Beniaminek U-12 na II miejscu w turnieju RSsport!

Znakomicie podczas tego weekendu radziła sobie drużyna Beniaminka Krosno U-12 w mocno obsadzonym Turnieju RSsport rozgrywanym w Nadrzeczu.  Podopieczni trenera Grzegorza Rausa wygrali sześć z siedmiu spotkań, ulegli tylko bardzo mocnej drużynie Karpat Lwów tocząc z zespołem z Ukrainy zacięty i trzymający w napięciu do ostatnich sekund pojedynek. Beniaminek w całym turnieju zdobył 21 goli, stracił tylko sześć.

Piątek, 27 listopada
Beniaminek Krosno – Dolcan Ząbki 4:2 (Jarosz 2, Kozubal, Zygmunt)

Sobota, 28 listopada
Beniaminek Krosno – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (Szafran, Jarosz)
Beniaminek Krosno – KSZO Ostrowiec Św. 4:1 (Zygmunt, Kozubal, Jarosz, Gazda)
Beniaminek Krosno – ŁKS Łochów 6:1 (Szafran 4, Jarosz, Gazda)
Beniaminek Krosno – Karpaty Lwów 0:1

Niedziela, 29 listopada
Beniaminek Krosno – Drukarz Warszawa 3:1 (Gazda, Kozubal, Szafran)
Beniaminek Krosno – Stal Rzeszów 2:0 (Zygmunt, Jarosz)

Tabela
1. Karpaty Lwów – 21
2. Beniaminek Krosno – 18
3. KSZO Ostrowiec Św. – 15
4. Dolcan Ząbki – 10
5. Stal Rzeszów – 9
6. Tomasovia Tomaszów L. – 6
7. ŁKS Łochów – 4
8. Drukarz Warszawa – 0

Kadra Beniaminka: Skrzęta, Jastrzębski, Słowik, Cierpiak, Górka, Bolanowski, Szafran, Kozubal, Zygmunt, Jarosz, Winiarski, Gazda, Serwiński.
Trener: Grzegorz Raus. Kierownik drużyny: Marek Bolanowski.

Relacja Grzegorza Rausa – trenera Beniaminka U-12:

„Turniej RS Sport w Nadrzeczu choć nie był tanim przedsięwzięciem dla Beniaminka spełnił zdecydowanie nasze oczekiwania. Siedem wartościowych spotkań, które trwały w sumie 210 minut, ciekawe wnioski i spostrzeżenia wynikające z obserwacji gry Beniaminka i przeciwników. Mięliśmy również czas porozmawiać w gronie drużyny a tego nam trochę brakowało. Dobra atmosfera w grupie to podstawa. Trenerzy innych zespołów, kibice i organizatorzy wyrażali się o Beniaminku bardzo dobrze co było dla nas motywacją. Dobra gra we wszystkich spotkaniach przełożyła się na wyniki. Może tylko jeden mecz niedzielny z Drukarzem Warszawa był przeciętny w naszym wykonaniu. W spotkaniu z KSZO zagraliśmy super. Mecze z Tomasovia, Stalą Rzeszów, LKS Łochów były połączeniem ciekawej i skutecznej gry. Z Dolcanem Ząbki, organizacja ich gry moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie, pokazaliśmy charakter bo przegrywaliśmy 0:2 a wyszliśmy na 4:2. Zespół Karpat Lwów to już inna historia. Wybitna drużyna, rywalizująca na poziomie bardzo dobrych klubów europejskich. Ale postawiliśmy się i można było być dumnym z chłopców. Tylko z Beniaminkiem trener drużyny z Ukrainy nie zrobił zmiany grając najlepszym składem od początku do końca. Duża radość Karpat Lwów po meczu z nami bardzo mnie ucieszyła, to świadczy, że był to dla nich chyba ważny mecz i okazali nam spory szacunek. Dziękuję za sumienną pracę kierownikowi Markowi Bolanowskiemu. Dla całej drużyny należą się wielkie brawa. Drużyna pokazała, że mamy potencjał i styl, w którym jest miejsce na grę zespołową i pokazanie walorów indywidualnych. Nasi bramkarze „Skrzętuski” i „Jastrząb” grali bardzo odważnie. Pierwszy raz od dłuższego czasu w kluczowym meczu z wymagającym rywalem, chodzi o mecze z KSZO Ostrowiec i Stalą Rzeszów, nasi zmiennicy na odpowiedzialnych pozycjach prowadzili grę. Gdy z boiska schodził Antek, „Zygi” , „Mati” czy „Jary” to grający „Bola”, Aleks, „Winiar” czy „Serwer” trzymali poziom. To nas bardzo wszystkich cieszyło. „Góra”, „Słowa” i „Cierpi” zagrali przez cały długi turniej na wysokim poziomie i nasza defensywa wyglądała dużo lepiej niż w ostatnim sparingu w Krośnie ze Stalą. Fajny turniej, dobre chwile i motywacja do podnoszenia umiejętności bo oczywiście pracy czeka nas bardzo dużo. Od każdej drużyny można było się w ten weekend czegoś nauczyć. Ci zawodnicy z grupy, którzy nie zostali powołani na turniej powinni jeszcze bardziej być zmotywowani do pracy. Rywalizacja to podstawa postępu. Karpaty Lwów mają selekcję objętą liczbą 1000 dzieci … z nich wybierają grupy zaawansowane. Oczywiście my do takich spraw musimy podchodzić spokojnie i codziennie walczyć o lepszą jakość Beniaminka pod każdym względem.”