Pewne zwycięstwo Beniaminka U-13 na inaugurację!

Zespół Beniaminka U-13 zainaugurował dziś rozgrywki w Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego. „Biało-niebiescy” zmierzyli się z Ziomkami Rzeszów pewnie pokonując rywali 3:0.

beniaminek_2004_ziomki1

Beniaminek od początku spotkania ruszył do ataku, spora przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się jednak na zdobycze bramkowe, celowniki „biało-niebieskich” w pierwszym ligowym spotkaniu nie były jeszcze odpowiednio nastawione. Wynik otworzył Krystian Jarosz, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rzeszowian.

beniaminek_2004_ziomki4

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Beniaminek nadal atakował i miał sporo okazji do podwyższenia wyniku. Często jednak dobre akcje w których nasi zawodnicy zagrywali prostopadłą piłkę kończyły się uniesioną w górę chorągiewką sędziego liniowego. Przy tak sporej przewadze bramki jednak musiały paść, na 2:0 po ładnej zespołowej akcji podwyższył Antek Kozubal, który kilkanaście minut później indywidualną akcję zakończył zdobyciem trzeciego gola dla Beniaminka. Ziomki najlepszą okazję do strzelenia bramki mieli w drugiej połowie, rzut karny podyktowany za zagranie ręką zawodnika Beniaminka (w murze przy rzucie wolnym) w znakomitym stylu obronił Szymon Jastrzębski!

beniaminek_2004_ziomki5

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Beniaminek Krosno – Ziomki Rzeszów 3:0 (1:0)

1-0 Krystian Jarosz (8)
2-0 Antek Kozubal (36)
3-0 Antek Kozubal (52)

Beniaminek U-13: Szymon Skrzęta – Szymon Górka, Oskar Cierpiak, Patryk Winiarski – Mateusz Szafran, Antek Kozubal – Kacper Zygmunt, Mateusz Niedziałkowski, Krystian Jarosz oraz Szymon Jastrzębski, Kacper Sumara, Patryk Słowik, Aleks Gazda, Michał Telega. Trenerzy Grzegorz Raus i Robert Gleń.

beniaminek_2004_ziomki2

Grzegorz Raus (trener Beniaminka U-13): „Udana sobota dla  wszystkich drużyn Beniaminka  występujących w Lidze Podkarpackiej. Mecz Beniaminka U-13 nie był wybitny. Przeciwnik zaskoczył grą na spalone, a my nie wykorzystaliśmy wielu stuprocentowych okazji na gole. W końcu chłopaki znaleźli sposób i wygraliśmy z drużyną, która nie miała zbyt dużo argumentów.  Ten mecz poprowadzili trenerzy, którzy dołożyli wielu starań, by Beniaminek 2004 był w tym miejscu. Zakończył się fajny rozdział. Teraz trzeba zapomnieć o tym co było, tylko skupić się na systematycznej pracy. Drużyna w co bardzo wierzę, będzie pisać jeszcze ciekawszą historię.  Trener Karol Dobrzański, który już w poniedziałek poprowadzi trening będzie miał duże wsparcie. Tej drużynie trzeba spokoju i cierpliwości, a zarazem nowej jakości i entuzjazmu.  Poprzeczkę mamy wysoko postawioną, więc ten spokój jest kluczowy. Za trzy miesiące czeka nas wspaniałe wydarzenie piłkarskie w Krośnie. Dzisiaj w barwach Beniaminka w oficjalnym meczu zadebiutowali Kacper Sumara i Michał Telega. Już w środę zaległy mecz w Jaśle z AP.”