„Kryspinów Cup” – Srebrny Beniaminek U-11!

To był bardzo udany weekend w wykonaniu drużyn Beniaminka, wczoraj informowaliśmy o II miejscu drużyny U-12 w Turnieju RSsport, a dziś śpieszymy z informacją o znakomitym występie z Beniaminka U-11 w „Kryspinów Cup”. Podopieczni trenera Roberta Rachwała wywalczyli srebrne medale ulegając jedynie bardzo mocnej w tym roczniku Wiśle Kraków. Indywidualną nagrodę dla „Najlepszego Bramkarza Turnieju” otrzymał Franciszek Cecuła.

Wyniki Beniaminka Krosno

Grupa A
Podbeskidzie Bielsko – Biała – Beniaminek Krosno 0:4
Bramki: Jaślar, Michalski, Kozłowski, Bęben.

Wisła Kraków – Beniaminek Krosno 5:3
Bramki: Kozłowski, Michalski, Wacht.

Kolejarz Stróże – Beniaminek Krosno 0:8
Bramki: Kozłowski 3, Wacht 2, Michalski, Bęben, Czekański.

Tabela Grupy A
1. Wisła Kraków – 9 pkt.
2. Beniaminek Krosno – 6
3. Podbeskidzie Bielsko – Biała – 1
4. Kolejarz Stróże – 1

Tabela Grupy B
1. Pcimianka Pcim – 7 pkt.
2. Lotnik Kryspinów – 5
3. GKS Katowice – 4
4. Cracovia Kraków – 0

Półfinały
Beniaminek Krosno – Pcimianka Pcim 2:1
Bramki: Kozłowski, Jaślar.

Wisła Kraków – Lotnik Kryspinów 8:0

Finał
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 1:4
Bramka: Jaślar.

Beniaminek Krosno: Franciszek Cecuła, Alan Wacht, Kamil Czekański, Jakub Kozłowski, Wiktor Jasiak, Mateusz Lenart, Miłosz Kluczek, Jakub Michalski, Kamil Bęben.
Trener: Robert Rachwał Kierownik: Dorota Michalska

Lider drużyny: Franciszek Cecuła.
Najlepszy strzelec: Jakub Kozłowski (6 goli)

 

Robert Rachwał trener Beniaminka U-11: „Warto było przyjechać na ten turniej. Beniaminek nie trenuje na parkiecie, więc przed tym turniejem były pewne obawy jak się zaprezentujemy. Chłopcy od początku turnieju zagrali z dużą intensywnością. Wysoka wygrana z Podbeskidziem Bielsko-Biała była konsekwencją dobrej gry naszego zespołu. Drugie spotkanie i porażka z Wisła Kraków, gdzie do końca walczyliśmy o odrobienia strat. Trzecie spotkanie w turnieju to popis naszego zespołu – 8-0 z zespołem Kolejarz Stróże. O finał zagraliśmy z Pcimianką Pcim i choć przy stanie 2-0 mieliśmy sporo sytuacji by rozstrzygnąć to spotkanie szybciej to chłopcy z Pcimianki strzelili bramkę i zrobiło się nerwowo w końcówce. Finał Wisła Kraków – Beniaminek Krosno. Kolejne zasłużone zwycięstwo Białej Gwiazdy. Walczyliśmy, aczkolwiek nie udało nam się prowadzić z Wisłą równorzędnej walki w obu spotkaniach turniejowych. Srebrne medale przyjęliśmy z pokorą, ale też radością. Jestem zadowolony z postawy każdego zawodnika. Była duża agresja i zaangażowanie w grze. W starciu z Wisła Kraków druga „czwórka” okazała się słabsza od tej pierwszej, mamy więc nad czym pracować.”
Foto: futmal.pl