z zawodników będzie jeszcze lepszy i podniesie swoją jakość.”