Beniaminek U-12 na „Turnieju o Puchar Adama Grabki”

Sezon 2015/2016 dla Beniaminka U-12 obfitował w wiele emocji, niezapomnianych wrażeń i sukcesów. Zwieńczeniem tego bogatego w doświadczenia okresu był prestiżowy „Turniej o Puchar Adama Grabki”, w którym „biało-niebiescy” mieli przyjemność rywalizować z takimi markami jak BATE Borisov czy naszymi przyjaciółmi z Zagłębia Lubin.

grabka_2014_1

Sobota była pod wieloma względami niezwykła. Wjeżdżając do Krakowa bus „złapal gumę”, przez co na miejsce piłkarskich zmagań nasza drużyna dotarła po przejażdżce autobusem miejskim. Pomimo nieoczekiwanego zdarzenia, sprawdziło się porzekadło dotyczące turniejowych przygód Beniaminka U-12 – jeżeli dzień zaczyna się od drobnych problemów, zazwyczaj kończy się dobrze. W trzech meczach Beniaminek pokazał się z dobrej strony, na otwarcie remisując z Karpatami Lwów, następnie zwyciężając z Varsovią Warszawa po bramkach Michała Telegi i Mateusza Szafrana i ponownie remisując z AP 21 Kraków w meczu, którego ozdobą było cudowne trafienie Antka Kozubala. Dzięki tym wynikom drużyna z Krosna zagwarantowała sobie udział w Lidze Mistrzów rozgrywanej następnego dnia na Stadionie Wisły Kraków przy ulicy Reymonta. Na koniec dnia na drużynę czekał prawdziwy dreszczowiec podczas oglądania meczu Polski ze Szwajcarią, a ciekawy dzień zakończył się pizzą na krakowskim rynku.

grabka_2014_3

Mecze grupowe 
Beniaminek Krosno – Karpaty Lwów 0:0
Beniaminek Krosno – Varsovia Warszawa 2:1 (Telega, Szafran)
Beniaminek Krosno – AP 21 Kraków 1:1 (Kozubal)

Drugi dzień można podsumować dwoma słowami: duma i niedosyt. W meczu w systemie pucharowym z faworytami turnieju, BATE Borisov, drużyna zaprezentowała futbol z najwyższej półki. Po bramce Krystiana Jarosza „biało-niebiescy” objęli prowadzenie, jednak BATE udało się wyrównać. Angielska pogoda sprzyjała walecznej postawie, jednak burza w końcu zmusiła organizatorów do przerwania meczu. Po powrocie na murawę wynik remisowy utrzymał się, przez co o zwycięstwie miały rozstrzygnąć rzuty karne. Niestety, w serii jedenastek lepsi okazali się gracze z Białorusi. W następnym, również remisowym spotkaniu z Wisłą Kraków ponownie stajemy w konkursie rzutów karnych i ponownie przegrywamy, przez co walczyć mieliśmy o 7 miejsce. Uśmiechy wróciły na twarze zawodników dopiero w ostatnim meczu, kiedy pewnie pokonali FC Academy Wrocław 5:1. Po dwa gole zdobyli Michał Telega i Mateusz Niedziałkowski, a urodzinowy prezent zafundował sobie dodatkowo Kacper Bolanowski.

grabka_2014_4

Liga Mistrzów
Beniaminek Krosno – BATE Borisov 1:1 (Jarosz)
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 0:0
Beniaminek Krosno – FC Academy Wrocław 5:1 (Telega 2, Niedziałkowski 2, Bolanowski)

grabka_2014_2

Mateusz Knap (trener Beniaminka Krosno): „Uważam, że na przestrzeni turnieju pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Pierwszego dnia ciężko było nam osiągnąć odpowiednią jakość, jednak zagraliśmy na swoim równym poziomie i sprawialiśmy rywalom mnóstwo problemów. Kluczowym momentem był pierwszy mecz drugiego dnia. Agresywny pressing na całym boisku, pozytywne nastawienie i niesamowita waleczność – to musiało się podobać. Porażka po tak dobrym meczu i w takich okolicznościach była ogromnym rozczarowaniem, co pod względem mentalnym rzutowało na pozostałe spotkania. Jako drużyna pokazaliśmy jednak ogromny hart ducha, a takie wydarzenia pomagają kreować nowych liderów, zacieśniają więzi i jestem pewien, że będą cenną nauką na przyszłość.”

Foto: Siostry Kozubal :) Pełna fotogaleria z „Turnieju o Puchar Adama Grabki”