PROFBUD Cup 2015: Cracovia Kraków

Zespół popularnych „Pasów” zagra po raz pierwszy w turnieju PROFBUD CUP, ale nie będzie to pierwsza wizyta drużyny z rocznika 2006 w Krośnie. We wrześniu na otwarcie „Hali Krosno” Cracovia rozegrała mecz towarzyski z Beniaminkiem, teraz obie drużyny zmierzą się ze sobą w walce o turniejowe punkty.

Historia naszych gości z ulicy Kałuży jest bardzo bogata i nie sposób skupić się na wszystkich sukcesach „biało-czerwonych”. Wielu wybitnych reprezentantów naszego kraju (szczególnie przed wojną) tworzyło trzon drużyny narodowej. Cracovia powstała w 1906 roku. Pasy pięciokrotnie sięgały po dorosłe mistrzostwo naszego kraju.

cracovia.360

A jak wygląda historia zespołu z rocznika 2006? Oddajmy głos przedstawicielom Cracovii:

„Drużyna Cracovii rocznik 2006 powstała we wrześniu 2013 roku, zaczynaliśmy od grupy 4 chłopców, a po 2 latach w naszym roczniku, w dwóch grupach trenuje prawie 40-stu chłopców i dziewczynek(a). W tym okresie rozegraliśmy bardzo wiele meczów z najlepszymi drużynami z regionu małopolskiego oraz krajowymi w tej kategorii wiekowej, regularnie gramy też z drużynami zza południowej granicy. Bardzo ważną dla nas rzeczą jest, że trenujące u nas dzieci, zarówno podczas meczów czy treningów nie są poddawane żadnej presji wynikowej, nikt też za dzieci z boku nie myśli (trener, rodzice). U nas nie usłyszysz, że dziecko ma się nie kiwać, nie grać indywidualnie oraz grać podaniami. Podczas gry i treningów główny nacisk kładziony jest przede wszystkim na kreatywność dziecka oraz wyszkolenie indywidualne (gry 1 na 1, dryblingi, technika użytkowa), które na tym etapie jest najważniejsze. Na piękną dla oka grę podaniami, czyli tzw. „klepkę” przyjdzie czas w późniejszym okresie edukacji piłkarskiej, co nie znaczy , że u nas dzieci nie mogą tak grać, ale o tym decydują już na boisku sami.”

Trenerem Cracovii Kraków (rocznik 2006) jest Marcin Kępa.