PROFBUD Cup 2015: Beniaminek Krosno

Dziś przedstawiamy ostatnią drużynę, która zagra w turnieju PROFBUD Cup 2015. Nie będzie to oczywiście niespodzianka, bo tą drużyną jest zespół gospodarzy turnieju – Beniaminek Krosno.

„Biało-niebiescy” w dotychczasowych dwóch edycjach dwukrotnie zajmowali czwartą lokatę. W 2013 roku Beniaminek w siedmiu meczach zdobyli 11 punktów (tyle samo co Śląsk Wrocław, ale w bezpośrednim spotkaniu krośnianie wygrali z wrocławianami 4-2), strzelili 17 bramek, a stracili 10. Rok później gospodarze na parkiecie MOSiR-u ponownie zakończyli zmagania na czwartym miejscu. 10 punktów oprócz Beniaminka miały także ekipy Sandecji Nowy Sącz oraz AS Progres Kraków. I znów o końcowej kolejności zadecydowała mała tabelka, w której „biało-niebiescy” wyprzedzili swoich rywali.

tarcza-beniaminek-256x300

W 2015 roku do zmagań przystąpią drużyny z rocznika 2006, zespół Beniaminek z tego rocznika to finalista Deichmann Minimistrzostw 2015, krośnianie awansowali do Wielkiego Finału, w którym znaleźli się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.

Trener Marek Adamiak powiedział przed turniejem: „Pracujemy razem już prawie dwa lata i cały czas drużyna robi postępy. Kolejne doświadczenia zbierzemy na  turnieju „PROFBUD Cup” gdzie zmierzymy się z najlepszymi ekipami z Polski w tym roczniku. Dla drużyny będzie to kolejna wspaniała piłkarska przygoda!”

Na co stać gospodarzy w tym roku? Czy uda się tym razem zakończyć turniej PROFBUD CUP na podium?