Poznajcie Lwa Beniamina!

Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno wzbogaciła się o nowego zawodnika. I to jakiego! Maskotką naszej „biało-niebieskiej” drużyny został … Lew Beniamin! Beniamin to przyjazny, niezwykle odważny i pełen wigoru zwierzak, który od dzisiaj, ze swoją nieposkromioną energią i wesołym usposobieniem, wspierał będzie piłkarskie zmagania naszych drużyn. Z pomocą nowego przyjaciela, każdy bojowy okrzyk nabierze z pewnością dodatkowej mocy, a Beniaminek będzie grał z jeszcze większym „pazurem”!

lew_beniamin_01

Dlaczego Lew?

herb_krosnaKraków ma swojego smoka. Warszawa swoją syrenkę. Miasto Krosno w swoim herbie ma natomiast białego orła (będącego symbolem całego kraju) oraz złotego lwa. Pochodzenie Szkółki od zawsze jest dla nas przedmiotem dumy oraz nieodzowną częścią naszej tożsamości i historii już od 2007 roku. Dzięki licznym sukcesom naszych wychowanków krośnieński lew zaznaczył się na futbolowej mapie Polski.  Dzisiaj, przedstawiając Lwa Beniamina mamy nadzieję, że stanie się nie tylko symbolem naszej więzi z Miastem i gorliwym kibicem naszych piłkarzy, ale także wpisze się w serca naszych sympatyków jako nośnik wyznawanych przez nas wartości.

lew_beniamin_02Lwy to optymistyczne i zdecydowane stworzenia z wielką wiarą we własne siły, pełne determinacji , charyzmy i woli walki. Są też ciekawe świata, ambitne i zdolne pokonywać największe nawet trudności. Lwy budzą respekt, nigdy nie rezygnując w drodze po marzenia. Lwy uosabiają wszystko, co składa się na biało-niebieskie serce zawodnika Beniaminka.

Wierzymy, że Lew Beniamin szybko stanie się ważną częścią naszej rzeczywistości i przyniesie wszystkim dużo uśmiechu! Autorem projektu Lwa Beniamina jest Pani Julita Dusza. Dziękujemy!

Cieszymy się, że jesteś z nami, Beniamin!